ATEN Control System

UDOSTĘPNIJ:
29-08-2017

Sterowanie urządzeniami AV z poziomu tabletu jest niezwykle wygodne i intuicyjne – można tego dokonać na przykład za pomocą środowiska firmy ATEN. 

ATEN Control System w parze z urządzeniem VK2100 lub VK1100 umożliwia kontrolę oświetlenia, ekranów LED, projektorów, systemów AV, kamer, kurtyn i urządzeń konferencyjnych z poziomu jednej intuicyjnej aplikacji, uruchamianej na tablecie z systemami operacyjnymi iOS lub Android bądź na innym urządzeniu pracującym pod kontrolą Windows. Obsługa polega na wybraniu urządzenia lub grupy urządzeń którymi chcemy sterować. Rozwiązanie to dobrze sprawdzi się w sterowaniu zewnętrznym sprzętem znajdującym się w salach konferencyjnych i wykładowych. Konfiguracja nie jest skomplikowana, a obsługę można powierzyć niewykwalifikowanemu w dziedzinie integracji personelowi, co pozwoli znacząco obniżyć koszty obsługi instalacji. W pełni konfigurowalny interfejs umożliwi zastosowanie systemu również w rezydencjach i hotelach.

PRODUCENT: ATEN - www.aten.com/pl/pl

DYSTRYBUTOR: ATEN - www.aten.com/pl/pl

reklama
czytaj także:
instalacje

Rozwiązania firmy ATEN w Telewizji Artear

Kanały informacyjne działają na bardzo wysokokonkurencyjnym rynku, gdzie swoją sympatię bądź niechęć do kanału widzowie mogą wyrazić natychmiast, za pomocą jednego przycisku na pilocie. Aby móc konkurować na tym rynku, nie wystarczy tworzyć najlepsze treści – newsy muszą być dostarczone jak najszybciej. Pomagają w tym reporterzy terenowi, wozy satelitarne, a często nawet sami widzowie, kontaktujący się przez przeznaczone dla nich platformy komunikacji. Jednym z rozwiązań, które już wiele lat temu jest znakiem rozpoznawczym wszystkich newsroomów na całym świecie, jest ściana wielomonitorowa, na której równocześnie można podglądać nie tylko to, co dzieje się na wszystkich kanałach stacji, ale również na kanałach konkurencyjnych, mediach społecznościowych czy portalach agencyjnych. Niedawno argentyńska stacja Artear zdecydowała się zoptymalizować swój newsroom i zainstalować w nim dwie potężne ściany wideo złożone łącznie z osiemdziesięciu pięciu monitorów. Niełatwe zadanie zarządzania i transmisji sygnałów zostało powierzone rozwiązaniom marki Aten. 

wywiady

Tomasz Kruszyński - dyrektor regionu ATEN Poland

Już od wielu lat Azja jest prawdziwym zagłębiem, jeżeli chodzi o produkcję elektroniki. Takie państwa jak Japonia, Korea Południowa czy Tajwan wiodą prym w projektowaniu i produkowaniu nowoczesnych urządzeń związanych z dźwiękiem i obrazem, swoją ofertą prześcigając wielu producentów z USA czy Europy. Na niewielkiej wyspie Tajwan swoje siedziby ma szereg firm produkujących półprzewodniki, laptopy, telefony czy akcesoria sieciowe. Wśród tych producentów można wskazać także marki blisko związane z branżą AV, wytwarzające rozwiązania nagłośnieniowe, ekrany LED czy systemy do transmisji i zarządzania obrazem. Jednym z takich producentów, już od wielu lat cieszących się uznaniem i notującym świetnie wyniki sprzedaży m.in. na Starym Kontynencie, jest firma ATEN. Chociaż dla przeciętnego Tajwańczyka Warszawa jest tak samo odległa jak dla nas Tajpej, to jednak producent bardzo poważnie traktuje nasz rynek, czego dowodem może być zainaugurowana w sierpniu 2017 roku spółka ATEN Poland. 

TAGI:

ATEN
kontrola urządzeń zewnętrznych
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.