QSC Q-Sys na serwerach Dell

UDOSTĘPNIJ:
07-02-2017

QSC przedstawiło przyszłość audio, wideo oraz procesów kontroli w trakcie ISE 2017 w Amsterdamie.

QSC zaprezentowało przełomową technologię już istniejącej, czwartej generacji oprogramowania Q-SYS, zainstalowanego na wysokiej wydajności standardowym serwerze Dell EMC PowerEdge R730. Ta pierwsza branżowa demonstracja jest spojrzeniem w przyszłość tego rynku, gdzie większe instalacje będą wykorzystywać scentralizowane i wykonujące szereg zadań jednostki przetwarzania danych.

Platforma Q-SYS to scentralizowane rozwiązanie w zakresie audio, wideo oraz kontroli (AVC), które pozwala wykorzystać już istniejący sprzęt IT, protokoły oraz standardy. Platforma Q-SYS zbudowana jest z wykorzystaniem standardu przetwarzania sygnałów procesorów Intel i pracuje w oparciu o system operacyjny Linux oraz korzysta z protokołów sieciowych IEEE. Technologia prezentowana na ISE jest kolejnym etapem stosowania paradygmatu konstrukcyjnego, zakładającego oddzielenie istniejącego oprogramowania Q-SYS od poszczególnych urządzeń i stworzenie architektury, która będzie realizować kompleksowe i scentralizowane przetwarzanie sygnałów w zakresie AVC. Przy takim podejściu zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej, takie jak AEC czy eliminowanie sprzężeń zwrotnych, mogą stać się wspólnie rozwiązywanym problemem w przypadku każdej sali konferencyjnej w całym przedsiębiorstwie. Taka platforma, w połączeniu z zasobami relatywnie tanich peryferiów I/O (wejść/wyjść) sali konferencyjnej, pozwala użytkownikowi niezawodnie dystrybuować dostępne sygnały i kontrolować je przy wykorzystaniu istniejącej infrastruktury sieci IT.

 

 

Przejście do standardowego sprzętu serwerowego przybliża całą platformę do typowego środowiska IT działającego w przedsiębiorstwach i zapewnia szereg korzyści, szczególnie w środowiskach korporacyjnych oraz przedsiębiorstwach o zasięgu globalnym.

„Przejście z dedykowanego sprzętu do centralnie wdrożonych rozwiązań programowych w zakresie wideo, audio oraz systemów kontroli ma głębokie uzasadnienie” – wyjaśnia Saar Litman, pełniący funkcję starszego analityka w Wainhouse Reserach. „Dzisiejsi menedżerowie AV współpracują z departamentem IT i oczekują oni rozwiązań, które zachowują się jak rozwiązania IT w odniesieniu do skalowalności, rozbudowy, zarządzania oraz integracji z istniejącymi narzędziami IT. Technologia zaprezentowana przez QSC na ISE jest w bezpośrednim związku z trendem przechodzenia z rozwiązań sprzętowych w stronę rozwiązań programowych.”

PRODUCENT: QSC - www.qscaudio.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

QSC PTZ-IP 12x72, PTZ-IP 20x60

Kiedy zobaczyłem dumną nazwę marki QSC, natychmiast skojarzyłem ją z urządzeniami audio. Oczywiście firma jak najbardziej ma w swojej ofercie doskonałe rozwiązania dla tego sektora. Ba! Nawet pierwsze założenia były takie, aby firma produkowała wzmacniacze gitarowe. Tak właśnie zaczynał Pat Quilter pięćdziesiąt lat temu – budował w Kalifornii wzmacniacze, zaspokajając tym samym potrzeby lokalnego rynku. Jak wspomina Pat, to, co dziś kryje się pod nazwą QSC, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Obecnie QSC to kompleksowe i wysokiej klasy rozwiązania dla rynku audio i wideo. Potężna fabryka nadal jest zlokalizowana na terenie USA w Costa Mesa w Kalifornii. Firma zatrudnia ponad czterysta osób, a jej biura są rozsiane po całym świecie. Największy kompleks QSC w Europie zlokalizowany jest na terenie Belgii. Skoro QSC to również rozwiązania dla rynku wideo, to dziś „pod lupą” ocenimy dwie ruchome kamery tego producenta. 

testy

QSC Q-SYS Core 110f

Amerykańska firma QSC, której interesy w Polsce reprezentuje Aplauz, znana jest nam głównie z wysokiej jakości systemów nagłośnieniowych, jakkolwiek nie jest to jedyny obszar jej zainteresowań. Dość prężnie działa też na rynku instalacyjnych systemów AV, a sztandarowym produktem w tej dziedzinie jest QSC Q-SYS. To system umożliwiający dystrybucję różnego typu treści multimedialnych, których prezentacją można sterować na szereg sposobów i w obiektach o zróżnicowanej wielkości. Tematem tego tekstu jest działający, najmniejszy w ramach systemu Q-SYS Core procesor DSP, Core 110f. Choć wygląda dość niepozornie, pozwala realizować wszystkie funkcje, jakie udostępnia cała platforma Q-SYS, łącznie – co bardzo istotne – z obsługą protokołu AES67.

TAGI:

QSC
serwery
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.