DataVideo KMU-100

UDOSTĘPNIJ:
26-04-2017

Nowy multiprocesor 4K od DataVideo jest wszechstronnym urządzeniem, które trudno zdefiniować jednym zdaniem. Jeśli jesteś ciekaw, co może zaoferować KMU-100 oprócz konwersji sygnału, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

KMU 100 jest zaawansowanym konwerterem wideo, który umożliwia przetwarzanie i konwersję sygnału UDH (3840×2160) na cztery niezależne źródła, w rozdzielczości full HD każde. W rzeczywistości urządzenie pozwala wprowadzić równolegle dwa materiały wideo w 4K, z których wybrane fragmenty mogą zostać skierowane do ośmiu wyjść 3G-SDI. Prezentowane rozwiązanie powstało, aby spełnić wysokie wymagania stawiane przez stacje telewizyjne w czasie transmisji na żywo, jak również biura dbające o bezpieczeństwo obiektów i ludzi się w nim znajdujących. Mimo wielu możliwości konwerter jest prosty w obsłudze, komunikuje się z komputerem, na którym zainstalowane zostało oprogramowanie przez sieć LAN, jak również oferuje kontroler RMC-185 do skalowania i konfiguracji najważniejszych parametrów. Przyjrzyjmy się bliżej wyjątkowemu rozdzielnikowi sygnału z możliwością edycji fragmentów obrazu w czasie rzeczywistym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, KMU-100 umożliwia równoczesną konwersję dwóch sygnałów UHD, które możemy wprowadzić do urządzenia za pomocą szeregu wejść w standardzie SDI, HDMI czy DP. Następnie wybrane fragmenty, ustalone w czasie rzeczywistym w oprogramowaniu, możemy skierować do ośmiu niezależnych wyjść (kanałów). Gwoli wyjaśnienia: fragmentem obrazu jest zaznaczony obszar wprowadzanego wideo, np. z kamery. Fragmenty możemy równocześnie podejrzeć, jak również skalować i obracać. Tym samym, dla przykładu, do jednego z kanałów możemy wysłać skalowany sygnał z 4K do full HD, a dodatkowe wyjścia użyć do wybranych, zaznaczonych obszarów. W tym przypadku konwerter tworzy osiem niezależnych kanałów wyjściowych, z których sygnał kierowany jest na wyjścia SDI, a dwa wyjścia HDMI zarezerwowane są do podglądu i konfiguracji urządzenia. Producent przygotował aplikację przeznaczoną do konfiguracji urządzenia i pracy z nim, jak również kontroler pozwalający o wiele bardziej intuicyjnie i wydajnie zarządzać obrazem.

AUTOR: Arkadiusz Kowalski

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
galeria
czytaj także:
nowosci

datavideo SE-500MU

Nowy, czterokanałowy przełącznik wideo #datavideo SE-500MU zaprezentowany na #ise2018 to niewielkie, montowane w racku urządzenie o wielkości 1U umożliwiające przyjęcie czterech sygnałów HDMI. Na pokładzie SE-500MU znalazł się skaler, możliwość realizacji przejść MIX, WIPE, CUT, efekty wyciemnienia, picture in picture, podział ekranu oraz kluczowanie Luma Key. Dodatkowo urządzenie posiada dwa wyjścia: multiview oraz PGM co może być wielką zaletą w przypadku zastosowania monitora podglądowego dla prezentera czy prowadzącego. Łatwe zarządzanie urządzeniem oferuje dedykowana aplikacja dostępna zarówno na komputery Windows, mac OS jak i tablety pracujące pod kontrolą systemu iOS oraz Android. Dzięki temu realizator może zarządzać urządzeniem zainstalowanym np. w serwerowni bezpośrednio z sali konferencyjnej czy wykładowej.

TAGI:

DataVideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.