Zaproszenie na NEC Competence Days 2018

Mariusz Orzechowski i Wojciech Kosek o kolejnej edycji imprezy

UDOSTĘPNIJ:
29-09-2018

Jak co roku, w październiku odbędzie się kolejna edycja najważniejszej imprezy dla polskiej branży AV, konferencji NEC Competence Days Pro AV Solutions. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w trakcie tegorocznej edycji nie zabraknie ogromnej dawki wiedzy przekazywanej uczestnikom spotkania w ramach kolejnych prezentacji, nowości sprzętowych, omówienia najnowszych technologii dostępnych na rynku, kuluarowych rozmów, a także wieczornych atrakcji. Jak zapowiadają organizatorzy, w programie znajdzie się również wiele nowości. Spotkaliśmy się przy porannej kawie z Mariuszem Orzechowskim – dyrektorem generalnym Central South East Europe, NEC Display Solutions Europe GmbH, oraz Wojciechem Koskiem – głównym inżynierem Central South East Europe, NEC Display Solutions Europe GmbH, z którymi rozmawialiśmy o tym, jak będzie wyglądała tegoroczna edycja imprezy w dniach 18 i 19 października.

Tegoroczna odsłona zostanie zorganizowana już po raz drugi w położonym w malowniczej okolicy hotelu Lenart w Wieliczce. Decyzję o tym, że impreza przeniesie się z Krakowa, podjęto ze względu na fakt, że wszyscy zainteresowani udziałem w imprezie nie mogli się pomieścić w jednym z krakowskich hoteli, gdzie przez kilka lat było organizowane całe wydarzenie. Chociaż w wydarzeniu biorą udział tylko zaproszeni przez organizatora goście, współpracujący na co dzień z firmą NEC, i nie ma otwartej rejestracji, dzięki której do udziału mogliby się zapisać wszyscy, każdego roku wydarzenie odwiedza prawie trzystu gości. Zgodnie z zapowiedziami w tym roku ma być tak samo. 

Dla wszystkich, którzy będą mieli szansę uczestniczyć w NEC Competence Days, organizatorzy przygotowali niezwykle interesujący program merytoryczny oraz wiele atrakcji dodatkowych, o których w rozmowie z magazynem „AVIntegracje”, zaledwie w kilka dni po rozpoczęciu rejestracji, opowiadają polscy przedstawiciele firmy NEC Display Solutions Europe. 

 

Łukasz Kornafel, AVIntegracje: Tegoroczna edycja NEC Competence Days już po raz drugi odbędzie się poza Krakowem, w przestrzeni hotelu Lenart położonego w niezwykle urokliwej Wieliczce. Czy oznacza to zatem, że jesteście zadowoleni ze zmiany i formy, jaką miała impreza w roku 2017?  

Mariusz Orzechowski, NEC Display Solutions Europe: Z naszego punktu widzenia był to dobry krok. Wraz ze zmianą miejsca organizacji imprezy zmieniło się kilka elementów. Mogliśmy na przykład znacznie powiększyć strefę expo, w której zarówno my, jak i nasi partnerzy prezentujemy produkty związane z tematyką konferencji. W tamtym roku mieliśmy jeszcze trochę wolnej przestrzeni, ale w tym roku będzie ona zagospodarowana efektywniej. Zmieniliśmy także model prezentacji. Wcześniej były one podzielone na grupy, a panele odbywały się równolegle. Dzięki temu, że w hotelu Lenart mamy dużą salę plenarną, mogliśmy sobie pozwolić na to, aby dana prezentacja była wygłaszana raz, dla większego grona odbiorców, co jest również łatwiejsze dla prelegenta. Takie rozwiązanie daje więc wykładowcom więcej czasu, który mogą poświęcić na kuluarowe rozmowy z klientami czy prezentacje produktów na stoisku. 

Wojciech Kosek, NEC Display Solutions Europe: Właśnie z powodu ograniczonej przestrzeni zmieniliśmy lokalizację imprezy. Po pierwsze, liczba uczestników była za duża w stosunku do możliwości hotelu, w którym wcześniej odbywały się konferencje; po drugie, mogliśmy widocznie rozszerzyć część ekspozycyjną. 

 


Mariusz Orzechowski i Wojciech Kosek na tle monitorów pracujących pod kontrolą oprogramowania Hiperwall, jednej z ciekawostek, które zostaną zaprezentowane w trakcie tegorocznej edycji NEC Competence Days

 

Po raz pierwszy z ubiegłym roku zostały również zorganizowane sesje hands on, które spotkały się ze świetnym przyjęciem uczestników. 
Mariusz Orzechowski: 
Goście konferencji ocenili ten element imprezy na dziesięć punktów. Fachowcy z branży AV chcą dotknąć produktów, zobaczyć je z bliska, zapytać o wszystkie szczegóły techniczne i dowiedzieć się więcej nie tylko w teorii, ale także w praktyce. Dlatego w tym roku położymy jeszcze większy nacisk na sesje hands on i również czasu na nie będzie o wiele więcej. 

Czas między jedną edycją konferencji NEC Competence Days a kolejną to okres, w którym na rynku pojawia się wiele rozwiązań i nowych technologii. Jak waszym zdaniem zmienił się rynek od edycji 2017 i jakie nowości sprzętowe wpisujące się właśnie w trendy rynkowe z ostatnich dwunastu miesięcy będzie można zobaczyć w październiku? 

Wojciech Kosek: Dla firmy NEC ten rok obfitował w olbrzymią liczbę nowości produktowych i technologicznych. W tegorocznej edycji NEC Competence Days pojawi się więc bardzo wiele profesjonalnych monitorów z platformą Athlon 5, co anonsowaliśmy już w zeszłym roku. Teraz została ona zintegrowana z silnikiem SpectraView, który wykorzystujemy w profesjonalnych monitorach graficznych. Pozwala to m.in. tworzyć monitory, których nie trzeba kalibrować. Takie urządzenia kalibrują się same, ponieważ mają wbudowany wewnętrzny czujnik RGB i silnik graficzny SpectraView. Wszystko to znacząco ułatwia konfigurację. Ponadto zaprezentujemy monitory z jeszcze cieńszymi ramkami oraz rozwiązania z redundantnym zasilaniem. 

AUTOR: Łukasz Kornafel, AVIntegracje

ZDJĘCIA: Łukasz Kornafel, AVIntegracje

PRODUCENT: NEC Display Solutions - www.nec-display-solutions.com

DYSTRYBUTOR: NEC Display Solutions Polska - www.nec-display-solutions.pl

reklama
galeria
czytaj także:
testy

NEC P484

Przytaczałem ostatnio na łamach AVI pewną historię o tym, jak mocno i szeroko są rozwinięte możliwości produkcyjne koncernu NEC – również jeśli chodzi o sprzęt wykorzystywany w kosmosie. Wiele razy bywa tak, że dana firma i owszem produkuje pod swoim szyldem urządzenia do różnych zastosowań, ale zwykle jeden sektor, np. projektory, jest wiodący i w pełni identyfikowalny z daną marką. W NEC jest, zdaje się, nieco inaczej. Z pewnością jako użytkownik miałbym spory problem, aby określić, czy są to monitory, czy raczej projektory... Dziś pod lupę weźmiemy wielkoformatowy monitor przeznaczony do przestrzeni handlowych i użytkowych. To monitor, który otrzymał nagrodę rAVe 2018, gdzie czytelnicy wytypowali go jako najlepszy display wielkoformatowy.

TAGI:

NEC Display Solutions
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.