RGBlink Venus X7

UDOSTĘPNIJ:
28-02-2018

To już kolejne rozwiązanie firmy RGBlink brane pod lupę w naszym cyklu. Poprzednio była to matryca umożliwiająca pracę na szesnastu sygnałach wejściowych i wyjściowych. Tym razem przyjrzymy się urządzeniu, które potrafi zdecydowanie więcej. Podobnie jak poprzednio będzie to urządzenie o modułowej budowie, lecz tym razem pozwalające zbudować matrycę 32 × 32.

Obsługa sygnałów w rozdzielczości 4K jest już w zasadzie normą w branży, stopniowo zaczyna wręcz dominować. Nasz dzisiejszy bohater jest w pełni kompatybilny z sygnałami 4K i UHD, nawet tymi odświeżanymi z częstotliwością 60 Hz. I nie mówimy tutaj wyłącznie o przełączaniu pojedynczych sygnałów, lecz o obsłudze 64 000 000 pikseli na wszystkich wyjściach przy pełnym obsadzeniu slotów wyjściowych.

Procesor, jak już wspomniałem, ma obudowę modułową, można go konfigurować w rozmiarze od 4 × 4 do 32 × 32. Wszystkie karty wejściowe i wyjściowe wyposażone są w cztery niezależne złącza sygnałowe. Obsługiwane formaty i standardy wejściowe to HDMI, DisplayPort, 12G-SDI, 3G-SDI, DVI, VGA oraz USB. Ciekawym dodatkiem są karty wyposażone w dwa złącza HDMI i dwa SDI oraz dwa złącza VGA i dwa CVBS. Na wyjściach z kolei zakres obsługiwanych standardów zamyka się w HDMI, DVI-I, SDI (zarówno 3G, jak i 12G) oraz VGA. Tworzy to bogatą kolekcję kart, zapewniającą kompatybilność z praktycznie każdym typem sygnału. Możemy więc podłączyć do matrycy w zasadzie dowolne źródło i wyświetlacz, choć urządzenie przeznaczone jest do obsługi wielomonitorowych ścian wideo. Podobnie jak poprzednio opisywany model, również dla Venus X7 dostępna jest karta umożliwiająca streaming z wykorzystaniem kodeka H.264 oraz odtwarzanie plików ze złącz USB.

Wielu producentów routerów wideo przeznaczonych do pracy, gdzie istotne jest nieprzerwane działanie, wyposaża swoje urządzenia w redundantne zasilanie, projektując je tak, aby zapewnić niezakłóconą pracę urządzenia nawet w przypadku awarii jednego z zasilaczy oraz aby wymiana takiego zasilacza była możliwa w trakcie pracy urządzenia – na gorąco. Również RGBLink wyposażył swoje urządzenie w takie rozwiązanie, gwarantując w ten sposób pewność i bezpieczeństwo każdej obsługiwanej przez Venus X7 instalacji.

 

 

 

Sterowanie urządzeniem realizowane jest za pomocą natywnej aplikacji XPOSE dla Windows, OS X i Androida. Za pomocą aplikacji możemy w dowolny sposób układać treści na wyświetlaczach, tworzyć i wywoływać skrypty, a nawet zarządzać parametrami EDID dla każdego sygnału. Każde wyjście cyfrowej jest kompatybilne z HDCP. Naturalnie w samej obudowie znajdują się tez porty RS-232 i RJ-45 pozwalające podłączyć procesor do zewnętrznego systemu sterowania. Urządzenia do produkcji wideo powinny też mieć możliwość synchronizacji obrazu. RGBlink Venus X7 ma wbudowaną funkcję genlock (na złączu BNC z pętlą), z możliwością konfiguracji parametrów w celu synchronizacji różnych urządzeń podłączanych do matrycy.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.