Ekrany LED w salonie Reserved w Londynie

UDOSTĘPNIJ:
30-01-2018

Funkcjonując na bardzo konkurencyjnym rynku, otwierane dzisiaj sklepy modowe nie mogą bazować już tylko na nietuzinkowym wystroju czy świetnym asortymencie. Te cechy ma każdy z konkurentów, a przebicie się ze swoją marką, w szczególności w sytuacji, gdy sklep jest jednym z wielu znajdujących się pod dachem galerii handlowej nie jest zadaniem łatwym. Dlatego też sklepy walczą o to, aby ich architektura czy też wyposażenie były unikatowe na tle konkurencji. Świetnym narzędziem, aby to osiągnąć, są multimedia, bez których nie może się obejść już coraz więcej przestrzeni handlowych. W ten trend wpisuje się doskonale marka LPP. Rozwijając wciąż swoją sieć salonów, nie tylko na rynku polskim, ale również na arenie międzynarodowej, z początkiem września sieć otworzyła swój pierwszy londyński salon zlokalizowany przy prestiżowej ulicy Oxford Street. Cała przestrzeń została wyposażona w ogromną liczbę ekranów LED umożliwiających prezentację oferty sklepu i bieżącą komunikację z klientami, dostarczonych przez warszawską firmę Statim Integrator. Warto przyglądnąć się, jak wyglądały kulisy tego projektu oraz stojący za nim ludzie i technologie. 

Polska spółka LPP jest właścicielem takich marek jak Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay. O sukcesie firmy mogą świadczyć nie tylko wyniki finansowe, ale także popularność marek oraz otwierane cyklicznie nowe salony. Jak zapowiedzieli włodarze firmy, zgodnie z zapowiedziami spółka do 2020 roku wyda 1,5 mld złotych na rozbudowę już istniejących i budowę zupełnie nowych sklepów. Wpisując się w tę politykę rozwoju, na początku września LPP otworzyło pierwszy salon Reserved w Londynie. Ma on ponad 3000 m2 i znajduje się przy prestiżowym adresie Oxford Street 252.

Cała powierzchnia handlowa salonu została zlokalizowana na jednym poziomie, dzięki czemu klienci w zasięgu wzroku już od wejścia mają wszystkie działy sklepu. Co ważne, salon oprócz nowoczesnej i estetycznej architektury odznacza się także wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi ułatwiającymi poruszanie się po nim, zarządzanie ruchem w przymierzalniach czy komunikację z klientami i prezentację asortymentu w nowoczesny i multimedialny sposób. Integratorem, który już od wielu lat zajmuje się wyposażaniem salonów LPP w rozwiązania z zakresu multimediów, jest warszawska firma Statim Integrator. 

 

 

Każdy z ekranów zainstalowanych w londyńskim salonie Reserved ma rozdzielczość P4 i jasność 1200 kandeli, dzięki czemu materiały prezentowane na nich są czytelne i doskonale widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Łącznie w całym obiekcie zainstalowano aż 71 m2 ekranów wideo LED, a ich instalacja trwała ponad tydzień. Pojedyncze kabinety (panele) są instalowane na stalowej konstrukcji projektowanej i wykonywanej przez firmę Statim Integrator specjalnie pod konkretne zlecenie. 

 

 

Treści wyświetlane na ekranach zainstalowanych w nowym salonie w Londynie są dystrybuowane w sposób zdalny z jednego serwera znajdującego się w siedzibie firmy LPP w Gdańsku. Oczywiście treści do wyświetlenia są przesyłane do znajdujących się w każdym salonie playerów i stamtąd odtwarzane lokalnie. Taka konfiguracja eliminuje problemy w odtwarzaniu materiałów nawet w przypadku zaników połączenia internetowego. Wgrane do odtwarzacza treści są prezentowane w danym salonie aż do momenty wgrania nowych. Każdy player digital signage odpytuje serwer i w momencie, gdy pojawi się jakiś nowy materiał, jest on pobierany w postaci playlisty i rozpoczyna się odtwarzanie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. 

AUTOR: Maciej Bałys, AVIntegracje

ZDJĘCIA: LPP

galeria
ostatnie instalacje

SMS/EVOKO

W obszarze biznesowych rozwiązań AV ostatnie dwie dekady to czas przełomowych zmian. Klasyczne telefony zostały zastąpione systemami telekonferencyjnymi, papierowe flipcharty – tablicami multimedialnymi, a ściany pełne przełączników do sterowania poszczególnymi elementami wyposażenia – tabletami. Kolejny akt to zmiana sposobu rezerwacji sal w korporacjach. Nie trzeba już pukać, by sprawdzić, czy dana sala konferencyjna jest zajęta, ani konsultować się z portierem, aby dokonać rezerwacji na spotkanie. Wystarczy tylko dotknąć znajdującego się przed salą ekranu wraz z systemem rezerwacji, aby uzyskać komplet informacji. Jedną z firm produkujących wysokiej jakości rozwiązania dla biznesu, cieszące się olbrzymią popularnością, są marki SMS/EVOKO należące do szwedzkiej grupy Draper. 

Miksery Roland w Międzynarodowych Targach Poznańskich

Dzisiaj w kompleksie targowym nie wystarczy umożliwienie podwieszenia dużej liczby sprzętu, zamontowanie wygodnych bram wjazdowych czy rozmieszczenie odpowiedniej liczby punktów zasilania. Przestrzeń ekspozycyjna musi być bardzo elastyczna pod względem funkcjonalnym i wyposażona w rozwiązania z departamentu audio i wideo, które będą wstanie odpowiedzieć na szerokie wymagania różnych klientów. Doskonałym tego przykładem są Międzynarodowe Targi Poznańskie, jeden z największych i najprężniej działających kompleksów w Europie, gdzie pracuje zestaw mikserów wideo firmy Roland. Urządzenia te gwarantują zaawansowaną dystrybucję i obróbkę sygnałów wideo oraz realizację live nawet najbardziej skomplikowanych przedsięwzięć, realizację konferencji wideo z prelegentami znajdującymi się po drugiej stronie globu, a nawet rejestrację sygnałów i ich streaming do sieci. 

Hala sportowa KS Cracovia

Większości kibiców w Polsce marka Cracovia kojarzy się z piłką nożną i hokejem na lodzie. Wynika to z całą pewnością ze świetnej rozpoznawalności drużyn MKS Cracovia i sukcesów zawodników właśnie w tych dyscyplinach. Nie należy jednak zapominać, że cały czas w stolicy Małopolski działa stowarzyszenie Klub „KS Cracovia 1906”, które skupia aż dwanaście sekcji sportowych, takich jak piłka ręczna kobiet, koszykówka mężczyzn, tenis stołowy czy sekcja lekkoatletyczna. O tym, jak duże znaczenie w historii polskiego sportu odegrało wiele z tych drużyn, może świadczyć fakt, że w przeszłości to właśnie szczypiornistki KS Cracovia zdobywały aż dwunastokrotnie mistrzostwo i piętnastokrotnie wicemistrzostwo w tej dyscyplinie! Klub prowadzi również kilka sekcji, dzięki którym swoje pasje mogą realizować osoby niepełnosprawne.  Aby można było odpowiedzieć na wymagania każdej z sekcji, w maju tego roku swoją działalność zainaugurowała jedna z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce, o funkcjonalności wykraczającej daleko poza sport. 

TAGI:

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.