AMX Acendo

UDOSTĘPNIJ:
27-04-2018

Rozwiązania konferencyjne do małych sal spotkań ostatnio wręcz zalały rynek. Każdy liczący się producent oferuje to właściwe jedyne rozwiązanie, pozwalające kompleksowo zaopatrzyć klienta we wszystko, czego może on potrzebować. W takim gąszczu trzeba wyróżnić się nie tylko funkcjonalnością i prostotą użytkowania, lecz również dopracowaniem urządzenia w najdrobniejszych szczegółach.

Satysfakcja dla użytkownika…
System konferencyjny ACV-5100 od AMX zmienia ten stan rzeczy diametralnie. Po sparowaniu telefonu z urządzeniem uzyskujemy system głośnomówiący reprodukujący bardzo dobrze dźwięk. Wbudowana w urządzenie matryca mikrofonów dalekiego zasięgu świetnie sobie radzi, zbierając wszystko, co powiemy, z niezmiennie wysoką jakością, niezależnie od tego, gdzie w pomieszczeniu właśnie jesteśmy. Dźwięk jest czysty i słyszany przez rozmówcę tak samo wyraźnie, nawet jeżeli staniemy daleko od soundbara i odwrócimy się tyłem. Kolej na obraz. Acendo Vibe ma zarówno wejście, jak i wyjście HDMI, do komputera możemy je podłączyć przez USB, uzyskując w pełni funkcjonalną kamerę, mikrofon i głośnik plug-and-play dla webowych aplikacji wideokonferencyjnych. Kamera przekazuje obraz w rozdzielczości 1920 ×1080 i 30 kl/s. Mamy też wejście HDMI do podłączenia laptopa prezentacyjnego lub rozbudowy systemu o Acendo Core.  

 

 

 

AMX skorzystał z połączenia z grupą Harman i wyposażył swój soundbar w głośniki i algorytmy DSP od JBL. Mamy do dyspozycji również wbudowaną eliminację echa od BSS. A skoro mowa o dźwięku. Nie mogłem oprzeć się pokusie i sprawdziłem urządzenie jako typowe urządzenie odtwarzające audio. Gra bardzo przyzwoicie. Oczywiście nie jest to główna funkcja ACV-5100, lecz znakomicie umila pracę możliwość odtworzenie ulubionej muzyki z podłączonego przez bluetooth telefonu. Dlatego przez kilka dni testowania w zasadzie przeniosłem się do sali konferencyjnej (korzystając z niej, gdy tylko była wolna). Dostępny w trzech kolorach (czarny, szary i niebieski) soundbar daje dużą satysfakcję z użytkowania, niezależnie, czy używamy go tylko jako zestawu głośnomówiącego, bezprzewodowego głośnika czy jako akcesorium do webowego systemu wideokonferencyjnego. ACV-5100 jest urządzeniem rozszerzającym funkcjonalność głównego elementu zestawu konferencyjnego.

 

 

Mówię tu o Acendo Core,czylisystemie do pracy grupowej, umożliwiającym bezprzewodowe przekazywanie obrazu z komputera (lub innego urządzenia w tym telefonu), bezpieczny dostęp do firmowych dysków sieciowych oraz lepsze wykorzystanie webowych platform wideokonferencyjnych.Łącząc ze sobą te urządzenia, eliminujemy konieczność wykorzystania własnego laptopa jako klienta konferencji webowej. Sterowanie jest bardzo proste, Acendo Core (ACR-5100) może być łatwo obsługiwany za pomocą monitorów wyposażonych w technologię dotykową. ACR-5100 wpisuje się w popularny trend BYOD, gdyż źródłem bezprzewodowej prezentacji oprócz laptopa lub zasobu sieciowego może być dowolne urządzenie posiadane przez użytkownika obsługujące AirPlay, Miracast lub Google Cast (a więc praktycznie każdy tablet czy smartfon i to z dowolnym systemem operacyjnym). ACR-5100 umożliwia prowadzenie konferencji z wykorzystaniem materiałów dostępnych w Internecie. W rezultacie otrzymujemy system, do którego użytkownik podłączy własne urządzenie przenośne lub zaloguje się do swojego konta w firmowej domenie (mamy możliwość autentykacji przez Active Directory) i może rozpoczynać spotkanie. W urządzeniu Core dostępna jest przeglądarka dokumentów w formatach Word, Excel, Powerpoint oraz PDF, możliwe jest wyświetlenie dwóch dokumentów obok siebie! System pozwala też wyświetlać zdjęcia oraz filmy. Oprócz tego mamy do dyspozycji również przeglądarkę MS Edge oraz klienta Skype for Business. Na tym jednak nie koniec – Acendo Core wspiera szeroki zakres aplikacji dla Windows oraz webowych i może być w pełni dostosowane do wymagań każdej organizacji. ACR-5100 integruje się też z Microsoft Exchange oraz Office 365.

 


 

Nie wspomniałem jeszcze o Acendo Book– ostatnim, lecz równie ważnym elemencie systemu Acendo. Jest to dotykowy panel służący do rezerwacji sal. Do wyboru mamy dwa modele o przekątnych 7 cali (ACB-2107) lub 10,1 cala (ACB-2110). Acendo Book stanowi samodzielne rozwiązanie, integrujące się podobnie jak Acendo Core z Exchange, Office 365 oraz dodatkowo z Google Calendar. Oba modele zostały wyposażone w rozwiązania dostępne w panelach AMX Modero S, obsługują technologię SmoothTouch. Oba panele mogą być zamontowane na dowolnej powierzchni, nawet na szkle. Służą do tego zestawy montażowe (MSA-MMK-07 i MSA-MMK-10). Zasilanie paneli realizowane jest w technologii PoE, a więc wystarczy doprowadzić do miejsca montażu jeden kabel sieciowy, co jeszcze bardziej upraszcza instalację i uruchomienie urządzenia.  Ciekawą funkcją jest lokalizator wolnej sali. Panel pomoże znaleźć najbliższą wolną salę, co często bardzo się przydaje, gdy musimy szybko zorganizować nieprzewidziane wcześniej spotkanie lub nasza sala nie została jeszcze zwolniona przez poprzednich użytkowników.  Każdy z paneli wyposażony jest we wskaźniki zajętości sali na bokach i froncie urządzenia, dzięki czemu już z daleka widzimy, czy sala, do której zmierzamy, jest wolna. Matryca TFT panelu ACB-2107 ma kąty widzenia 89°,a modelu ACB-2110 85°w każdą stronę. Każdy panel komunikuje się przez interfejs Ethernet 10/100 Mb/s, w pełnym dupleksie i obsługuje szyfrowanie AES256 oraz TLS. Mamy do dyspozycji port USB typu A z interfejsem HID, możemy więc do konfiguracji urządzenia wykorzystać myszkę czy klawiaturę. Każdy panel wyposażony jest też w piętnastowatowy głośnik. Pod względem technologii i funkcjonalności rodzina Acendo daje więc niesamowite możliwości. Pozwala w łatwy sposób przekształcić dowolną przestrzeń w salę wideokonferencyjną z rozbudowanymi możliwościami prezentacyjnymi i intuicyjnym rezerwowaniem sali. Każde urządzenie spod znaku Acendo może pracować oddzielnie, lecz połączone razem ujawniają dodatkowe funkcjonalności niedostępne w żaden inny sposób.


 

… i przyjemność dla Integratora
Przejdźmy do budowy poszczególnych urządzeń i funkcji przyjaznych dla instalatorów. AMX Acendo Vibe to naprawdę przemyślana konstrukcja. Soundbar jest wyposażony w bardzo ciekawie zaprojektowany uchwyt montażowy, na którym mamy wygrawerowany wzornik dystansujący. Za jego pomocą możemy szybko ustalić odległość montażu soundbara od dolnej krawędzi monitora. Z kolei sam uchwyt mocowany jest do ACV-5100 beznarzędziowo, za pomocą zawiasu z blokadą w formie przycisku, umożliwiając pochylenie w dół zainstalowanego już urządzenia w celu wykonania odpowiednich połączeń. Sam soundbar z kolei ma sprytne rozwiązanie na ułożenie kabli. Każdy kabel zabezpieczamy tekstylną, elastyczną opaską z naniesionymi oznaczeniami złączy. Opaska zabezpiecza kable przed wypadnięciem, ułatwia podłączenie kabli we właściwym miejscu, jednocześnie eliminując ryzyko zagniecenia czy złamania wtyczki. 

 


 

AUTOR: Andrzej Pawluś, AVIntegracje

ZDJĘCIA: AMX

PRODUCENT: AMX - www.amx.com

DYSTRYBUTOR: ESS Audio - www.essaudio.pl

reklama
galeria
czytaj także:
instalacje

Hotel Courtyard by Marriott Katowice City Center

Inwestorzy rynku hotelowego na całym świecie bardzo dbają o to, aby ich obiekt miał unikatowe cechy bądź rozwiązania wyróżniające go na tle konkurencji. Czasami jest to niezwykły widok z pokoi, czasem wyjątkowa lokalizacja, a jeszcze innym razem wiszący nad barem cadillac i nietuzinkowy wystrój. Oczywiście waga i znaczenie tych elementów są uzależnione od głównych funkcji, jakie pełni hotel i dla jakich klientów jest stworzony. Inaczej skonfigurowany będzie hotel dla rodzin pragnących odpoczynku, w inny sposób obiekt dla ludzi aktywnych, oczekujących sportowych rozrywek, a jeszcze inaczej przestrzeń przeznaczona do konferencji czy spotkań biznesowych. W tym wypadku, oprócz położenia w centrum miasta, blisko rozwiniętej infrastruktury drogowej czy bliskości lotniska bardzo istotne jest odpowiednia przestrzeń i zaplecze techniczne umożliwiające organizację różnorodnych wydarzeń biznesowych. Taki jest właśnie otwarty z końcem 2017 roku Hotel Courtyard by Marriott Katowice City Center łączący atrakcyjną lokalizację, stworzony przy udziale najwyższej jakości materiałów wnętrza doskonałe rozwiązania z zakresu AV na potrzeby biznesu oraz wyjątkową w skali kraju przestrzeń restauracyjną z widokiem na cztery strony świata. 

TAGI:

AMX
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.