Vogel’s VC Furniture

UDOSTĘPNIJ:
30-01-2018

To już kolejne rozwiązanie z firmy założonej przez Harry’ego Vogelsa, a raczej cały zestaw rozwiązań. To elementy służące do budowy eleganckiego i funkcjonalnego stojaka dla systemów wideokonferencyjnych – zarówno z jednym, jak i z dwoma monitorami o bardzo różnych przekątnych. Meble są częścią modułowej serii Connect-it, dzięki czemu można idealnie dopasować rozwiązanie do każdego sprzętu.

Dobór elementów zaczynamy od wyboru rodzaju podstawy, dopasowując ją do wnętrza, w którym system wideokonferencyjny będzie pracować. Dostępne opcje to podstawy podłogowe (również w wersji z kółkami), wózki oraz meble modułowe (również ze stopkami lub kółkami). Do właściwej podstawy dobieramy odpowiedni profil (dla wózków lub standów oraz płyty mocujące, na które następnie zawiesimy monitory. Na sam koniec dodać należy uchwyt kamery (i ewentualnie głośnika, o którym opowiem za chwilę) oraz obudowę lub półkę.

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się rozwiązaniu PFF 5100. Za ten model Vogel’s otrzymał prestiżową nagrodę RedDot Design Award. Podstawowy element umożliwia montaż maksymalnie jednego monitora o przekątnej 55 cali lub dwóch monitorów 47 cali. Dostęp do przestrzeni na sprzęt (na przykład kodek wideokonferencyjny) uzyskamy, gdy zdejmiemy panel przedni. Po bokach znajdziemy szczeliny wentylacyjne, a wszelkie okablowanie ukryjemy wewnątrz mebla. Całość stoi na kółkach, dzięki którym łatwo przesuniemy zestaw na właściwe miejsce w sali konferencyjnej. Nie zapomniano też o możliwości zainstalowania dodatkowej półki PVA 5050/PVA 5070 na kamerę i głośnik, które mogą być umieszczone również poza osią symetrii monitora.

 

 

Pozostałe postawy meblowe wyposażone zostały w szafki z otwieranymi drzwiami z dostępem od przodu (PVF 4112 i PVW4012) i od tyłu (PFF 5211). Wewnątrz każdej szafki zainstalowane są szyny w standardowym rozmiarze 19 cali, dzięki czemu szybko zainstalujemy cały wymagany sprzęt. Mamy też sprytnie zaplanowaną przestrzeń na gniazda zasilające i pozostałe okablowanie. Również te elementy systemu Connect-it umożliwiają montaż jednego lub dwóch monitorów, kamery i głośnika. Podstawa wolnostojąca PFF 5211 wyposażona jest w kółka, a podstawa do montażu ściennego PVF 4112 ma stopki gwarantują precyzyjną regulację wysokości. Pod monitorem wszystkich opisanych dotychczas mebli możemy wygospodarować miejsce na panel sterujący systemem wideokonferencyjnym. Szafki w PVF 4112 i PVW4012 są zamykane na klucz.

Grupa stojaków podłogowych nosi nazwę Connect-it floor. Jak wspomniałem wcześniej, składają się one z podstawy, w której zaczyna się kanał kablowy ciągnący się przez cały element nośny stojaka. Obie boczne ścianki tego elementu, zamocowane na sprężynie, dają się otworzyć i mają wyjścia na kable na różnych wysokościach, co stanowi znakomite ułatwienie dla użytkownika. Profile dostępne są w trzech długościach: 150, 180 i 200 cm. W profilu możemy też schować okablowanie biegnące do szafki lub półki. 

 

 

 

Gdzie można użyć opisywanych rozwiązań? W zasadzie wszędzie! Bardzo często klienci pytają o mobilny stojak dla wideokonferencji, który musi nie tylko łatwo dać się przemieszczać, ale też estetycznie wyglądać.

Z drugiej strony – urządzenia instalowane na stałe powinny też wyglądać schludnie, a przy tym umożliwiać prostą integrację. Możliwość regulacji wysokości monitora oraz kamery znacząco ułatwi zakończenie instalacji – zdarza się bowiem, że dopiero po uruchomieniu systemu klient zmienia zdanie i oczekuje obniżenia miejsca montażu monitora, kamery lub całego systemu. Elementy serii Connect-it pozwalają skonfigurować takie rozwiązanie, które spełniając wszystkie powyższe wymogi wtopi się w wystrój sali lub wyróżni na jej tle. Mamy więc rozwiązanie do sal zarządu, pomieszczeń reprezentacyjnych, lecz także do przestrzeni tworzonych ad-hoc, zależnie od potrzeb klienta.

AUTOR: Andrzej Pawluś, AVIntegracje

ZDJĘCIA: Vogel's

PRODUCENT: Vogel’s - www.vogels.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO AVT - www.proaudio.pl

reklama
galeria
czytaj także:

TAGI:

Vogel’s
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.