Edbak

UDOSTĘPNIJ:
27-07-2017

Analizując potrzeby projektu systemu AV, w pierwszej kolejności myślimy zazwyczaj o dużych, drogich elementach będących jego trzonem, jak ekran wielkoformatowy, ściana wideo czy projektor. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy, będą nam potrzebne akcesoria. Jednym z najważniejszych z nich są uchwyty do instalacji naszych urządzeń.

Jednym z polskich liderów tej branży jest zlokalizowana pod Lublinem firma Edbak. O produkowanych rozwiązaniach, historii firmy i planach na przyszłość na łamach magazynu „AVIntegracje” opowiadają jej wiceprezes Zarządu Grzegorz Bąk oraz specjalista ds. marketingu Jacek Kałuża.

Firma Edbak z Piotrowic pod Lublinem została założona w 1992 roku przez Edwarda Bąka jako warsztat wyposażony w kilka podstawowych maszyn. Po ośmiu latach działalności i zgromadzeniu olbrzymiego doświadczenia z zakresu obróbki metalu i projektowania różnorodnych komponentów z niego wykonywanych firma zaprezentowała pierwsze rozwiązania dla branży AV, będące uchwytami do monitorów wielkoformatowych. Dzisiaj firma zatrudnia ponad sto dwadzieścia osób, pracujących w systemie trzyzmianowym, zapewniającym wysoką wydajność. To jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw technicznych zlokalizowanych na Lubelszczyźnie. Obecnie w ofercie Edbak znajdują się ścienne, biurkowe, medyczne i sufitowe uchwyty do monitorów, uchwyty do projektorów, wózki, systemy mocowań do tabletów, rozwiązania dla ścian wideo, uchwyty POS, a także kompletne rozwiązania typu infokiosk.

Edbak może się pochwalić szeregiem nagród za innowacyjność. Firma została laureatem w konkursie Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego, w którym udział brało sześćdziesięciu trzech finalistów wyłonionych z tysiąca małych i średnich przedsiębiorstw będących beneficjentami dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Firma została także zwycięzcą w konkursie Lider Biznesu Województwa Lubelskiego.

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.