ATEN VE2812T

Transmiter ze skalerem

UDOSTĘPNIJ:
29-09-2018

ATEN w swojej ofercie ma wiele urządzeń ułatwiających pracę z sygnałem wideo. Jednym z nich jest prezentowany transmiter ze skalerem, umożliwiający przesyłanie wideo z dźwiękiem na znaczne odległości.

Oferowane rozwiązania AV marki ATEN cechują się niezawodnością i kompatybilnością wstecz. Oznacza to, że wybierając prezentowany nadajnik, będziesz mógł korzystać z odbiorników, które pojawią się w przyszłości. To bardzo istotna cecha przy wyborze urządzeń, które w obiekcie mają pracować wiele lat. Oczywiście niezawodność i najwyższa jakość to dewiza marki. Podobnie jest z prezentowanym nadajnikiem – co ważne, zapewni on nie tylko stabilność przesyłanego sygnału, lecz również zachowa jego jakość, nawet gdy urządzenie wejściowe (ekran lub projektor) dzieli odległość ponad 100 m. 

VE2812T to nadajnik z możliwością skalowania przeznaczony do przesyłania sygnałów VGA (z sygnałem audio) i HDMI na odległość maksymalnie 100 m na standardowym kablu Cat 5e/6/6a lub modelu ATEN 2L-2910 Cat 6. VE2812T gwarantuje niezawodną transmisję sygnałów HDMI, obsługuje 3D, Deep Color i oferuje osadzone bezstratne formaty audio HD. Nadajnik wspiera także tryb long reach, co zwiększa odległość transmisji sygnału wideo w 1080p do 150 m na pojedynczym kablu Cat 5e/6/6a lub modelu ATEN 2L-2910 Cat 6. VE2812T może pracować jako switcher, łącząc dwa źródła i transmitując je do identycznego wyjścia.

 

 

W praktyce
VE2812T powstał z myślą o salach konferencyjnych, miejscach spotkań biznesowych i placówkach edukacyjnych, gdzie wymagana jest najwyższa jakość wideo. Jego głównym zadaniem jest transmisja sygnału wideo na znaczne odległości bez straty jakości. Urządzenie jest kompatybilne z HDCP i wspiera technologię Long Reach oferowaną przez HDBaseT, zwiększając maksymalną odległość między nadajnikiem a odbiornikiem docelowym o 50 m względem standardowego połączenia. Istotną cechą VE2812T jest automatyczne wykrywanie nowo podłączonych źródeł i funkcjonowanie jako przełącznik i konwerter sygnału wraz ze skalowaniem. Nadajnik w przypadku źródeł HDMI pracuje z rozdzielczością 4K / 1080p, a w momencie podłączenia urządzenia do portu VGA z 1600 ×1200 i 1920 ×1200, spełniając tym samym dzisiejsze wymagania stawiane urządzeniom tego typu. Istotną cechą VE2812T jest to, że nie wymaga on jakichkolwiek sterowników. To w pełni niezależna, bezobsługowa jednostka z możliwością montażu w racku. Dzięki dostępności kanału transmisji szeregowej (RS-232) możemy podłączyć do nadajnika terminal odczytujący kody kreskowe czy ekran dotykowy.

Nadajnik jest kompatybilny z następującymi odbiornikami: VE1812R, VE811R, VE814AR, VE801R, VE802R, VE601R, VE901R. Producent gwarantuje, że nadajnik będzie kompatybilny z nowymi odbiornikami opartymi na HDBaseT.

 

Podsumowanie
Jeśli twoja instalacja wymaga przesyłania sygnału wideo na znaczne odległości i zależy tobie na najwyższej jakości i niewygórowanej cenie, to prezentowany przez nas switcher jest adresowany do ciebie. Wybierając go, otrzymasz dodatkowe funkcje, z których będziesz mógł skorzystać w swojej instalacji AV, takie jak choćby skalowanie, nie wspominając już o zaawansowanych opcjach obrazu 3D i kompatybilności z HDCP. Wszystko to otrzymujesz w niewielkim urządzeniu typu podłącz i używaj, tak aby osoby korzystające z instalacji przez ciebie zaprojektowanej mogli korzystać z niej intuicyjnie, podłączane urządzenia automatycznie zostały wykryte, a obraz z ich wyjścia pojawił się na wyświetlaczu.

AUTOR: Arkadiusz Kowalski, AVIntegracje

ZDJĘCIA: ATEN

PRODUCENT: ATEN - www.aten.com/pl/pl

DYSTRYBUTOR: ATEN - www.aten.com/pl/pl

reklama
galeria
czytaj także:
instalacje

Rozwiązania firmy ATEN w Telewizji Artear

Kanały informacyjne działają na bardzo wysokokonkurencyjnym rynku, gdzie swoją sympatię bądź niechęć do kanału widzowie mogą wyrazić natychmiast, za pomocą jednego przycisku na pilocie. Aby móc konkurować na tym rynku, nie wystarczy tworzyć najlepsze treści – newsy muszą być dostarczone jak najszybciej. Pomagają w tym reporterzy terenowi, wozy satelitarne, a często nawet sami widzowie, kontaktujący się przez przeznaczone dla nich platformy komunikacji. Jednym z rozwiązań, które już wiele lat temu jest znakiem rozpoznawczym wszystkich newsroomów na całym świecie, jest ściana wielomonitorowa, na której równocześnie można podglądać nie tylko to, co dzieje się na wszystkich kanałach stacji, ale również na kanałach konkurencyjnych, mediach społecznościowych czy portalach agencyjnych. Niedawno argentyńska stacja Artear zdecydowała się zoptymalizować swój newsroom i zainstalować w nim dwie potężne ściany wideo złożone łącznie z osiemdziesięciu pięciu monitorów. Niełatwe zadanie zarządzania i transmisji sygnałów zostało powierzone rozwiązaniom marki Aten. 

TAGI:

ATEN
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.