ATEN VS0108HB

UDOSTĘPNIJ:
11-09-2018

Firma ATEN zaprezentowała uniwersalny splitter, który znajdzie zastosowanie w różnych miejscach. 

ATEN VS0108HB powstał z myślą o instalacjach, które wymagają przesłania sygnału z jednego źródła HDMI do ośmiu wyświetlaczy. Prezentowany splitter wspiera Dolby True HD i DTS HD Master Audio, a sygnał wideo transmituje w jakości True 4K. Dane przesyłane są z prędkością 18 Gbps. VS0108HB jest kompatybilny z technologią ATEN EDID, co gwarantuje poprawną komunikację z kompatybilnymi wyświetlaczami, przekładającą się na prawidłowy wybór wyjścia i zdalne włączenie źródła.

Transmisja w jakości True 4K, wsparcie dla HDMI 2.0 (3D, Deep color, 4K) i HDCP 2.2, przesyłanie sygnału na odległość 6 m, wbudowany, dwukierunkowy port szeregowy czy możliwość montażu w racku świadczą o przekonaniu producenta, że urządzenia tego typu powinny być gotowe do pracy w różnych aplikacjach i przygotowane na technologie, które już niebawem będą standardem.

PRODUCENT: ATEN - www.aten.com/pl/pl

DYSTRYBUTOR: ATEN - www.aten.com/pl/pl

reklama
czytaj także:
instalacje

Rozwiązania firmy ATEN w Telewizji Artear

Kanały informacyjne działają na bardzo wysokokonkurencyjnym rynku, gdzie swoją sympatię bądź niechęć do kanału widzowie mogą wyrazić natychmiast, za pomocą jednego przycisku na pilocie. Aby móc konkurować na tym rynku, nie wystarczy tworzyć najlepsze treści – newsy muszą być dostarczone jak najszybciej. Pomagają w tym reporterzy terenowi, wozy satelitarne, a często nawet sami widzowie, kontaktujący się przez przeznaczone dla nich platformy komunikacji. Jednym z rozwiązań, które już wiele lat temu jest znakiem rozpoznawczym wszystkich newsroomów na całym świecie, jest ściana wielomonitorowa, na której równocześnie można podglądać nie tylko to, co dzieje się na wszystkich kanałach stacji, ale również na kanałach konkurencyjnych, mediach społecznościowych czy portalach agencyjnych. Niedawno argentyńska stacja Artear zdecydowała się zoptymalizować swój newsroom i zainstalować w nim dwie potężne ściany wideo złożone łącznie z osiemdziesięciu pięciu monitorów. Niełatwe zadanie zarządzania i transmisji sygnałów zostało powierzone rozwiązaniom marki Aten. 

TAGI:

ATEN
splitter
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.