Biamp TCM-1, TCM-1A, TCM-1EX i AMP-450P

UDOSTĘPNIJ:
09-02-2018

Podczas tegorocznych targów w Amsterdamie, poświęconych integracji systemów AV oraz wszelkich multimediów, firma BIAMP zaprezentowała szereg nowości produktowych, które potwierdzają, że amerykański producent doskonałych procesorów matrycujących audio konsekwentnie rozbudowuje linię urządzeń serii TESIRA, adresując ją do aplikacji konferencyjnych.

Jesienią 2017 roku ukazały się nowe modele procesorów TesiraFORTE o symbolu VT, które wyposażone zostały w interfejsy VoIP oraz POTS jednocześnie, w ramach jednej obudowy. Dostępne modele to TesiraFORTE VT w układzie 12x8 I/O oraz VT4 w układzie 4x4 I/O na potrzeby niewielkich aplikacji instalacyjnych. TesiraFORTE VT wyposażone zostały w interfejs AVB do wielokanałowej, sieciowej transmisji audio, jak również protokół Dante (tylko model VT).

 

 

Premiera nowych produktów na ISE 2018 idealnie uzupełnia dotychczasową ofertę BIAMP pozwalając w oparciu o protokół AVB kompletnie wyposażyć salę konferencyjną w niezbędne urządzenia audio.

 

 

Biamp TCM-1 to sufitowy mikrofon AVB dedykowany dla linii procesorów Tesira. Kompletny zestaw zawiera zwieszaną kapsułę mikrofonową o całkowitej dyspersji 360°, podzieloną na 3 aktywne wiązki po 120° każda oraz puszkę montażową wyposażoną w układ DSP. TCM-1 posiada funkcje aktywnego kształtowania charakterystyki kierunkowej oraz śledzenia źródła dźwięku. Inteligentne mikrofonowanie i miksowanie głosów rozmówców zgromadzonych w sali konferencyjnej, zapewnia całkowicie naturalny dźwięk podczas wideokonferencji.

 

 

TCM-1A jest rozbudowaną wersją sufitowego mikrofonu AVB wzbogaconego o wbudowany 2-kanałowy wzmacniacz mocy zasilany POE+. Wzmacniacz posiada wewnętrzny limiter, opcję zasilania w trybie 70V oraz funkcję regulowania mocy na poszczególnych kanałach poprzez aplikację Tesira.

 

 

TCM-1EX jest to mikrofonowa jednostka rozszerzeniowa do rozbudowy konfiguracji systemu TCM-1 do maksymalnie 3 mikrofonów AVB z technologią beamtracking oraz beamforming. Każda rozszerzona konfiguracja w układzie daisy chain musi zawierać podstawowy zestaw TCM-1. Maksymalna dopuszczalna długość przewodu Cat5/Cat6 pomiędzy łączonymi mikrofonami to 10m.

 

 

AMP-450P to 4-kanałowy wzmacniacz mocy AVB zasilany POE+. Urządzenie posiada wsparcie oprogramowania Tesira, w którym zarządzanie wzmacniaczem obejmuje m.in. możliwość zarządzania mocą poszczególnych kanałów. Dzięki niewielkiej i lekkiej obudowie wzmacniacz dedykowany jest do montażu w suficie podwieszanym, bardzo blisko zestawów głośnikowych, co przy połączeniu z procesorem Tesira protokołem AVB pojedynczą skrętką, w sposób maksymalny upraszcza instalację systemu nagłośnieniowego.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.