Sennheiser SpeechLine Digital Wireless

UDOSTĘPNIJ:
10-02-2017

Marka Sennheiser poszerza swoją przełomową serię systemów bezprzewodowych dedykowanych do mowy SpeechLine Digital Wireless o aplikację kontroli, bezprzewodowe bazy mikrofonowe, ładowarki do elementów systemu oraz mikrofon powierzchniowy.

Sennheiser SL DW to pierwszy na świecie cyfrowy system bezprzewodowy przeznaczony specjalnie do mowy. Umożliwia szybką i wygodną organizację spotkania, konferencji lub odczytu, bez konieczności posiadania wiedzy o mikrofonach bezprzewodowych. Zestawy SL DW docierają do klienta sparowane i działają w ramach częstotliwości, na które nie jest wymagana licencja. Ponadto system umożliwia w znaczącym stopniu zautomatyzowane ustawienie poziomów i korekcji dźwięku do panujących warunków i głosu osoby przemawiającej. Dzięki ostatniej aktualizacji system pozwala na niezależną pracę wielu zestawów bezprzewodowych w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach - wszystko w ramach otwartego zakresu częstotliwości 1,9 GHz. 

 

 

Narzędzie Control Cockpit, umożliwia nam proste i wygodne sterowanie pracą systemu złożonego z wielu zestawów bezprzewodowych SpeechLine Digital Wireless. Jest ono dostępne z poziomu przeglądarki internetowej lub smartfona, tabletu czy laptopa posiadających odpowiednią aplikację. Pozwala ono na kontrolę systemu złożonego z nawet stu mikrofonów bezprzewodowych serii SpeechLine DW, która została zaprojektowana specjalnie do mowy. Ustawienia można wprowadzać dla każdego mikrofonu osobno, lub w ramach grupowych operacji.

 

 

Mikrofon SL Boundary 114-S DW jest wygodnym rozwiązaniem zapewniającym bezprzewodową transmisję audio, jak i bezprzewodowe ładowanie. Ten nowy element systemu bezprzewodowego SL DW jest tak dyskretny, jak tylko może - jest po prostu płaskim urządzeniem, pozbawionym przewodów, które leży na stole. Można go w prosty sposób wpiąć w system konferencyjny TeamConnect, a dzięki słynnej jakości dźwięku Sennheisera użytkownicy nie muszą podnosić głosu, mówić wprost do mikrofonu, ani nawet blisko niego siedzieć. Mikrofon SL Boundary 114-S DW pozostaje bezprzewodowy w każdej sytuacji: można go ładować w nowo zaprezentowanej ładowarce indukcyjnej CHG 2W. Oczywiście kiedy jest to wygodniejsze, mikrofon można także naładować za pośrednictwem kabla USB. 

 

 

SL Tablestand 153-S DW oraz SL Tablestand 133-S DW, te dwa nowe urządzenia, które są bezprzewodowymi bazami mikrofonów konferencyjnych na gęsiej szyjce, które pracują w ramach systemu SpeechLine Digital Wireless. Są to rozwiązania całkowicie niezależne od kabli - „ubezprzewodowiają” mikrofon na gęsiej szyi. Urządzenie SL Tablestand 153-S DW pozwala wpiąć mikrofon Sennheiser MEG 1440L II B, wyposażony w złącze XLR-5 i diodę wyróżniającą aktywną jednostkę mikrofonową. Natomiast model 133-S DW umożliwia wpięcie dowolnego mikrofonu na gęsiej szyi Sennheiser, zakończonego wtykiem XLR-3 i nie posiadającego diody włączenia. Obie bazy Tablestand pracują do 10 godzin na jednym ładowaniu i są wyposażone w diodową sygnalizację stanu baterii. Urządzenia można ładować przez USB bezprzewodowo w ładowarce CHG 2W.

 

 

Indukcyjna ładowarka CHG 2W umożliwia wygodne bezprzewodowe ładowanie baz Tablestand i własnych urządzeń mobilnych.

 

 

Sieciowa ładowarka CHG 4N pozwala na ładowanie czterech urządzeń (nadajników bodypack, nadajników doręcznych lub samych akumulatorów) i jednoczesną ich kontrolę w ramach środowiska Control Cockpit. Każda przestrzeń ładowcza posiada diodowy wskaźnik poziomu naładowania. 

PRODUCENT: Sennheiser - www.sennheiser.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

SENNHEISER Digital 6000

Niemiecka marka Sennheiser jest nam wszystkim doskonale znana jako jeden z głównych graczy na współczesnym rynku audio. Jej historia jest bogata, gdyż została założona zaraz po II wojnie światowej, w 1945 przez Fritza Sennheisera wraz z kilkoma innymi inżynierami Uniwersytetu Hanowerskiego. Pierwszym produktem założonej nowo firmy był woltomierz, a trzeba pamiętać, że nie były to czasy, w których tego typu urządzenia leżały w każdym sklepie. Rok później wspomniani inżynierowie skonstruowali pierwszy mikrofon. Firma prężnie się rozwijała i po dziesięciu latach zatrudniała już dwieście pięćdziesiąt osób. Ciekawym epizodem w działalności marki jest wejście producenta na rynek lotniczy w 1980 roku, czego efektem była produkcja zestawów słuchawkowych dla samolotów Lufthansy. Wartym wspomnienia jest też fakt otrzymania przez Fritza Sennheisera oskara technicznego w 1987 roku za konstrukcje mikrofonu kierunkowego. 

TAGI:

Sennheiser
system bezprzewodowy
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.