QSC Q-SYS CORE 510i

UDOSTĘPNIJ:
11-02-2017

QSC zaprezentowało nową nową jednostkę centralną systemu Q-Sys. 

Q-SYS Core 510i oparty został na najnowszej generacji procesorów Intel oraz steruje nim opracowana przez markę QSC indywidualna dystrybucja systemu operacyjnego Linux operująca w czasie rzeczywistym (RTOS), aby dostarczyć możliwie najbardziej zaawansowane rozwiązanie kontroli sygnału audio/wideo. Core 510i oferuje nam najbardziej elastyczną konfigurację wejść i wyjść wśród serii Q-Sys Core, poprzez dostępne karty rozszerzeń jak również natywne wsparcie dla Q-Lan i AES67.

W przeciwieństwie do innych procesorów Q-Sys, najnowszy może pracować w dwóch trybach. Pierwszym z nich jest Q-SYS Core mode, w którym obsługiwane są wszystkie procesy kontroli, audio i wideo (AVC) w tym zaawansowane algorytmy niwelujące pogłos (AEC), które po raz pierwszy zaprezentowane zostały rozwiązaniu sprzętowo-programowym Q-SYS AV-to-USB przeznaczonym dla przesyłanie materiału wideo w wysokiej rozdzielczości przez USB w trakcie konferencji.

Drugim trybem pracy Core 510i jest natomiast I/O Frame Mode wspierający do stu dwudziestu ośmiu wejść i takiej samej ilości dodatkowych wyjść dostępnych z poziomu kart rozszerzeń, które mogą być przetwarzane na wyodrębnionym przez realizatora procesorze Q-Sys Core. W tym trybie możliwym jest stosowanie dowolnej kombinacji kart rozszerzeń w standardzie Q-Sysy Type-II, w tym kart Dante, CobraNet, AVB, a także kart oferujących analogowe złącza, tudzież w standardzie AES/EBU.

Ponadto wraz z premierą uaktualnienia Q-SYS Designer 5.3, wszystkie dostępne w sprzedaży procesory z serii Q-SYS Core, w tym prezentowany, oferują nam natywne wsparcie dla AES67 bez konieczności nabywania dodatkowego sprzętu lub licencji.

QSC Q-SYS CORE 510i na rynku pojawi się w połowie 2017 roku.

PRODUCENT: QSC - www.qscaudio.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

QSC PTZ-IP 12x72, PTZ-IP 20x60

Kiedy zobaczyłem dumną nazwę marki QSC, natychmiast skojarzyłem ją z urządzeniami audio. Oczywiście firma jak najbardziej ma w swojej ofercie doskonałe rozwiązania dla tego sektora. Ba! Nawet pierwsze założenia były takie, aby firma produkowała wzmacniacze gitarowe. Tak właśnie zaczynał Pat Quilter pięćdziesiąt lat temu – budował w Kalifornii wzmacniacze, zaspokajając tym samym potrzeby lokalnego rynku. Jak wspomina Pat, to, co dziś kryje się pod nazwą QSC, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Obecnie QSC to kompleksowe i wysokiej klasy rozwiązania dla rynku audio i wideo. Potężna fabryka nadal jest zlokalizowana na terenie USA w Costa Mesa w Kalifornii. Firma zatrudnia ponad czterysta osób, a jej biura są rozsiane po całym świecie. Największy kompleks QSC w Europie zlokalizowany jest na terenie Belgii. Skoro QSC to również rozwiązania dla rynku wideo, to dziś „pod lupą” ocenimy dwie ruchome kamery tego producenta. 

testy

QSC Q-SYS Core 110f

Amerykańska firma QSC, której interesy w Polsce reprezentuje Aplauz, znana jest nam głównie z wysokiej jakości systemów nagłośnieniowych, jakkolwiek nie jest to jedyny obszar jej zainteresowań. Dość prężnie działa też na rynku instalacyjnych systemów AV, a sztandarowym produktem w tej dziedzinie jest QSC Q-SYS. To system umożliwiający dystrybucję różnego typu treści multimedialnych, których prezentacją można sterować na szereg sposobów i w obiektach o zróżnicowanej wielkości. Tematem tego tekstu jest działający, najmniejszy w ramach systemu Q-SYS Core procesor DSP, Core 110f. Choć wygląda dość niepozornie, pozwala realizować wszystkie funkcje, jakie udostępnia cała platforma Q-SYS, łącznie – co bardzo istotne – z obsługą protokołu AES67.

TAGI:

QSC
zarządzanie dźwiękiem
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.