QSC Q-SYS Core 2200 i Core 5200

UDOSTĘPNIJ:
26-07-2017

Platforma sieciowa Q-SYS Enterprise Core została uzupełniona o dwie nowe jednostki zaprojektowane do współpracy z serwerami Dell R730XL w celu zapewnienia zintegrowanego rozwiązania łączącego przetwarzanie audio, wideo i kontrolę w centrach przetwarzania danych.

Nowe platformy sieciowe adresowane są do obsługi serwisów takich jak VoIP, UC&C, a także systemów ochrony i dostępu. Zarówno Core 2200, jak i Core 5200 oferują nam pięćset dwanaście kanałów wejściowych i taką samą liczbę kanałów wyjściowych pracujących w sieci. Ponadto Core 2200 oddaje nam do dyspozycji sto dwadzieścia osiem kanałów z wbudowanym algorytmem usuwającym echo (AEC), a Core 5200 aż dwieście pięćdziesiąt sześć kanałów. Prezentowane urządzenia świetnie sprawdzą się w trakcie spotkań firmowych, konferencji lub prezentacji, ponieważ pozwalają na zapewnienie kompleksowej obsługi skomplikowanego przedsięwzięcia z pełną integracją technologii iDRAC (Dell Remote Access Controller) dla prostej integracji z istniejącą infrastrukturą IT w firmie. Ponadto dzięki iDRAC mamy możliwość pełnej kontroli pracy prezentowanych platform sieciowych.

PRODUCENT: QSC - www.qscaudio.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

QSC PTZ-IP 12x72, PTZ-IP 20x60

Kiedy zobaczyłem dumną nazwę marki QSC, natychmiast skojarzyłem ją z urządzeniami audio. Oczywiście firma jak najbardziej ma w swojej ofercie doskonałe rozwiązania dla tego sektora. Ba! Nawet pierwsze założenia były takie, aby firma produkowała wzmacniacze gitarowe. Tak właśnie zaczynał Pat Quilter pięćdziesiąt lat temu – budował w Kalifornii wzmacniacze, zaspokajając tym samym potrzeby lokalnego rynku. Jak wspomina Pat, to, co dziś kryje się pod nazwą QSC, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Obecnie QSC to kompleksowe i wysokiej klasy rozwiązania dla rynku audio i wideo. Potężna fabryka nadal jest zlokalizowana na terenie USA w Costa Mesa w Kalifornii. Firma zatrudnia ponad czterysta osób, a jej biura są rozsiane po całym świecie. Największy kompleks QSC w Europie zlokalizowany jest na terenie Belgii. Skoro QSC to również rozwiązania dla rynku wideo, to dziś „pod lupą” ocenimy dwie ruchome kamery tego producenta. 

testy

QSC Q-SYS Core 110f

Amerykańska firma QSC, której interesy w Polsce reprezentuje Aplauz, znana jest nam głównie z wysokiej jakości systemów nagłośnieniowych, jakkolwiek nie jest to jedyny obszar jej zainteresowań. Dość prężnie działa też na rynku instalacyjnych systemów AV, a sztandarowym produktem w tej dziedzinie jest QSC Q-SYS. To system umożliwiający dystrybucję różnego typu treści multimedialnych, których prezentacją można sterować na szereg sposobów i w obiektach o zróżnicowanej wielkości. Tematem tego tekstu jest działający, najmniejszy w ramach systemu Q-SYS Core procesor DSP, Core 110f. Choć wygląda dość niepozornie, pozwala realizować wszystkie funkcje, jakie udostępnia cała platforma Q-SYS, łącznie – co bardzo istotne – z obsługą protokołu AES67.

TAGI:

QSC
Platforma sieciowa
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.