Sennheiser FOCUSMIC Digital

UDOSTĘPNIJ:
30-10-2017

Zaprezentowany w trakcie IBC2017 mikrofon FOCUSMIC Digital firmy Sennheiser jest doskonałym wyborem dla firm pragnących w najwyższej jakości zapisać spotkanie biznesowe, uwiecznić konferencje, ale nie ponosić przy tym kosztów związanych z zakupem sprzętu rejestrującego.

Mikrofony typy shotgun są wykorzystywane najczęściej w profesjonalnych produkcjach filmowych do rejestracji ukierunkowanego dźwięku. Dzięki FOCUSMIC Digital wysoka jakość audio jest teraz dostępna w nagraniach wideo wykonanych smartfonem. Nowy mikrofon mocuje się do telefonu za pomocą wytrzymałego metalowego uchwytu, który umożliwia współpracę z różnymi modelami iPhone’ów ze złączem Lightning. Mikrofon zapewnia obrót o 270°, włączając w to pozycję selfie oraz pozycję transportową.

„Jak sugeruje nazwa, FOCUSMIC Digital zapewnia wysokiej jakości kierunkowy dźwięk do filmów nagrywanych za pomocą iPhone’a” – wyjaśnia Dela Bahlke, Product Manager w firmie Sennheiser. „Niezależnie od tego, czy użyjemy tego mikrofonu do nagrywania filmów prywatnych, czy też w celach profesjonalnych – w kwestii dźwięku zwiększy on możliwości naszego telefonu, dość ograniczone w przypadku wbudowanego mikrofonu i przedwzmacniacza” – dodaje Dela Bahlke.

„Podobnie jak inne produkty wspólnie opracowane przez firmy Sennheiser oraz Apogee – ClipMic digital, MKE 2 digital, MK 4 digital lub AMBEO Smart Headset – FOCUSMIC Digital jest efektem połączenia ogromnego doświadczenia dwóch liderów w technologii rejestrowania audio. Mikrofon zapewnia profesjonalną jakość dźwięku oraz łatwość obsługi i oferuje możliwości, które są standardem w branży profesjonalnej. Jesteśmy pewni, że mobilni filmowcy, zaczynając od entuzjastów, a kończąc na profesjonalistach, pokochają pracę z FOCUSMIC Digital” – komentuje Sean McArthur, dyrektor marketingu w firmie Apogee.

FOCUSMIC Digital został wyposażony w sprawdzoną i wielokrotnie przetestowaną filmową kapsułę mikrofonową Sennheiser, a także najwyższej jakości konwerter A/D oraz przedwzmacniacz mikrofonowy firmy Apogee, co umożliwia rejestrację dźwięku nieskazitelnej jakości. Mikrofon efektywnie tłumi szumy boczne, co pozwala rejestrować kierunkowy dźwięk nawet w głośnym otoczeniu.

W celu perfekcyjnego dostosowania pracy mikrofonu do bliskich i odległych źródeł dźwięku, jego czułość oraz poziom wzmocnienia sygnału mogą być wygodnie regulowane za pośrednictwem bezpłatnych aplikacji firmy Apogee, takich jak Maestro oraz MetaRecorder. Te aplikacje pozwalają również użyć różnego typu cyfrowe filtry dźwięku, takie jak eliminowanie dudnień, ograniczenie dźwięków syczących czy też funkcję zabezpieczenia przed przeciążeniem. Dzięki temu można w jeszcze większym stopniu polepszyć jakość nagrań audio. Użytkownik może ponadto zapisać ustawienia, które można zastosować podczas nagrywania z innymi aplikacjami, nieoferującymi tak rozbudowanych opcji konfiguracji.

Obudowa FOCUSMIC Digital została wykonana w całości z metalu. Uchwyt jest wyposażony w standardowy gwint 1/4 cala (20 UNC) umożliwiający zamontowanie na akcesoriach dla kamer, takich jak trójnogi lub statywy stołowe. Mikrofon na tym uchwycie może być obracany w zakresie 270°: od pozycji transportowej 0°, gdy przylega do plecków smartfonu, przez pozycję filmowania / przeprowadzania wywiadów, gdy jest ustawiony w osi obiektywu kamery, aż do pozycji selfie. Łącznie dostępnych jest czternaście pozycji z blokadą ustawienia w celu umożliwienia optymalnego skierowania mikrofonu na źródło dźwięku.

FOCUSMIC Digital jest dostarczany wraz z owiewką z pianki. Mikrofon jest zasilany bezpośrednio ze smartfonu i nie wymaga dodatkowych źródeł energii. Dostępność FOCUSMIC Digital jest przewidywana na drugi kwartał 2018.

PRODUCENT: Sennheiser - www.sennheiser.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

SENNHEISER Digital 6000

Niemiecka marka Sennheiser jest nam wszystkim doskonale znana jako jeden z głównych graczy na współczesnym rynku audio. Jej historia jest bogata, gdyż została założona zaraz po II wojnie światowej, w 1945 przez Fritza Sennheisera wraz z kilkoma innymi inżynierami Uniwersytetu Hanowerskiego. Pierwszym produktem założonej nowo firmy był woltomierz, a trzeba pamiętać, że nie były to czasy, w których tego typu urządzenia leżały w każdym sklepie. Rok później wspomniani inżynierowie skonstruowali pierwszy mikrofon. Firma prężnie się rozwijała i po dziesięciu latach zatrudniała już dwieście pięćdziesiąt osób. Ciekawym epizodem w działalności marki jest wejście producenta na rynek lotniczy w 1980 roku, czego efektem była produkcja zestawów słuchawkowych dla samolotów Lufthansy. Wartym wspomnienia jest też fakt otrzymania przez Fritza Sennheisera oskara technicznego w 1987 roku za konstrukcje mikrofonu kierunkowego. 

TAGI:

Sennheiser
mikrofon
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.