Sennheiser AMBEO VR Mic

UDOSTĘPNIJ:
11-07-2017

Czy nie czas już, by dźwięk filmów VR dorównał jakości obrazu? W ramach odpowiedzi na takie pytanie Sennheiser wprowadził na rynek absolutnie pionierski produkt: mikrofon do zastosowań w nagraniach wideo w technologii 360º.

W ramach odpowiedzi na takie pytanie Sennheiser wprowadził na rynek absolutnie pionierski produkt: mikrofon do zastosowań w nagraniach wideo w technologii 360º. AMBEO VR Mic jest pierwszym produktem, który Sennheiser stworzył pod wspólnym szyldem dźwięku dookólnego Ambeo. Ta marka jest zarejestrowanym znakiem handlowym Sennheiser, w ramach którego firma opracowuje produkty zarówno rejestrujące, jak i odtwarzające dźwięk 360º. To działanie wpisuje się w obecną tendencję produkcji filmowych, wykorzystującą technologię rzeczywistości wirtualnej. Sennheiser uważa, że jest to przyszłość rynku filmowego – zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego.

AMBEO VR Mic jest prostym w użyciu mikrofonem przestrzennym, składającym się z czterech specjalnie dobranych kapsuł KE 14 w układzie ostrosłupa trójkątnego. Ten układ pozwala na odbiór dźwięku w pełni sferycznego, co idealnie dopełnia obraz VR 360 stopni. Mikrofon AMBEO VR Mic pracuje z użyciem technologii Ambisonics i jest dostarczany w komplecie z aplikacją kodującą A-B, która działa jako plug-in i gładko współpracuje z oprogramowaniem postprodukcyjnym.

PRODUCENT: Sennheiser - www.sennheiser.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

SENNHEISER Digital 6000

Niemiecka marka Sennheiser jest nam wszystkim doskonale znana jako jeden z głównych graczy na współczesnym rynku audio. Jej historia jest bogata, gdyż została założona zaraz po II wojnie światowej, w 1945 przez Fritza Sennheisera wraz z kilkoma innymi inżynierami Uniwersytetu Hanowerskiego. Pierwszym produktem założonej nowo firmy był woltomierz, a trzeba pamiętać, że nie były to czasy, w których tego typu urządzenia leżały w każdym sklepie. Rok później wspomniani inżynierowie skonstruowali pierwszy mikrofon. Firma prężnie się rozwijała i po dziesięciu latach zatrudniała już dwieście pięćdziesiąt osób. Ciekawym epizodem w działalności marki jest wejście producenta na rynek lotniczy w 1980 roku, czego efektem była produkcja zestawów słuchawkowych dla samolotów Lufthansy. Wartym wspomnienia jest też fakt otrzymania przez Fritza Sennheisera oskara technicznego w 1987 roku za konstrukcje mikrofonu kierunkowego. 

TAGI:

Sennheiser
Mikrofon
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.