SAMSUNG Electronic Shelf Label

UDOSTĘPNIJ:
31-05-2017

Elektroniczne etykiety cenowe oferowane przez firmę Samsung dostępne są w różnych wariantach, wzorach i rozmiarach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do swoich potrzeb oraz do rozkładu i asortymentu sklepu.

Wraz z szybkimi zmianami na rynku handlu detalicznego, menedżerowie stale szukają nowych sposobów na przyciągnięcie klientów, optymalizację procesów oraz oszczędności finansowe. Jedną z technologicznych innowacji dostępnych od niedawna w Polsce są elektroniczne etykiety cenowe. Zwiększenie sprawności operacyjnej przy niższych kosztach czy wysoki komfort użytkowania to tylko niektóre z zalet wyświetlaczy ESL.

Etykiety ESL oparte są o technologię e-ink czy e-papier, dzięki czemu czas pracy na baterii jest praktycznie nieograniczony. Istotna cechą tego typu wyświetlaczy jest pobór energii tylko w momencie zmiany grafiki. Wyświetlanie statycznej grafiki na urządzeniu nie generuje praktycznie żadnego poboru energii. Według Samsung jedna etykieta, niezależnie od rozmiaru, będzie działać nieprzerwanie pięć lat przy założeniu codziennej dwukrotnej zmiany wyświetlanego materiału.

Całe rozwiązanie umożliwia zdalne wprowadzanie nowych cen na etykietach w czasie rzeczywistym. Natychmiastowe poprawki można wprowadzać z poziomu poręcznego urządzenia mobilnego sparowanego z serwerem. Innymi słowy: zamiast drukować nowe etykiety i czekać na rozmieszczenie ich przez pracowników, po prostu wpisujemy zmiany w wygodnej aplikacji, a po chwili widzimy rezultat. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w razie konieczności szybkich reakcji na nieprawidłowości w cenach – dzięki niej uprzedzimy bowiem ewentualne skargi klientów.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.