Showroom kamienia naturalnego Interstone

z inteligentnymi systemami zarządzania przestrzenią

UDOSTĘPNIJ:
31-08-2018

Firma Interstone otworzyła w Warszawie pierwszy showroom kamienia naturalnego. Luksusowa przestrzeń zaprojektowana w najmniejszym detalu mieści się w budynku Eurocentrum przy Alejach Jerozolimskich. W showroomie można obejrzeć najszlachetniejsze odmiany kamienia z całego świata. Za projekt aranżacji wnętrz odpowiada warszawska pracownia JMW Architekci, a dostarczenie inteligentnych rozwiązań powierzono TBW Software Bartosz Barański.

Pierwszy w Polsce showroom kamienia naturalnego firmy Interstone został otwarty w warszawskim budynku Eurocentrum przy Alejach Jerozolimskich 132. Obejrzymy w nim szeroki wachlarz najpiękniejszych odmian kamienia naturalnego, pochodzących z najdalszych zakątków świata. Przestrzeń została zaprojektowana tak, żeby podkreślić niezwykły charakter materiału i możliwości, jakie daje architektom i klientom. W showroomie pokazano, jak zmienia się kamień kształtowany na różne sposoby. Część z nich to autorskie rozwiązania szyte na miarę przez projektantów z pracowni JMW Architekci, które mogą stać się inspiracją dla inwestorów.

Magię zamkniętą w marmurze, granicie czy onyksie wspomaga zastosowanie nowoczesnych technologii, dostarczonych przez TWB Software. Dzięki nim, pozostając na wygodnej sofie, można obejrzeć m.in. selekcję zdjęć z kamieniołomów na całym świecie. Ściana wideo daje możliwość wyświetlania treści z kilku źródeł, np. komputera czy telewizji, z możliwością bieżącego przełączania przez użytkownika. Całością zarządza aplikacja, sterowana z ogólnodostępnego iPada. Z aplikacją zintegrowano sterowanie światłem, dźwiękiem oraz unikalne rozwiązanie kamiennych, obracanych pionowych żaluzji.

 

 

„Rezultatem założeń przekazanych nam przez inwestora i pracownię JMW Architekci jest autorski system sterowania i dystrybucji treści, który zawiera obsługę wszystkich urządzeń, a także zarządzenia materiałami audio / wideo. Jego sercem jest minikomputer, który świetnie sprawdza się w roli serwera, na którym pracuje aplikacja. Postawiliśmy na takie rozwiązanie, aby zapewnić odwiedzającym maksymalny komfort, mając jednocześnie wpływ na działanie oraz sposób integrowania usług. Dzięki temu z każdego urządzenia, mającego podłączenie do Internetu, można się zalogować do systemu i swobodnie z niego korzystać” – mówi o systemie Bartosz Barański z TWB Software.

Aplikacja została zintegrowana z usługami chmurowymi inwestora, by sprawdzać je cyklicznie w poszukiwaniu nowych zdjęć. Będąc na drugim końcu świata, pracownicy mogą zrobić zdjęcia blokom kamienia, który jest przeznaczony do transportu, a te po znalezieniu się w chmurze zostaną automatycznie pobrane przez system i włączone do prezentacji.

AUTOR: Home Sweet Home PR

ZDJĘCIA: Home Sweet Home PR

galeria
ostatnie instalacje

Focusrite w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej w Warszawie

Stworzenie sieci dystrybucji audio w budynku nie jest zadaniem łatwym. W dużej mierze dlatego, że kluczowe decyzje z nią związane muszą zostać podjęte jeszcze na etapie powstawania projektu architektonicznego czy tzw. dziury w ziemi. Wtedy bardzo trudno jest zidentyfikować wszystkie potrzeby i wymyślić każdy scenariusz wymagający połączenia audio. W dodatku jeszcze niedawno każdy projekt był obarczony koniecznością wyboru jednego, określonego protokołu, mocno ograniczającego możliwości systemu, jego konfigurację czy późniejszą rozbudowę. Uległo to zmianie, gdy na salony wkroczył protokół Dante. Decydując się na niego na etapie budowy, wystarczy zadbać o dobrej jakości osprzęt sieciowy i odpowiednio dużą liczbę gniazdek LAN, aby później nie martwić się konfiguracją czy rozbudową systemu. Warto przyjrzeć się jednej z modelowych instalacji tego typu w Polsce, jaka znajduje się w Koncertowym Centrum Edukacji Muzycznej ZSPM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zalety łatwości transmisji bazującej na sieci Dante zostały połączone z najwyższej klasy przetwornikami marki Focusrite, do niedawna znanymi tylko z topowych studiów nagraniowych. 

Stanowisko Kierowania Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej

W zależności od inwestora i przede wszystkim od przestrzeni, w której ma pracować system AV, różne jego cechy zaczynają odgrywać kluczową rolę. W przypadku rynku rezydencyjnego na pewno będzie to wygląd urządzeń, w biurze – zapisy korporacyjne, w terminalu lotniczym – dostępność, a w restauracji – możliwość jak najlepszego ukrycia źródeł dźwięku czy okablowania prowadzącego do monitorów i projektorów. Są jednak takie instalacje, w których kluczowy jest jeden czynnik: niezawodność. Jedną z nich jest uruchomione niedawno Stanowisko Kierowania Komendy Głównej Państwowe Straży Pożarnej w Warszawie, gdzie firma ISAV Zintegrowane Systemy Audiowizualne stworzyła nowoczesny control room umożliwiający codzienne monitorowanie sytuacji w kraju, ale także przeprowadzanie wideokonferencji i spotkań. 

Sportowe studio nowych technologii

Kibice sportowi to jedna z najbardziej wymagających grup, szczególnie ci piłkarscy. Nie dość, że oczekują od swoich zespołów najwyższego poziomu zaangażowania i wyników, to – oglądając zmagania przed telewizorem – spodziewają się najlepszej jakości przekazu, co jest dużym wyzwaniem dla dostawców treści. W tym celu Telewizja Polsat, która pozyskała prawa do transmitowania najważniejszych piłkarskich klubowych rozgrywek w Europie na najbliższe trzy sezony, stworzyła najnowocześniejsze i największe studio sportowe w Europie, oferujące niespotykane dotąd technologie, w tym rozszerzoną rzeczywistość. Aby zagwarantować produkt na najwyższym, światowym poziomie, nawiązującym do rozgrywek ligi angielskiej i włoskiej, zdecydowała się na wykorzystanie w swoim studiu ekranu wizyjnego LED firmy Samsung. 

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.