ATEN CV211

UDOSTĘPNIJ:
18-10-2017

Multimedialne kioski z reguły działają całą dobę, więc są narażone na awarie, dotyczące głównie oprogramowania. Wiele z nich umożliwia serwisowanie przez internet, lecz co zrobić, gdy połączenie zostanie przerwane lub zablokowane? Skorzystać z innowacyjnego rozwiązania marki ATEN, które zostało wyróżnione w trakcie targów Interop 2017!

Adapter CV211 marki ATEN umożliwia bezpośredni dostęp do serwera, multimedialnego kiosku bądź bankomatu. Urządzenie eliminuje konieczność posiadania przez integratorów wyznaczonego sprzętu serwisowego. Wystarczy podłączyć CV211 do komputera i serwisowanego sprzętu, aby uzyskać bezpośredni dostęp do BIOS-u z przypisanej konsoli programowej. To jednak nie wszystko, ponieważ adapter zapewnia również dwustronną komunikację, klawisze makro, rejestrowanie wideo i tworzenie zrzutów ekranu przez port USB 2 lub VGA.

Innowacyjny i niezwykle wygodny w obsłudze adapter w połączeniu z oprogramowaniem oferującym graficzny interfejs użytkownika pozwoli nam aktualizować system operacyjny, diagnozować oraz instalować dodatkowe aplikacje w multimedialnych kioskach – niezależnie od producenta i modelu. Co najważniejsze, walory użytkowe CV211 są nie do przecenienia, gdy serwisowane urządzenie straci połączenie z internetem lub dostęp zostanie zablokowany po ataku nieautoryzowanych gości. Dodajmy do tego, że GUI aplikacji zainstalowanej na komputerze możemy w pełni konfigurować i dostosować do indywidualnych potrzeb. W ten sposób otrzymujemy adapter, który warto zawsze mieć pod ręką.

PRODUCENT: ATEN - www.aten.com/pl/pl

DYSTRYBUTOR: ATEN - www.aten.com/pl/pl

reklama
czytaj także:
instalacje

Rozwiązania firmy ATEN w Telewizji Artear

Kanały informacyjne działają na bardzo wysokokonkurencyjnym rynku, gdzie swoją sympatię bądź niechęć do kanału widzowie mogą wyrazić natychmiast, za pomocą jednego przycisku na pilocie. Aby móc konkurować na tym rynku, nie wystarczy tworzyć najlepsze treści – newsy muszą być dostarczone jak najszybciej. Pomagają w tym reporterzy terenowi, wozy satelitarne, a często nawet sami widzowie, kontaktujący się przez przeznaczone dla nich platformy komunikacji. Jednym z rozwiązań, które już wiele lat temu jest znakiem rozpoznawczym wszystkich newsroomów na całym świecie, jest ściana wielomonitorowa, na której równocześnie można podglądać nie tylko to, co dzieje się na wszystkich kanałach stacji, ale również na kanałach konkurencyjnych, mediach społecznościowych czy portalach agencyjnych. Niedawno argentyńska stacja Artear zdecydowała się zoptymalizować swój newsroom i zainstalować w nim dwie potężne ściany wideo złożone łącznie z osiemdziesięciu pięciu monitorów. Niełatwe zadanie zarządzania i transmisji sygnałów zostało powierzone rozwiązaniom marki Aten. 

wywiady

Tomasz Kruszyński - dyrektor regionu ATEN Poland

Już od wielu lat Azja jest prawdziwym zagłębiem, jeżeli chodzi o produkcję elektroniki. Takie państwa jak Japonia, Korea Południowa czy Tajwan wiodą prym w projektowaniu i produkowaniu nowoczesnych urządzeń związanych z dźwiękiem i obrazem, swoją ofertą prześcigając wielu producentów z USA czy Europy. Na niewielkiej wyspie Tajwan swoje siedziby ma szereg firm produkujących półprzewodniki, laptopy, telefony czy akcesoria sieciowe. Wśród tych producentów można wskazać także marki blisko związane z branżą AV, wytwarzające rozwiązania nagłośnieniowe, ekrany LED czy systemy do transmisji i zarządzania obrazem. Jednym z takich producentów, już od wielu lat cieszących się uznaniem i notującym świetnie wyniki sprzedaży m.in. na Starym Kontynencie, jest firma ATEN. Chociaż dla przeciętnego Tajwańczyka Warszawa jest tak samo odległa jak dla nas Tajpej, to jednak producent bardzo poważnie traktuje nasz rynek, czego dowodem może być zainaugurowana w sierpniu 2017 roku spółka ATEN Poland. 

TAGI:

ATEN
Adapter bezpośredniego dostępu do sprzętu
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.