Biamp Devio

UDOSTĘPNIJ:
28-03-2018

Firma Biamp zaprezentowała system Devio w nowym, udoskonalonym wariancie.

Devio to profesjonalne narzędzie audio wspierające prowadzenie wideokonferencji w niewielkich salach konferencyjnych (tzw. huddle room). Na system składa się jednostka główna (CR-1) wyposażona w procesor DSP, będąca zarazem hubem USB, wyposażona w wejście oraz dwa wyjścia HDMI, wbudowany jednokanałowy wzmacniacz mocy 20 W oraz wyjście sygnałowe liniowe. Procesor DSP odpowiada m.in. za dwie bardzo ważne funkcje: eliminację echa akustycznego (AEC) oraz automatyczną regulację wzmocnienia na wyrównanie poziomu wszystkich miksowanych źródeł dźwięku (AGC).

Drugim istotnym elementem jest mikrofon 360° (DTM1/DCM-1) z funkcją śledzenia i analizowania głosu, jak również aktywnym formowaniem charakterystyki kierunkowej dla najlepszego zasięgu. Mikrofon występuje w wersji nabiurkowej oraz sufitowej.

Nowe Devio przeszło lifting w zakresie jednostki głównej, matryca mikrofonowa pozostała bez zmian. Amerykański producent zdecydował się dwa nowe modele Devio: SCR-20 oraz SCR-25, co daje użytkownikowi możliwość wyboru właściwego urządzenia, w zależności od potrzeb.

 

 

Wizualnie zmieniło się niewiele, spójrzmy jednak na nowe funkcje Devio SCR-20:

•          audio zintegrowane z interfejsem HDMI – dowolny monitor/TV z wbudowanymi głośnikami będzie odtwarzał dźwięk z wideokonferencji,

•          możliwość przesłania obrazu 4K 30 fps poprzez protokół cyfrowy HDCP – kontrola przesyłanych treści,

•          możliwość przypisania priorytetu dla sygnału HDMI w zintegrowanym przełączniku,

•          rozszerzone opcje auto setup – sprawdzanie połączenia urządzeń, analiza wielkości pomieszczenia i poziomów głośności, korekcja dźwięku dla głośników,

•          ulepszone oprogramowanie SAU – funkcja lokalizacji interfejsu z poziomu obsługi IT, globalna aktualizacja firmware’u dla wszystkich urządzeń w sieci,

•          rozszerzona opcja monitorowania SNMP/DTP,

•          port USB 3.0 na panelu tylnym.

W SCR-20 zrezygnowano z analogowego portu wejścia słuchawkowego zestawu telefonicznego, występującego w poprzednim modelu CR-1, jednakże ma to swoje uzasadnienie w wyposażeniu SCR-20. Już widok panelu frontowego podpowiada, co nowego znajdziemy w jednostce procesorowej, jednakże po kolei.

 

 

SCR-25 ma wszystkie wymienione przy SCR-20 cechy i funkcjonalności, ale rozbudowany został o dwa ważne elementy:

•          port wejściowy telefonicznego zestawu słuchawkowego, tym razem w formie gniazda RJ9, nie zaś Phoenix, jak w modelu CR-1,

•          interfejs Bluetooth umożliwiający sparowanie urządzenia z telefonem komórkowym, co daje możliwość włączenia się do wideokonferencji bezprzewodowo.

Tym samym otrzymujemy dwa urządzenia do wyboru: SCR-20 jako interfejs dla wideokonferencji tylko przy użyciu komputera PC/Mac oraz SRC-25, umożliwiający również podłączenie analogowego zestawu telefonicznego oraz komunikację Bluetooth, co stanowi niebagatelną funkcjonalność w czasach transmisji i komunikacji bezprzewodowej.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.