ISE 2018: World Masters of Projection Mapping

UDOSTĘPNIJ:
06-02-2018

World Masters of Projection Mapping to wspólne przedsięwzięcie amsterdamskiego Festiwalu Światła, targów ISE oraz Centrum Konferencyjnego RAI. Konkurs rozpoczął się 14 stycznia i powoli zbliża się jego finał, który zbiegnie się z zakończeniem ISE, czyli 9 lutego 2018 roku. W czasie trwania konkursu uczestnicy wyświetlają stworzone przez siebie projekcje wideo na fasadzie budynku EYE Filmmuseum. Wsparcie techniczne dla przedsięwzięcia zapewnia firma BeamSystems.

Pięciu artystów biorących udział w konkursie miało za zadanie stworzyć projekcje pod hasłem Bridging the Gap (Wypełniając Lukę). Prezentacje wyświetlane są na jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Amsterdamie - EYE Filmmuseum. Dodatkowym wyzwaniem dla uczestników będą dwa ekrany wodne o wymiarach 40x15 metrów. Ich wykorzystanie ma wzbogacić projekcje o element teatralności i dynamiki, tworząc trójwymiarową i dwuwarstwową „scenę”.

Panasonic, jako platynowy sponsor ISE, dostarczył projektory niezbędne do realizacji konkursu. Wykorzystane są modele PT-RZ21K o jasności 20 000 lumenów i PT-RZ31K o jasności 30 000 lumenów. Oba urządzenia zostały zaprojektowane właśnie do tego typu pokazów na żywo, dla branży rozrywkowej i dużych wydarzeń scenicznych.

Projektory wykorzystują dwa moduły laserowe 3-Chip DLP z wbudowaną redundancją. Dzięki temu gwarantują nieprzerwaną projekcję, nawet jeśli jedna dioda laserowa zawiedzie. Modele stanowią idealne rozwiązanie na wydarzenia o wysokiej randze. Jednocześnie oferują 20 tys. godzin bezobsługowej pracy.

 

 

Finałowy pokaz World Masters of Projection Mapping odbędzie się 8 lutego 2018 roku. Sędziowie wybiorą wówczas zwycięzcę, którego poznamy 9 lutego, w ostatni dzień targów ISE.

 

- Bardzo się cieszymy, mogąc być częścią pierwszej edycji World Masters of Projection Mapping. Będziemy świadkami niesamowitych prezentacji, które artyści wyświetlą na jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w Amsterdamie i z wykorzystaniem naszych technologii – mówi Jan Markus Jahn, Dyrektor Panasonic Visual System Solutions. 

PRODUCENT: Panasonic - business.panasonic.eu

DYSTRYBUTOR: Inter Consult - www.interconsult.pl

reklama
ostatnie wydarzenia

IP Audio, Dante, Ravenna, AES67

XXI wiek niesie ze sobą ogromny postęp technologiczny. We wszystkich dziedzinach jego tempo zaskakuje nawet analityków, nie inaczej jest w branży audio. Złożoność przedsięwzięć, dostępność narzędzi oraz wymagania stawiane przed inżynierami trudniącymi się przygotowaniem owych wymagają niebagatelnej wiedzy, często też planowania z wyprzedzeniem działań podejmowanych później na miejscu realizacji. Szeroka gama producentów sprzętu wykorzystywanego podczas występów artystycznych, a z drugiej strony standardy radiowe i telewizyjne, stawiają przed realizującymi technicznie osobami nie lada wyzwanie. Jak pogodzić wszystkie strony i wybrać najlepsze rozwiązania? Odpowiedzi na to i pytania pokrewne miało przynieść szkolenie z integracji systemów i protokołów audio.

czytaj także:
instalacje

Giudizio Universale

Może jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby mówić o turystyce multimedialnej, ale z całą pewnością to właśnie wielkie widowiska multimedialne są jednym z powodów, dla których wielu turystów podróżuje do Las Vegas czy do największych parków rozrywki. Zazwyczaj są to projekty, które mają bawić i cieszyć oko, zamiast przesadnie angażować czy wywoływać u widzów głębszą refleksję. W zupełnie inny sposób do multimedialnego widowiska podeszli twórcy „Giudizio Universale” – pierwszej tego rodzaju instalacji stałej we Włoszech, która oficjalnie rozpoczęła działalność w marcu tego roku. Stworzyli oni wyjątkowe widowisko, prezentujące w zupełnie nowej odsłonie Kaplicę Sykstyńską i dzieło życia Michała Anioła „Sąd Ostateczny”, ukazane za pomocą najnowszej technologii, muzyki, dźwięku i gry aktorskiej, w dodatku zlokalizowane w najlepszym miejscu, jakie można sobie wyobrazić, a więc w odwiedzanym co roku przez dwadzieścia milionów turystów Rzymie. 20 czerwca jako jedyna redakcja z Polski mieliśmy przyjemność gościć w Wiecznym Mieście na specjalnej konferencji prasowej, w trakcie której poznaliśmy kulisy powstawania projektu i wykorzystane w nim środki techniczne. 

wydarzenia

World Masters of Projection Mapping

W swoich początkowych latach mapping był techniką stosowaną tylko przez garstkę specjalistów, tworzących swoje projekty tylko na zlecenie agencji eventowych, domów mediowych czy miast. Bardzo szybko jednak również artyści niezwiązani wcześniej ze sztuką wideo zaczęli sięgać po mapping i traktować go jako kolejny, równorzędny środek wyrazu. Aby jednak móc zaprezentować szerszemu gronu odbiorców swoją twórczość, konieczne jest zapewnienie bardzo konkretnych warunków, przestrzeni i sprzętu. Wyczuwając tę potrzebę, coraz więcej organizacji, instytucji i miast zaczęło organizować przeglądy, festiwale i konkursy, w trakcie których artyści mogą porównać swoje prace, a publiczność może zobaczyć panujące trendy i wiele różnych prac w jednym miejscu. Jedną z najmłodszych tego rodzaju imprez jest zorganizowany w Amsterdamie w ramach Festiwalu Światła konkurs World Masters of Projection Mapping, w trakcie którego artyści prezentowali swoją twórczość na bardzo szczególnym „płótnie”. 

TAGI:

Panasonic
konkurs
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.