Monacor SPEECH-500

UDOSTĘPNIJ:
05-03-2018

Od mównicy w dzisiejszych czasach wymagane są zupełnie inne właściwości niż przed laty. W rzeczywistości dzisiejsze, jak i te sprzed dekady jedynie wyglądają podobnie.

Mównica SPEECH-500 oferuje elektryczną regulację wysokości w zakresie od 85 do 125 cm. Funkcja ta zwiększa jej uniwersalność z racji możliwości dostosowania jej wysokości do mówcy. Producent wyposażył mównicę w pod- świetlaną półkę przeznaczoną na komputer przenośny oraz zintegrował z nią nadajnik UHF PLL do natywnej współpracy z aktywnymi systemami TXA-800 oraz TXA-1020. Nadajnik umożliwia wybór szesnastu częstotliwości z zakresu 863,1– 864,9 MHz. To jednak nie wszystko, ponieważ multimedialna mównica dostarczana jest wraz czterokanałowym, wbudowanym wzmacniaczem o mocy 50 W (RMS) wyposażonym w ogranicznik sygnału. Na pokładzie Speech-500 znajdziemy trzy wejścia mikrofonowo-liniowe combo jack/XLR i wejście stereo zrealizowane na RCA. Każde z nich oferuje regulację wzmocnienia i trzypasmowy korektor. Producent mówcy oddał do dyspozycji również dwa dodatkowe, absorbujące wstrząsy złącza XLR przeznaczone do podłączenia dwóch opcjonalnych mikrofonów na gęsiej szyi oraz dodatkowe złącze XLR umieszczone z myślą o podłączeniu oświetlenia, np. lampki GNL-304, dostępnej jako wyposażenie dodatkowe. Wejścia mikrofonowe, pierwsze i drugie, oferują nam zasilanie fantomowe o napięciu 12 V.

 

 

Mównica została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów oraz w oparciu o najnowszą technologię. Obudowa powstała z drewna i w standardzie dostępna jest w kolorze szarym, lakierowanym. W górnej części mównicy znajdziemy także przezroczystą, szklaną półkę, trzy dodatkowe schowki na dokumenty. W razie potrzeby w okolicach blatu można przykręcić tabliczkę z nazwiskiem osoby prowadzącej spotkanie. Na zamówienie mównica dostępna jest również w innych kolorach okleiny, tak abyśmy mogli dopasować jej wygląd do otoczenia. 

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.