SENNHEISER Digital 6000

UDOSTĘPNIJ:
30-01-2018

Niemiecka marka Sennheiser jest nam wszystkim doskonale znana jako jeden z głównych graczy na współczesnym rynku audio. Jej historia jest bogata, gdyż została założona zaraz po II wojnie światowej, w 1945 przez Fritza Sennheisera wraz z kilkoma innymi inżynierami Uniwersytetu Hanowerskiego. Pierwszym produktem założonej nowo firmy był woltomierz, a trzeba pamiętać, że nie były to czasy, w których tego typu urządzenia leżały w każdym sklepie. Rok później wspomniani inżynierowie skonstruowali pierwszy mikrofon. Firma prężnie się rozwijała i po dziesięciu latach zatrudniała już dwieście pięćdziesiąt osób. Ciekawym epizodem w działalności marki jest wejście producenta na rynek lotniczy w 1980 roku, czego efektem była produkcja zestawów słuchawkowych dla samolotów Lufthansy. Wartym wspomnienia jest też fakt otrzymania przez Fritza Sennheisera oskara technicznego w 1987 roku za konstrukcje mikrofonu kierunkowego. 

Obecnie Sennheiser to producent najwyższej jakości produktów w dziedzinie audio, począwszy od mikrofonów, przez słuchawki, po różnego rodzaju systemy bezprzewodowe. Ma na swoim koncie kilka mikrofonowych klasyków takich jak MD421 czy MD441 oraz HD600 w zakresie słuchawek. Wspomniane systemy bezprzewodowe są jednymi z bardziej niezawodnych i popularnych. Od dawna Sennheiser króluje w napowietrznej transmisji audio. Ma na swoim koncie bardzo udane produkty z serii G2 i G3 i myślę, że nie będzie na wyrost stwierdzenie, jakoby dopiero w ostatnich latach inne firmy doganiały jakościowo niemieckiego producenta. Wspomniane serie produktów korzystały w pełni z domeny analogowej, natomiast ostatnie lata charakteryzują się pojawieniem mniej lub bardziej udanych konstrukcji cyfrowych. Tą droga podążył także Sennheiser, prezentując między innymi Digital 6000.

 

 

Nadajniki
System, jak każdy tego rodzaju, składa się z nadajnika i odbiornika. W tym wypadku mamy do wyboru dwa typy nadajniki: SKM 6000 handheld i SK 6000 bodypack. Pierwszy jest przystosowany do pracy ze standardowymi kapsułami Sennheisera i jest kompatybilny ze wszystkimi główkami z serii evolution G3, 2000 oraz 9000, a także Neumanna serii KK204/205. Drugi natomiast jest stworzony z myślą o mikrofonach nagłownych i krawatowych. Firma proponuje trzy wersje: MKE1, MKE2 i MKE40. Producent zapewnia, że poza współpracą z kapsułami mikrofonowymi SK 6000 świetnie się sprawdzi jako system bezprzewodowy dla sygnałów liniowych typu gitara czy bas.

 

 

Odbiornik
Drugą częścią całego systemu jest odbiornik, który występuje w dwóch wersjach: 6000 i 6000EM. Każda z wersji ma wyjście analogowe i cyfrowe. Pierwsze jest zorganizowane za pomocą symetryzowanych transformatorowo złączy XLR i TRS1/4, drugie to wyjście AES-3. Wersja 6000EM ma dodatkowo złącze do integracji odbiornika z siecią Dante. System 6000 wykorzystuje ten sam tryb dalekiego zasięgu oraz autorski cyfrowy kodek audio co w przypadku serii Digital 9000, która jest flagową serią urządzeń bezprzewodowych niemieckiego producenta. 

AUTOR: Marek Heimbürger, AVIntegracje

ZDJĘCIA: Marek Heimbürger, AVIntegracje

PRODUCENT: Sennheiser - www.sennheiser.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
galeria
czytaj także:
testy

SENNHEISER TeamConnect Ceiling

Sennheiser to znana niemiecka firma, będąca jednym z głównych graczy na współczesnym rynku audio. Ma za sobą kawał historii. Została założona zaraz po II wojnie światowej, w 1945, przez Fritza Sennheisera wespół z kilkoma innymi inżynierami Uniwersytetu Hanowerskiego. Pierwszym produktem nowo założonej firmy był woltomierz, natomiast pierwszy mikrofon został skonstruowany rok później. Po dziesięciu latach firma zatrudniała już dwieście pięćdziesiąt osób, a w 1956 stworzono pierwszy mikrofon kierunkowy. Ciekawym epizodem w działalności marki było wejście producenta na rynek lotniczy w 1980 roku, którego efektem była produkcja zestawów słuchawkowych dla Lufthansy. Wartym wspomnienia jest też fakt otrzymania przez Fritza Sennheisera oskara technicznego w 1987 roku za konstrukcję mikrofonu kierunkowego. 

TAGI:

Sennheiser
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.