Bądź inteligentny w zachowaniu norm i regulacji

UDOSTĘPNIJ:
30-09-2017

Odkąd technologie inteligentne stały się powszechne w użyciu, nigdy nie było ważniejsze, by nadążać za normami i przepisami branżowymi regulującymi tę gałąź przemysłu. Dyrektor do spraw operacyjnych CEDIA (EMEA) Matt Nimmons przedstawia, jak ważne dla rozwoju przemysłu jest bycie na bieżąco z takimi regulacjami, i podkreśla najnowsze normy, których powinni być świadomi zawodowcy zajmujący się technologiami domowymi. 

Produkty, usługi i branże ciągle się rozwijają, a wraz z nimi zmieniają się także standardy zawodowe. W ciągu dwóch ostatnich lat rejestrujemy wykładniczy wzrost liczby inteligentnych domów, natomiast najnowsze wyniki statystycznego portalu Statista zarejestrowały, iż rynek domowych technologii inteligentnych w Wielkiej Brytanii powinien wykazać wzrost przychodów na poziomie 57,4% na końcu 2016 roku. Z uwagi na coraz większą popularność inteligentnych technologii i pojawianie się coraz nowszych produktów na wspomnianym rynku, niezbędnym jest określenie norm i standardów w technologiach inteligentnego domu.

 

W zeszłym miesiącu CEDIA nawiązała współpracę z Institution of Engineering and Technology (IET), co przyczyniło się do powstania publikacji „Code of Practice for Connected Systems Integration in Buildings”. Normy te zostały zaprojektowane w celu promowania dobrych praktyk w zakresie specyfikacji, projektowania i integracji połączonych systemów w budynkach. Wspomniany, nowo wydany dokument, znany również pod nazwą „IET Standards TC4.1 Connected Systems Integration” lub „IET PSSI001P”, przedstawia znaczenie ważnego procesu planowania, który jest podstawą dla każdego pomyślnego projektu. CEDIA zapewniła IET doradztwo i wiedzę ekspercką w celu stworzenia najlepszego regulaminu postępowania dla specjalistów z branży. Obejmuje on zalecenia dotyczące zagadnień, takich jak układ tras kablowych, przestrzeń instalacji sprzętu i jego wentylacja, a także uwzględnienie przepustowości sieci i dystrybucji mocy. Dokument bada, jak poprawić łączność, sieci komunikacyjne i integrację systemów, połączonych w celu umożliwienia użytkownikom jak najlepszego dostępu do budynków mieszkalnych i handlowych.

AUTOR: Matt Nimmons, CEDIA

ZDJĘCIA: CEDIA

galeria

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.