Q-Sys Designer v5.3

UDOSTĘPNIJ:
17-03-2017

Nowe wydanie platformy QSC Q-Sys wchodzącej w skład oprogramowania Q-Sys Designer v5.3 od teraz wspiera AES67.

Platforma Q-Sys zapewni wsparcie dla AES67 – standardu interoperacyjności dla rozwiązań przesyłania sygnałów audio za pośrednictwem IP między różnymi rozwiązaniami sieciowymi. Ta nowa funkcjonalność będzie dodana do platformy Q-Sys jako część najnowszego wydania oprogramowania Q-Sys Designer v5.3. To posunięcie w jeszcze większym stopniu umocni jej pozycję jako jedynej zintegrowanej platformy kontroli i przesyłania sygnałów audio-wideo bazującej na oprogramowaniu, która jest aktualnie dostępna na rynku.

Standard AES67 umożliwia niezwykle efektywne strumieniowe przesyłanie sygnałów audio między Q-Sys a produktami innych producentów, zapewniając wsparcie dla różnych natywnych technologii sieciowych audio, takich jak Dante, Ravenna czy Livewire, bez konieczności używania dodatkowego sprzętu czy ponoszenia kosztów licencyjnych. Standard interoperacyjny AES67 został opublikowany przez Audio Engineering Society w 2013 roku. Ze względu na wykorzystywanie założeń technologii Layer-3, standard AES67 jest w pełni konfigurowalny i skalowalny, podobnie jak wszystkie nowoczesne sieci IT.

PRODUCENT: QSC - www.qscaudio.com

DYSTRYBUTOR: Aplauz - www.aplauzaudio.pl

reklama
czytaj także:
testy

QSC PTZ-IP 12x72, PTZ-IP 20x60

Kiedy zobaczyłem dumną nazwę marki QSC, natychmiast skojarzyłem ją z urządzeniami audio. Oczywiście firma jak najbardziej ma w swojej ofercie doskonałe rozwiązania dla tego sektora. Ba! Nawet pierwsze założenia były takie, aby firma produkowała wzmacniacze gitarowe. Tak właśnie zaczynał Pat Quilter pięćdziesiąt lat temu – budował w Kalifornii wzmacniacze, zaspokajając tym samym potrzeby lokalnego rynku. Jak wspomina Pat, to, co dziś kryje się pod nazwą QSC, przeszło jego najśmielsze oczekiwania. Obecnie QSC to kompleksowe i wysokiej klasy rozwiązania dla rynku audio i wideo. Potężna fabryka nadal jest zlokalizowana na terenie USA w Costa Mesa w Kalifornii. Firma zatrudnia ponad czterysta osób, a jej biura są rozsiane po całym świecie. Największy kompleks QSC w Europie zlokalizowany jest na terenie Belgii. Skoro QSC to również rozwiązania dla rynku wideo, to dziś „pod lupą” ocenimy dwie ruchome kamery tego producenta. 

testy

QSC Q-SYS Core 110f

Amerykańska firma QSC, której interesy w Polsce reprezentuje Aplauz, znana jest nam głównie z wysokiej jakości systemów nagłośnieniowych, jakkolwiek nie jest to jedyny obszar jej zainteresowań. Dość prężnie działa też na rynku instalacyjnych systemów AV, a sztandarowym produktem w tej dziedzinie jest QSC Q-SYS. To system umożliwiający dystrybucję różnego typu treści multimedialnych, których prezentacją można sterować na szereg sposobów i w obiektach o zróżnicowanej wielkości. Tematem tego tekstu jest działający, najmniejszy w ramach systemu Q-SYS Core procesor DSP, Core 110f. Choć wygląda dość niepozornie, pozwala realizować wszystkie funkcje, jakie udostępnia cała platforma Q-SYS, łącznie – co bardzo istotne – z obsługą protokołu AES67.

TAGI:

QSC
Aktualizacja
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.