SHURE GLX-D Advanced

UDOSTĘPNIJ:
28-03-2018

Shure to marka rozpoznawalna niemalże przez każdego, kto jakkolwiek jest związany z branżą audio-wideo. Towarzyszy nam nieprzerwanie już prawie sto lat, a na przestrzeni swojej działalności dała się poznać jako producent różnych produktów, oscylując głównie wokół tematów związanych z szeroko rozumianym dźwiękiem. Zaczęła od produkcji części zapasowych do radioodbiorników, aby na przestrzeni lat rozwinąć swoją działalność w różnych kierunkach i płynnie przejść do produkcji przede wszystkim mikrofonów, słuchawek, mikserów i wkładek gramofonowych. Mimo że najbardziej znane są jej produkty w postaci mikrofonów scenicznych, to w odpowiedzi na potrzeby rynku Shure zaangażował się w rozwój technologii bezprzewodowej, której efektem były między innymi bardzo udane i do niedawna uznawane za wzór brzmienia i niezawodności produkty z serii UR. W ostatnim czasie zauważamy inwestycję firmy w cyfrową transmisję dźwięku, w rezultacie której pojawiło się kilka linii bezprzewodowych mikrofonów i odsłuchów dousznych.

Poruszając temat cyfrowych mikrofonów bezprzewodowych, należy wspomnieć o czterech produktach: Axient Digital, GLX-D, QLX-D i ULX-D. Różnią się one od siebie funkcjonalnością i zaawansowaniem technologicznym, możliwością rozbudowy systemu i oczywiście ceną. GLX-D, który postaram się przybliżyć, wyróżnia się od reszty modeli tym, że pracuje w przestrzeni radiowej współdzielonej z Wi-Fi, czyli 2,4 GHz. Mikrofony pracujące w tym zakresie muszą „walczyć” z innymi urządzeniami, co znacząco obniża liczbę równocześnie pracujących mikrofonów. Aby temu zaradzić, Shure stworzył cały system GLXD Advanced analizujący dostępną przestrzeń radiową i układający częstotliwości mikrofonów we wspólne grupy, co znacząco zwiększa stabilną pracę większej liczby mikrofonów niż w innych tego typu rozwiązaniach na rynku.

 

 

GLX-D to cyfrowy system transmisji dźwięku oparty o autorską technologię Shure. Umożliwia on jednoczesne połączenie i pracę do nawet jedenastu odbiorników przy idealnych warunkach pracy radiowej w jednym miejscu. Na takie warunki składa się prawdopodobnie brak ruchu we wspomnianej przestrzeni pasma radiowego oraz, o czym mówi producent, monitorowanie i zawiadywanie odbiornikami i częstotliwościami za pomocą modułu Frequency Manager. To uniwersalne urządzenie zawiera łącznik antenowy i zasilacz dla sześciu odbiorników oraz funkcję skanera z przydziałem częstotliwości dla każdego z sześciu mikrofonów. Przy mniej sprzyjających warunkach i tym samym monitorowaniu częstotliwości za pomocą modułu Frequency Manager, producent gwarantuje działanie do dziewięciu odbiorników w jednym systemie. Odległość, na jakiej jest skuteczny taki system, to 20 m w przestrzeni otwartej i 30 m w zamkniętej, przy sprzyjających warunkach radiowych. 

AUTOR: Marek Heimbürger, AVIntegracje

ZDJĘCIA: Shure

PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

reklama
reklama
galeria
czytaj także:

TAGI:

Shure
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.