Monacor DT

UDOSTĘPNIJ:
28-02-2018

Przesyłanie sygnału audio przez sieć LAN z wykorzystaniem technologii Dante w miejscach użyteczności publicznej wymaga sprzętu, który po pierwsze jest skalowalny, a po drugie prosty w obsłudze, tak aby po wykonaniu instalacji nie były wymagane częste wizyty integratorów.

Do tego typu rozwiązań należy system Monacor DT, w którym źródłem sygnału jest system ROSI Background dostarczony przez EBH Radio Software GmbH odtwarzający muzykę tła (oczywiście nie tylko) składający się z jednostki centralnej (komputera) oraz oprogramowania, które instalowane jest w dowolnym miejscu rozgłaszania, dystrybuując równocześnie sygnał w technologii Dante. System może być prekonfigurowany przez dostawcę na podstawie danych uzyskanych od zleceniodawcy. Umożliwia on mocno rozbudowaną konfigurację nadawanej automatycznie treści. Praca systemu nie wymaga jakiejkolwiek uwagi użytkownika. Użytkownik może dokonywać pełnej parametryzacji osobiście, ale nie musi. System umożliwia ponadto rozgłaszanie dowolnych treści reklamowych użytkownika. Zapewnia nieprzerwaną pracę, nawet podczas automatycznych aktualizacji, a do szyfrowania danych wykorzystano technologie wojskowe. Dostawca przejmuje ponadto obowiązki związane z prawami autorskimi (ZAIKS i odpowiedniki w Europie).

 

 

Wall-05DT

Głośnik ścienny Wall-05DT w technologii Dante zaprojektował i wdrożył do nowego systemu oczywiście Monacor. Jest to jedyny tego typu głośnik ścienny na rynku; aktywny, dwudrożny i zasilany przez PoE (lub zasilacza 12 V dostępnego oddzielnie) oraz kontrolowany przez aplikację mobilną. Do tego dzięki oparciu go o Dante możliwe jest stworzenie tylu stref, ile mamy głośników – maksymalnie sto dwadzieścia osiem. Głośnik oferuje nam 20 W mocy, pracę w paśmie od 62 Hz do 20 kHz, głośnik niskotonowy o średnicy 5,25 cala i półcalową kopułkę, efektywność na poziomie 89 dB/W/m oraz maksymalny poziom ciśnienia akustycznego równy 102 dB. Obudowa głośnika wykonana została z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wykończonego w kolorze białym. Głośnik montowany jest za pomocą obrotowo-uchylnego uchwytu; jego wymiary to 163 (szerokość) × 252 (wysokość) × 165 (wysokość) mm, a waga to 1,95 kg.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.