Rozwiązania Linearic w Hotelu Rondo

UDOSTĘPNIJ:
29-12-2017

Hotel Rondo – za niepozornie brzmiącą nazwą kryje się nowoczesny kompleks rekreacyjno-biznesowy, położony w Wąbrzeźnie w województwie kujawsko-pomorskim, w malowniczym zakątku między Toruniem, Brodnicą i Grudziądzem. Otoczony bujną zielenią i zbiornikami wodnymi Hotel Rondo został w ciągu ostatniego roku doinwestowany i solidnie rozwinięty o dodatkowe, wykraczające daleko poza stricte hotelowe, aspekty czyniące zeń kompleksowe centrum rekreacji i biznesu, spełniające najwyższe standardy oraz będące odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie dużych firm na usługi łączone. DD INSTALL Dawid Kujawiński, Dariusz Sobolewski – firma-córka GOLTRONET – przeprowadziła pełną instalację audio z użyciem dostarczonych przez firmę Linearic rozwiązań, dzięki czemu Hotel Rondo w Wąbrzeźnie dysponuje własnym zapleczem eventowym, konferencyjno-biznesowym oraz urozmaiconą częścią rozrywkowo-wypoczynkową.

Oprócz segmentu typowo hotelowego, gdzie do dyspozycji klientów pozostają przestronne, nowocześnie urządzone pokoje o wysokim standardzie (w tym przystosowane także dla osób z niepełnorpawnością), Hotel Rondo oferuje ponadto część rozrywkową, na którą składają się m.in.  kręgielnia, niezależny grill-bar, restauracja obsługująca wszelkie imprezy okolicznościowe oraz nowość w ofercie Hotelu Rondo, czyli w pełni wyposażona, multimedialna sala konferenyjno-eventowa z własnym nagłośnieniem i przestronnym tarasem, zapewniająca komfortowe warunki dla 700 osób. Gdyby tego było mało, Hotel Rondo dysponuje własnym namiotem cateringowym. Jest to więc ośrodek o wielu funkcjonalnościach, których zintegrowanie wymagało świadomej pracy i przemyślanych pomysłów. Firma instalacyjno-integrująca postawiła sobie za cel stworzenie rozwiązań, które z jednej strony powinny być wygodne dla ekipy zarządzającej kompleksem, zaś z drugiej – dyskretne dla klienta, a dla obydwu maksymalnie praktyczne.

 

 

 

Dawid Kujawiński – właściciel firmy GOLTRONET oraz wspólnik w DD INSTALL, która odpowiadała za prace w Rondo Hotel – potwierdził, że rozmowy dot. projektu rozpoczęły się jeszcze w styczniu ubiegłego roku., zaś całość prac trwała przez kilka kolejnych miesięcy, w trakcie których firma zaproponowała szereg własnych rozwiązań, spełniających dość konkretne oczekiwania firmy zarządzającej kompleksem. Instalator był odpowiedzialny za rozwiązania audio w: sali biznesowo-eventowej, kręgielni i pomieszczeniach przynależnych takich jak taras, plac zabaw, oranżeria oraz korytarze, hall i łazienki, a także we wspomnianej wcześniej grillowni.

 

 

Na wyróżnienie zasługują rozwiązania firmy Linearic, na które zdecydował się integrator. Jak podkreślał Dawid Kujawiński z firmy DD INSTALL, priorytetem i głównym kryterium wyboru była intuicyjność użycia. Dodatkowo, okazało się, że osoba odpowiedzialna za koordynację instalacji po stronie Hotelu Rondo znała już produkty od Linearic dedykowane inteligentnym domom, co dało pewien przedsmak instalacji systemów zarządzania w większych obiektach oraz obopólne zrozumienie potrzeb i możliwości, tak po stronie zarządu Hotelu Rondo jak podwykonawcy, co – powiedzmy sobie otwarcie – nie stanowi normy. 

 

O matrycach i wzmacniaczach

Całość systemu potraktowano strefowo z użyciem produktów marki Audac od Linearic. Zastosowano m.in. dwie cyfrowe matryce miksujące 8x8 M2 wraz z OPT2 – modułem złączy światłowodowych – i jedną matrycę MTX48 będące idealnym rozwiązaniem instalacyjnym dla audio w dzielonych salach konferencyjnych, hotelach, restauracjach czy klubach, a także galeriach handlowych i wszelkich obiektach użyteczności publicznej. 

 

 

 

 

Nie ma głuchych miejsc

W układzie głośników należało pogodzić odpowiednio dobrą jakość audio z nienachalną estetyką i możliwością wykorzystania w charakterze konferencyjnym. Dlatego zdecydowano, by sala eventowa i kręgielnia zostały wyposażone w dwudrożne zestawy głośnikowe Audac PX112MKIIW każdy o mocy 300 watów, z dodatkowymi subwooferami pasywnymi BASO15/W 700W na kręgielni

AUTOR: Łukasz Kaliszewski, AVIntegracje

ZDJĘCIA: DD Install, GOLTRONET

PRODUCENT: Audac - www.audac.be

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO AVT - www.proaudio.pl

reklama
galeria
ostatnie instalacje

SMS/EVOKO

W obszarze biznesowych rozwiązań AV ostatnie dwie dekady to czas przełomowych zmian. Klasyczne telefony zostały zastąpione systemami telekonferencyjnymi, papierowe flipcharty – tablicami multimedialnymi, a ściany pełne przełączników do sterowania poszczególnymi elementami wyposażenia – tabletami. Kolejny akt to zmiana sposobu rezerwacji sal w korporacjach. Nie trzeba już pukać, by sprawdzić, czy dana sala konferencyjna jest zajęta, ani konsultować się z portierem, aby dokonać rezerwacji na spotkanie. Wystarczy tylko dotknąć znajdującego się przed salą ekranu wraz z systemem rezerwacji, aby uzyskać komplet informacji. Jedną z firm produkujących wysokiej jakości rozwiązania dla biznesu, cieszące się olbrzymią popularnością, są marki SMS/EVOKO należące do szwedzkiej grupy Draper. 

Miksery Roland w Międzynarodowych Targach Poznańskich

Dzisiaj w kompleksie targowym nie wystarczy umożliwienie podwieszenia dużej liczby sprzętu, zamontowanie wygodnych bram wjazdowych czy rozmieszczenie odpowiedniej liczby punktów zasilania. Przestrzeń ekspozycyjna musi być bardzo elastyczna pod względem funkcjonalnym i wyposażona w rozwiązania z departamentu audio i wideo, które będą wstanie odpowiedzieć na szerokie wymagania różnych klientów. Doskonałym tego przykładem są Międzynarodowe Targi Poznańskie, jeden z największych i najprężniej działających kompleksów w Europie, gdzie pracuje zestaw mikserów wideo firmy Roland. Urządzenia te gwarantują zaawansowaną dystrybucję i obróbkę sygnałów wideo oraz realizację live nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć, realizację konferencji wideo z prelegentami znajdującymi się po drugiej stronie globu, a nawet rejestrację sygnałów i ich streaming do sieci. 

Hala sportowa KS Cracovia

Większości kibiców w Polsce marka Cracovia kojarzy się z piłką nożną i hokejem na lodzie. Wynika to z całą pewnością ze świetnej rozpoznawalności drużyn MKS Cracovia i sukcesów zawodników właśnie w tych dyscyplinach. Nie należy jednak zapominać, że cały czas w stolicy Małopolski działa stowarzyszenie Klub „KS Cracovia 1906”, które skupia aż dwanaście sekcji sportowych, takich jak piłka ręczna kobiet, koszykówka mężczyzn, tenis stołowy czy sekcja lekkoatletyczna. O tym, jak duże znaczenie w historii polskiego sportu odegrało wiele z tych drużyn, może świadczyć fakt, że w przeszłości to właśnie szczypiornistki KS Cracovia zdobywały aż dwunastokrotnie mistrzostwo i piętnastokrotnie wicemistrzostwo w tej dyscyplinie! Klub prowadzi również kilka sekcji, dzięki którym swoje pasje mogą realizować osoby niepełnosprawne.  Aby można było odpowiedzieć na wymagania każdej z sekcji, w maju tego roku swoją działalność zainaugurowała jedna z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce, o funkcjonalności wykraczającej daleko poza sport. 

TAGI:

Audac
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.