Mike Blackman o nowościach w tegorocznej edycji ISE

UDOSTĘPNIJ:
27-02-2018

Jako patron medialny targów Integrated Systems Europe jeszcze w trakcie trwania imprezy mieliśmy przyjemność spotkać się z dyrektorem Integrated Systems Europe, Mikiem Blackmanem, z którym rozmawialiśmy o nowościach w tegorocznej edycji, planach na przyszłość i branży AV dzisiaj.

Łukasz Kornafel, AVintegracje: Jakie były główne zmiany na Integrated Systems Europe 2018 względem poprzedniej edycji? Mike Blackman, ISE: W porównaniu z rokiem 2017 na ISE 2018 mieliśmy blisko 300 nowych wystawców oraz nową halę, o numerze piętnaście, która powstała przed wejściem głównym do kompleksu RAI. Łącznie na tegorocznych targach gościliśmy prawie 1300 wystawców. Jak co roku największym wyzwaniem było dla nas upewnienie się, że będziemy mogli pomieścić wszystkich, którzy chcieliby zaprezentować swoje rozwiązania na targach, a więc głównie przedstawicieli systemów zintegrowanych i rozwiązań AV. 

 

Czy widzisz również coraz większy wpływ branży IT na branżę AV?
Wierzymy w to i jest to potwierdzone badaniami przeprowadzonymi wśród odwiedzających targi, że nastąpiła konwergencja AV i IT i oba te obszary w pewnym stopniu stały się synonimami. Tak naprawdę nasze działania jako organizatora targów koncentrują się wokół bardzo szerokiej tematyki systemów zintegrowanych, obejmujących zarówno AV, IT, jak i elektrykę. Dla specjalistów pracujących w którymkolwiek z tych obszarów coraz ważniejsze staje się, aby mogli pracować w sposób interdyscyplinarny w różnych obszarach rynku, a targi ISE łączą te sektory w unikalny sposób.

 

 

 

Jakie technologie prezentowane w tym roku spodobały ci się bądź zaskoczyły cię najbardziej?
Dla mnie co roku prawdziwym wyzwaniem jest zobaczenie w trakcie targów możliwie największej liczby stoisk [śmiech]. W tym roku w sposób szczególny trzeba wyróżnić wprowadzenie technologii VR, AR, Mixed Reality dla rynku AV oraz do kanałów pracujących z klientem końcowym. Postrzegamy to jako rosnący element całego rynku AV oraz samych targów.

AUTOR: Łukasz Kornafel, AVIntegracje

ZDJĘCIA: AVintegracje/ISE

galeria

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.