RGBlink Venus X3 18K

UDOSTĘPNIJ:
30-01-2018

W nieustannej walce o uwagę widza projektanci często sięgają po wielkoformatowe wyświetlanie obrazu wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i ekonomicznie uzasadnione. Często konieczne jest umożliwienie wyświetlenia sygnałów z różnych źródeł i w różnych rozdzielczościach. Jeżeli w wymaganiach klienta określone jest też wyświetlenie więcej niż jednego obrazu naraz, to konieczne staje się użycie procesora ściany wideo.

Firma RGBLink posiada w swojej ofercie kilka ciekawych rozwiązań. Dziś przyjrzymy się procesorowi Venus X3 – to procesor ściany wideo w formie modularnej obudowy, do której zainstalować można różne karty wejściowe i wyjściowe. Łączymy w ten sposób zalety modułowej matrycy wideo – uniwersalność i wymienność standardów oraz możliwości procesora – skalowanie sygnałów, bezszwowe wyświetlanie obrazów oraz szybkość działania. Główna siedziba producenta mieści się w Xiamen, na południowowschodnim wybrzeżu Chin. Oferuje szereg rozwiązań – od kontrolerów ekranów LED, przez rozwiązania do mappingu wideo aż po procesory wideo i urządzenia do broadcastu.

 

 

Przyjrzyjmy się urządzeniu, które dotarło do nas z Państwa Środka. Do wbudowania w uniwersalną obudowę mamy szeroki zestaw kart wejściowych i wyjściowych, każda wyposażoną w cztery złącza sygnałowe. Formaty wideo dostępne na wejściach to między innymi SDI (3G, 12G, HD, SD), DVI, HDMI i DisplayPort w rozdzielczości 1920 × 1200 i 4K oraz standardy analogowe – VGA, CVBS. Uzupełnieniem wejść są karty z czterema złączami USB. Co ciekawe, jako wejście wideo może służyć też karta obsługująca cztery strumienie H.264.

Zestaw czterokanałowych kart wyjściowych pozwala wypuszczać sygnał w formatach VGA, HDMI, SDI oraz DVI. Z wymienionych wyżej kart możemy więc utworzyć matrycę z szesnastoma wejściami oraz ośmioma wyjściami. Jako źródła mogą służyć nie tylko kamery komputery czy wszelkiego rodzaju odtwarzacze wideo, lecz także pliki MPEG4 zapisane na USB – próżno szukać tej funkcji w produktach konkurencji.

 

 

Oczywistym adresatem sprzętu są centra zarządzania ruchem, nadzoru wideo czy sterownie zakładów produkcyjnych, gdzie szerokie spektrum sygnałów pozwala podłączyć różne źródła i wyświetlacze, a redundancja zasilania minimalizuje ryzyko przestoju ze względu na awarię urządzenia. Venus X3 znajdzie też zastosowanie w studiach telewizyjnych, gdzie możemy użyć jego możliwości łączenia obrazów czy wyświetlania sygnałów SDI. Urządzeniu powinny przyjrzeć się bliżej również firmy rentalowe realizujące duże imprezy z wykorzystaniem wielu różnych wyświetlaczy. Zdalne sterowanie, lokalny podgląd oraz różnorodność sygnałów wyjściowych znacząco ułatwi wykorzystanie wielu różnych monitorów lub projektorów i tylko wyobraźnia realizatora jest tutaj ograniczeniem.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.