Contacta

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Komfortowe prowadzenie rozmów, gdy dzieli nas szyba, nie należy do najprzyjemniejszych, jeśli w obiekcie nie zainstalowano wysokiej jakości systemu interkomowego. Na szczęście na rynku mamy wiele profesjonalnych rozwiązań, które ucieszą zarówno pracowników takich miejsc, jak i klientów.

W miejscach, w których z powodów bezpieczeństwa nie może być bezpośredniego kontaktu między klientem a kasjerem, wymagane są rozwiązania interkomowe. Jednak w przypadku torów wyścigowych, kasyn bądź dworców kolejowych w pomieszczeniu dla pracowników znajduje się z reguły więcej osób niż jedna osoba i często spotykane interkomy wnoszą do nich hałas, co przekłada się na jakość obsługi klienta i częste dopytywanie. Nie wspominając o jakości tego, co słyszy klient w zatłoczonym dworcu. Na szczęście są rozwiązania przetwarzające głos z korzyścią dla osób po dwóch stronach dzielącej ich, często pancernej szyby. Urządzenia, które zapewniają swobodną komunikację dwóch stron mimo niekorzystnych warunków akustycznych. 

Sercem systemu interkomowego Contacta jest moduł STS-A31. Z pozoru proste urządzenie pozwala dostosować poziom głośności zarówno dla kasjera, osoby udzielającej informacji, jak i klienta. Istotnym jest, że w praktyce korzystając z interkomu Contacta, jeśli któraś ze stron z jakiś powodów nie jest w stanie zrozumieć drugiej, to nie jest wymagane podnoszenie głosu – wystarczy zwiększyć wysterowanie głośników klienta lub wzmocnić sygnał pochodzący z mikrofonu mieszczącego się między głośnikami, tak by osoba udzielająca informacji wszystko doskonale zrozumiała, a klient nie musiał podnosić głosu. Dzięki temu jesteśmy pewni, że klient odejdzie zadowolony, a pracownik nie będzie musiał się denerwować, powtarzając, unosząc głos, aby zostać zrozumianym.

Zestaw słuchawkowy dla kasjerów czy osób pracujących w punkcie informacji cechuje się lekką wagą i jakością przetwarzania odpowiednią do komfortowej wymiany informacji. Nie czujemy go na głowie, a skuteczność mikrofonu nie wymaga nadwyrężania głosu, tylko zapewnia komfortowy przebieg rozmowy. Słuchawki do STS-A31 podłączamy za pomocą przejściówki STS-SJB. Dzięki niej możemy ponadto podłączyć jakikolwiek zestaw słuchawkowy dostępny na rynku.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.