Integrated Systems Europe 2018. Mike Blackman o nadchodzącej edycji Targów

UDOSTĘPNIJ:
29-12-2017

Na początku lutego oczy całej branży AV przez niemal tydzień będą znów skupione na znajdujących się w Amsterdamie halach wystawienniczych RAI. Jak co roku zostaną tutaj zaprezentowane najnowsze urządzenia i technologie związane z obrazem, dźwiękiem, zarządzaniem i transmisją sygnałów. Szczególne miejsce w trakcie tegorocznej odsłony imprezy będą miały również rozwiązania związane z rzeczywistością wirtualna, integracją technologii oraz internetem rzeczy. Jak do tej pory swój udział w targach potwierdziło już ponad tysiąc dwustu wystawców, z czego aż stu osiemdziesięciu będzie obecnych po raz pierwszy. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to znów największa w historii edycja i z całą pewnością najważniejsze wydarzenie branży AV w Europie.

Tegoroczne Integrated Systems Europe będą piętnastą już edycją największych na świecie targów branży AV. Jak zapewniają organizatorzy, dzięki współpracy ze współwłaścicielami ISE, stowarzyszeniami AVIXA i CEDIA będzie to również najbardziej kompleksowa pod względem szkoleń i programów edukacyjnych odsłona imprezy.

W tym roku targi ISE odbędą się w dniach 6–9 lutego i jak co roku będą miały wiele nowych elementów. Jedną z nich jest kolejna, piętnasta już hala znajdująca się przed głównym wejściem do centrum targowego RAI. Jej budowa zapewni ponad 4000 m2 dodatkowej przestrzeni wystawienniczej. Dzięki większej powierzchni targowej, w tym roku na targach będzie mogło zadebiutować aż stu osiemdziesięciu nowych wystawców. Wśród nowych wystawców znajdą się tacy giganci jak Intel Corporation, Clay Paky, Philips Lighting czy Cadac.

Więcej o zmianach w konwencji targów i nowościach w rozmowie z dyrektorem imprezy, Mikiem Blackmanem.

 

 

 

Łukasz Kornafel, AVIntegracje: Każda edycja targów Integrated Systems Europe ma pewien motyw przewodni, wokół którego budowane są spotkania, konferencje czy program imprez towarzyszących. W tamtym roku uwaga organizatorów skupiała się przede wszystkim wokół Internetu Rzeczy. Czy w związku z odbywającym się w trakcie ISE szczytem poświęconym rzeczywistości rozszerzonej można sądzić, że w tym roku taka właśnie będzie główna oś merytoryczna targów?
Mike Blackman, Integrated Systems Europe:
Rozszerzona rzeczywistość to tylko jeden z tematów, ale z pewnością odkrywamy potencjał technologii wirtualnej (virtual), rozszerzonej (augmented) i mieszanej (mixed) rzeczywistości, które naszym zdaniem zostaną docenione zarówno przez zwiedzających, jak i przez samych wystawców. Rozwiązania te zaczynają mieć bardzo duży wpływ zarówno na obszary działalności reprezentowane przez gości ISE, jak i na takie rynki wertykalne jak edukacja, opieka zdrowotna czy finanse. Oprócz szczytu, rzeczywistości rozszerzonej, w tym roku dostępny będzie także nowy obszar, w którym prezentowane będą wszystkie te rozwiązania, a także gdzie będzie znajdował się XR Hub, gdzie w trakcie całych targów będą odbywały się spotkania prezentacje i pokazy. Już teraz widać, że zarówno wirtualna, jak i rozszerzona rzeczywistość bardzo mocno wkroczyły w sferę branży AV, co widać po tym, że zarówno producenci, jak i dostawcy rozwiązań aplikują je w swoich projektach. Nadrzędnym motywem przewodnim targów ISE 2018 jest łączenie rynków i ludzi. 

 

 

 

 

Na ISE 2018 zaplanowana jest również konferencja poświęcona zagadnieniom inteligentnych budynków. Jak postrzegasz rozwój tego sektora rynku?
To bardzo ważny obszar. Wierzę, że sponsorowana przez KNX przestrzeń wystawiennicza o nazwie Smart Building Theater będzie prawdziwym magnesem. W konferencjach poświęconych tematyce inteligentnych budynków biorą udział menedżerowie wysokiego szczebla z takich firm jak: KNX, Metel, Redfish, Proknx, Bemco, GES, ivoryegg, Thinka, Nubian czy Domonetio. Zagadnienia poruszane w trakcie tych prezentacji dotyczą bezpieczeństwa w domu, obalania mitów związanych z KNX, a także prezentacji rozwiązań KNX dla potrzeb strategii LEED związanych z budownictwem ekologicznym, sterowania domem za pomocą głosu, rzeczywistości rozszerzonej czy Internetu Rzeczy. Prelegenci często występują w więcej niż jeden dzień, a więc jest dużo czasu, aby ich złapać czy porozmawiać w cztery oczy. Oprócz przestrzeni Smart Building Theater, 5 lutego – dzień przed inauguracją targów ISE – odbędzie się Szczyt Inteligentnego Budownictwa. Ta jednodniowa konferencja będzie poświęcona zagadnieniom związanym z inteligentnymi domami, biurami, budynkami i miastami. Punktem kulminacyjnym będzie udział czołowego architekta i wynalazcy Carla Rattiego, który wygłosi również przemówienie inauguracyjne ISE krótko po zakończeniu konferencji. To wydarzenie odbędzie się w strefie poświęconej inteligentnemu budownictwu, w hali piątej i jest to zdecydowanie przestrzeń warta odwiedzenia. 

AUTOR: Łukasz Kornafel, AVIntegracje

ZDJĘCIA: ISE

galeria

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.