Relacart WDC-900

UDOSTĘPNIJ:
31-05-2017

Bezprzewodowy system konferencyjny WDC-900 wydaje się być bardzo interesującym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wykonanie instalacji stałej, opartej na transmisji przewodowej, nie wchodzi w grę lub zwyczajnie nie ma czasu na jej przygotowanie.

Pierwsze produkty firmy Relacart trafiły na rynek w 1994 roku. Były to mikrofon bezprzewodowy MR-280 oraz mikser PM-0852. W trzy lata później Relacart wprowadził do oferty mikrofonowy system bezprzewodowy UHF, stając się pierwszym producentem tego typu urządzeń w Chinach. W kolejnym zaś roku zaproponował swój pierwszy system konferencyjny, by już stale kontynuować produkcję rozwiązań tego rodzaju – w 2005 roku otwarta została kolejna wytwórnia, zajmująca się głównie wytwarzaniem „wirelessów”, a umiejscowiona w Foshan. Jako ciekawostkę podać można, że jest to miasto rodzinne Yip Mana, mistrza wushu Wing Tsun.

Tematem niniejszego artykułu jest owoc połączenia dwóch technologii pozostających w obszarze zainteresowań Relacart – cyfrowy, bezprzewodowy system konferencyjny WDC-900. Pracuje on hybrydowo w paśmie UHF oraz z wykorzystaniem technologii Zigbee w paśmie 2,4 GHz. Sercem całości jest jednostka centralna WDC-900M. To za jej pośrednictwem przewodniczący – a może ich występować dwóch – steruje przebiegiem konferencji, udzielając i odbierając głos uczestnikom. Liczba pulpitów delegatów, jakie jest w stanie obsłużyć jednostka centralna, daje pojęcie o tym, jakim dobrodziejstwem jest w tym przypadku technologia bezprzewodowa. Otóż pulpitów tych może pracować w systemie aż 273! Zapewne bez trudu dacie radę wyobrazić sobie zakres prac instalacyjnych, jakie należałoby wykonać, gdyby chcieć „postawić” taki system w wersji przewodowej. Pomijając już fakt, że „bezprzewodowy” to w tym przypadku synonim nie tylko słowa „wygodny”, ale i „mobilny”. Inaczej mówiąc, system można wykorzystać w praktycznie dowolnym miejscu, przygotowując go do pracy i deinstalując niemal w mgnieniu oka.

AUTOR: Marek Korbecki

PRODUCENT: Relacart - www.relacart.com

DYSTRYBUTOR: Linearic - www.akustyk.pl

reklama

TAGI:

Relacart
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.