Vogel’s Motorized Display Solutions

UDOSTĘPNIJ:
28-03-2018

Firma Vogel’s znana jest z przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań. Za pomocą dziś opisywanych urządzeń zainstalujemy duże monitory dotykowe (o przekątnej do 90 cali), a jednocześnie umożliwimy komfortowe korzystanie z nich każdemu użytkownikowi. Również tutaj do głównego elementu dopasować można całą gamę akcesoriów Connect-it.

Monitory dotykowe pojawiają się w najróżniejszych miejscach – w salach szkolnych i konferencyjnych, biurach i muzeach, gdzie dostęp do nich mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Efektywne wykorzystanie wszystkich możliwości, jakie dają monitory wyposażone w dotyk, możliwe jest tylko wtedy, gdy mamy dostęp do całego urządzenia. Konieczne jest więc zapewnienie szybkiej zmiany wysokości umieszczenia monitora. I tutaj właśnie z pomocą przychodzą nam rozwiązania opracowane przez inżynierów Vogel’s.

Jako pierwsze pod lupą lądują wózki z elektryczną regulacją wysokości wyposażone w dwa zsynchronizowane silniki pozwalające regulować wysokość w zakresie 65 cm (montaż monitora od 100 do 165 cm) PFTE 7111 i PFTE 7112 oraz PFWE 7150 z 65 cm zakresem regulacji wysokości monitora. Zarówno PFTE 7111, PFTE 7112, jak i PFWE 7150 mają udźwig do 160 kg i umożliwiają montaż monitorów o przekątnej od 42 do 85 cali. Wózek PFTE 7111 wyposażony jest w dość pojemną szafkę o wymiarach wewnętrznych 50 × 50 × 18,5 cm, z powodzeniem pomieści więc komputer. Z kolei wózek PFTE 7111 można doposażyć w uchwyt PFA 9118 zdolny do udźwignięcia urządzenia (np. komputera) o wadze do 10 kg. Uchwyt ścienny PFWE 7150 możemy wyposażyć w dodatkowe nogi, pozwalające uzyskać lepszą stabilność, jeśli ściana, na której wieszamy monitor, nie jest wystarczająco mocna. Cicha i płynna praca silników wyzwalana jest za pomocą przewodowego pilota dołączonego do każdego zestawu.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem jest również stół dotykowy PFTE 7121, na którym umieścimy monitor o przekątnej od 55 do 85 cali i wadze 160 kg. Ten wózek od Vogel’s umożliwia elektryczną regulację pochylenia monitora od 0 do 90 stopni i przekształcenie go w interaktywny stół o regulowanej wysokości. Środek monitora może znajdować się na wysokości od 80 do 130 cm. Pod monitorem zainstalowana jest zamykana szafka, w której umieścimy komputer.

Podnośnik do ekranu PFFE 7131 to mocarz zdolny unieść ekran o przekątnej do 90 cali i wadze do 120 kg. Mocujemy go do podłogi oraz opcjonalnie do ściany za pomocą dodatkowej obejmy PFA 9134. Akcesoria dostępne dla podnośnika umożliwiają przekształcenie go w regulowany, mobilny wózek lub stojak.

Wszystkie opisane wyżej produkty łączy dbałość o detale. Dopracowane i przemyślane rozwiązania montażowe, bogate akcesoria czy świetne parametry techniczne urządzeń gwarantują bezproblemową integrację i późniejsze użytkowanie. 

AUTOR: Andrzej Pawluś

ZDJĘCIA: Vogel's

PRODUCENT: Vogel’s - www.vogels.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO AVT - www.proaudio.pl

reklama
galeria
czytaj także:

TAGI:

Vogel’s
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.