Nowy wóz dźwiękowy SSL firmy 120dB - realizacja dźwięku

UDOSTĘPNIJ:
24-04-2018

22 kwietnia w katowickim Spodku odbył się Jubileuszowy Koncert zespołu Golec uOrkiestra, zorganizowany z okazji dwudziestolecia istnienia grupy, nagrywany i transmitowany przez Telewizję Polską. Cały koncert był również rejestrowany z pomocą nowego wozu dźwiękowego firmy 120dB – realizacja dźwięku, który miał swoją premierę właśnie w Katowicach. 

Nowy wóz dźwiękowy firmy 120dB – realizacja dźwięku jest pierwszą tego rodzaju konstrukcją w Polsce. Został on zbudowany według pomysłu właściciela firmy Michała Miki i jest rozwiązaniem w pełni cyfrowym w którym zostały zastosowane urządzenia i technologie będące światowymi standardami.

Sercem wozu jest broadcastowy system miksujący serii T firmy Solid State Logic z silnikiem T25 oferującym możliwość równoczesnej pracy z 256 ścieżkami audio oraz zawrotną ilości 3072 kanałów wejściowych i taką samą ilością kanałów wyjściowych, co daje praktycznie nieograniczone możliwości nawet dla największych produkcji.

 

 

 

Kompanami systemu T wybranymi przez firmę z Tych, jest zestaw interfejsów I/O firmy Solid State Logic. Na wyposażeniu wozu znajdują się takie modele jak: SB32.24, SB8.8 oraz MADI-Bridge. Część urządzeń jest zainstalowana na stałe w tyle wozu, w przestrzeni umożliwiającej łatwy dostęp i szybkie przepinanie sygnałów, natomiast pozostałe są wyposażone w case’y dające możliwość umieszczenia ich w pobliżu sygnałów.

 

 

Na wyposażeniu wozu znajduje się również interfejs Dante Focusrite RedNet X2P. Jest on niewielkim urządzeniem wyposażonym w protokół  Dante co czyni go doskonałym narzędziem zarówno do podsłuchania poszczególnych wejść (z możliwością regulacji głośności wprost na urządzeniu), a także wysłania z wozu, „na szybko” sygnału liniowego czy mikrofonowego do sieci Dante.  

 

 

Odsłuch 5.1 w wozie został zaprojektowany w oparciu o pięć koaksjalnych głośników Genelc 8331 SAM oraz subwoofer Genelec 7360A SAM

 

 

Warto wspomnieć, że w trakcie katowickiej realizacji 22 kwietnia cały system bazował na rozwiązaniach marki Solid State Logic i system T znajdujący się w wozie nagraniowych uzupełniały dwie konsolety L300 pracujące w Spodku. Zapewniło to doskonałą kompatybilność i oparcie całego systemu transmisji sygnałów audio i ich dystrybucji na protokole Dante. 

 

 

Nowy wóz firmy 120dB – realizacja dźwięku jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich projektów które wymagają rejestracji dźwięku w najwyższej jakości w warunkach podobnych do studia nagrań czy przestrzeni w wozach OB-VAN. Mobilne studio nagraniowe na kółkach jest doskonałym narzędziem do rejestracji sygnałów dla potrzeb wydawnictw DVD/Blu-Ray, transmisji telewizyjnych czy streamingu do sieci wymagających dźwięku o świetnych parametrach. 

AUTOR: AVIntegracje

ZDJĘCIA: AVIntegracje

PRODUCENT: Solid State Logic - www.solidstatelogic.com

DYSTRYBUTOR: AudioTech - www.audiotechpro.pl

reklama
galeria
ostatnie wydarzenia

IP Audio, Dante, Ravenna, AES67

XXI wiek niesie ze sobą ogromny postęp technologiczny. We wszystkich dziedzinach jego tempo zaskakuje nawet analityków, nie inaczej jest w branży audio. Złożoność przedsięwzięć, dostępność narzędzi oraz wymagania stawiane przed inżynierami trudniącymi się przygotowaniem owych wymagają niebagatelnej wiedzy, często też planowania z wyprzedzeniem działań podejmowanych później na miejscu realizacji. Szeroka gama producentów sprzętu wykorzystywanego podczas występów artystycznych, a z drugiej strony standardy radiowe i telewizyjne, stawiają przed realizującymi technicznie osobami nie lada wyzwanie. Jak pogodzić wszystkie strony i wybrać najlepsze rozwiązania? Odpowiedzi na to i pytania pokrewne miało przynieść szkolenie z integracji systemów i protokołów audio.

czytaj także:
instalacje

Wóz dźwiękowy ST1 firmy 120dB

Zazwyczaj dźwięk w trakcie realizacji kamerowej jest traktowany po macoszemu. Najważniejszy jest obrazek – źródła dźwięku i zbierające je mikrofony mają przede wszystkim nie przeszkadzać. Są jednak produkcje, dla których warstwa dźwiękowa transmisji, a w szczególności muzyka, są kluczowe. Na świecie standardem staje się rozdzielenie zadań na niezależny miks publicystyki, zapowiedzi, jingli czy reklam od właściwej warstwy muzycznej. Aby tego dokonać, konieczne jest zaaranżowanie odpowiedniej przestrzeni, w której będą mogli znajdować się konsoleta i realizator miksujący tylko muzykę, albo podstawienie dodatkowego wozu dźwiękowego, niezależnego od emisyjnego.  W Polsce takie podejście do produkcji wciąż jeszcze raczkuje, jednak od czasu do czasu pojawiają się również i takie realizacje. Teraz będzie mogło być ich znacznie więcej, ponieważ z końcem kwietnia swoją działalność zainaugurował nowy wóz dźwiękowy firmy 120dB ST1, wyposażony w cieszący się popularnością na świecie system miksujący Solid State Logic System T, w jego nowej mniejszej wersji S300, w pełni bazujący na transmisji sygnałów via Dante. 

TAGI:

Solid State Logic
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.