Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach

UDOSTĘPNIJ:
03-03-2018

Trwa drugi weekend tegorocznej edycji Intel Extreme Masters w Katowicach, w trakcie którego rozgrywane są finały Counter Strike: Global Offensive. Zmagania zawodników obserwuje nie tylko publiczność zgromadzona w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale także dzięki ekskluzywnej transmisji widzowie przed telewizorami i ekranami komputerów na całym świecie. Aby mogli oni uczestniczyć w rozgrywce oraz śledzić to co dzieje się na poszczególnych scenach została stworzona sieć audio umożliwiająca przesyłanie sygnałów z gry, komentarzy i wywiadów towarzyszących wizji. Trwa drugi weekend tegorocznej edycji Intel Extreme Masters w Katowicach, w trakcie którego rozgrywane są finały Counter Strike: Global Offensive. Zmagania zawodników obserwuje nie tylko publiczność zgromadzona w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale także dzięki ekskluzywnej transmisji widzowie przed telewizorami i ekranami komputerów na całym świecie. Aby mogli oni uczestniczyć w rozgrywce oraz śledzić to co dzieje się na poszczególnych scenach została stworzona sieć audio umożliwiająca przesyłanie sygnałów z gry, komentarzy i wywiadów towarzyszących wizji. 

Już po raz kolejny zaprojektowaniem sieci audio na dwa weekendy turnieju, umożliwiającej dystrybucję i transmisję sygnałów oraz dostarczeniem niezbędnego sprzętu zajęła się firma 120dB i Michał Mika. W tym roku cały system bazował na protokole Dante.

 

 

Za konwersję sygnałów odpowiedzialne były urządzenia Focusrite RedNet 2 umożliwiające transmisję dźwięku over-IP w konfiguracji 16x16 sygnałów analogowych. Do połączenia wszystkich konwerterów zostały zastosowane przełączniki sieciowe Cisco SG300. Ze względu na odległości (w przypadku kilku połączeń sięgające nawet 500 metrów) komunikacja między nimi została zrealizowana w oparciu o połączenia światłowodowe. Ponadto w instalacji został także zastosowane urządzenie RedNet 6 64x64 MADI z pomocą którego dokonywano konwersji sygnałów Dante-MADI dla potrzeb dużego wozu transmisyjnego szwedzkiej grupy NEP, z pomocą którego realizowano wizję turnieju.

 

 

W całym systemie pracowały także stageboxy Solid State Logic SB32.24 również odpowiedzialne za konwersję sygnałów analogowych do Dante. Ich niepodważalną zaletą jest fakt, że wprost z urządzenia można odebrać połączenie światłowodowe co wyklucza konieczność stosowania do konwersji przełącznika sieciowego.

 

 

Warto wspomnieć, że w ramach całej sieci dystrybucyjnej zostały stworzone wirtualne sieci lokalne. Dzięki temu w oparciu o tą samą infrastrukturę sieciową przesyłane były zarówno sygnały audio dla potrzeb transmisji jak i komunikacja interkomowa bazująca na rozwiązaniach marki Riedel: platformie komunikacji Artist z matrycą 64 x 64, panelach RSP-2318 SmartPanel i bezprzewodowych beltpackach BOLERO.

 

 

Więcej na temat konfiguracji systemu i poszczególnych urządzeń w najbliższym wydaniu magazynu AVIntegracje. 

PRODUCENT: Focusrite - www.focusrite.com

DYSTRYBUTOR: AudioTech - www.audiotechpro.pl

reklama
galeria
ostatnie wydarzenia

TAGI:

Focusrite
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.