Datavideo Open Days 2017

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Profesjonalne rozwiązania z departamentu wideo na stałe zagościły w stałych systemach AV. Początkowo były to wszelkiego rodzaju rozwiązania do odtwarzania obrazu, jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Jednak bardzo szybko w PFU nowo budowanych bądź remontowanych obiektów zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, związane już nie tylko z odtwarzaniem, ale także możliwością rejestracji obrazu, jego obróbką oraz streamingiem gotowego materiału wewnątrz budynku czy do Internetu. Trend integracji profesjonalnych rozwiązań wideo i kamer z systemami AV był doskonale widoczny na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie. O tym, jakie możliwości w tym zakresie zapewniają produkty marki Datavideo, można było się przekonać w dniach 8–10 w siedzibie firmy WAMM w Kielcach w trakcie Datavideo Open Days 2017. 

 

Kielecka firma WAMM Video Solutions jest jedynym w naszym kraju dystrybutorem rozwiązań marki Datavideo. O tym, jak dużą uwagę przywiązuje sprzedaży tych produktów, a przede wszystkim promocji marki i budowaniu świadomości znajdujących się w jej ofercie rozwiązań, może świadczyć chociażby fakt, że czytelnicy magazynu „AVIntegracje” mieli już okazję spotkać się z urządzeniami Datavideo przy okazji prezentacji w dziale „Sprzęt pod lupą” czy w relacji z wydarzenia „Dzień otwarty ze sprzętem Datavideo”, opublikowanej w majowym numerze AVI. Rozwiązania producenta stają się w Polsce coraz bardziej popularne i pracują w coraz liczniejszych lokalizacjach – i to nie tylko stacjach telewizyjnych czy firmach zajmujących się produkcją materiałów wideo, ale także instalacjach stałych. Polski dystrybutor nie spoczywa jednak na laurach i na początku sierpnia stworzył kolejną okazję do spotkania z urządzeniami Datavideo. Tym razem wszyscy zainteresowani zostali zaproszeni do siedziby firmy WAMM Video Solutions do Kielc. Oprócz części administracyjnej, gdzie na co dzień pracują osoby odpowiedzialne za sprzedaż i dostawy urządzeń oraz kierowanie firmą, znajdują się tam serwis oraz profesjonalny showroom. Ten ostatni podzielono na dwie części: pełnoprawne studio telewizyjne z green screenem oraz wydzieloną część będącą reżyserką. To właśnie w niej odbywały się wszystkie prezentacje. Każdego dnia ich porządek wyglądał w taki sam sposób, jednak aby zapewnić komfortowy udział w spotkaniach i dać możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, całe wydarzenie zostało podzielone na trzy dni, w trakcie których w siedzibie WAMM Video Solutions gościły niewielkie, kilkunastoosobowe grupy. Gościem specjalnym spotkań był dyrektor generalny firmy Datavideo – Johan Lieffers, który odpowiadał na wszystkie pytania słuchaczy spotkania i sam wygłosił krótką prezentację o kierunkach rozwoju firmy i zapowiadanych produktach. 

 

 

W trakcie prezentacji nie mogło zabraknąć miejsca dla technologii, o której już od dłuższego czasu jest wyjątkowo głośno w całej branży wideo, a więc dla standardu 4K. W ofercie firmy znajduje się szereg rozwiązań pracujących w tak wysokiej rozdzielczości. Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie o nazwie KMU-100 – zaawansowany konwerter wideo, który pozwala przetwarzać sygnał UHD na cztery niezależne strumienie full HD. Po podłączeniu do urządzenia źródła 4K w postaci SDI, HDMI bądź Display Port możemy precyzyjnie ustawić cztery niezależne kadry i wysłać je do miksera bądź do czterech niezależnych maszyn rejestrujących. W istocie urządzenie KMU-100 ma dwa wejścia 4K, dzięki którym możemy łącznie przygotować aż osiem niezależnych sygnałów full HD odpowiadających naszym potrzebom. Podgląd każdego z sygnałów ułatwia multiviewer. Dodatkowo dla każdego kadru widocznego na ekranie jako zaznaczony obszar można zaprogramować niezależne animacje w postaci przejścia od punktu start do punktu stop, przejść ping-pong czy pętli. 

 

 

Firma Datavideo ma w ofercie przebogaty wybór rozwiązań peryferyjnych, o których również wspomniano w trakcie sierpniowego spotkania. Znajdziemy tutaj m.in. różnorodne rejestratory – od bardzo prostego, kieszonkowego urządzenia HDR-10 do zapisu sygnału 3G/HD/SD SDI na dysku SSD, aż po walizkowy kombajn HRS-30HD pracujący zarówno jako rejestrator, jak i player, zasilanie z baterii V-mount oraz zintegrowany monitor 10,1''. W portfolio produktów Datavideo są także recorder i player z wyjściem i wejściem HDMI HDR-1, który dzięki swojej nieskomplikowanej budowie i obsłudze, a przede wszystkim zestawowi przycisków funkcyjnych zlokalizowanych na panelu frontowym z powodzeniem może być obsługiwany nawet przez niezaawansowanych użytkowników. W trakcie Datavideo Open Days zaprezentowano także w pełni zautomatyzowany player video H.264 oznaczony symbolem NVP-20. Ma on interfejs sieciowy, za pomocą którego możemy tworzyć i wgrywać playlisty oraz zdalnie kontrolować odtwarzanie. Materiały wideo mogą być dostarczone do urządzenia za pomocą pamięci USB bądź poprzez serwer FTP. Urządzenie, dzięki możliwości podłączenia klawiatury i myszy, umożliwia pracę bez użycia IP. To wszystko czyni odtwarzacz NVP-20 świetnym rozwiązaniem np. do systemów digital signage. 

AUTOR: AVIntegracje

ZDJĘCIA: AVIntegracje

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
galeria
ostatnie wydarzenia
czytaj także:
testy

Datavideo TWP-10/100

Wielkoformatowe wyświetlanie obrazu w coraz wyższej rozdzielczości, na coraz większym ekranie, ale jak najmniej obciążające budżet inwestycji – z takimi wyzwaniami integratorzy spotykają się od zawsze. Producenci natomiast nieustannie szukają nowych, ciekawszych rozwiązań. Ostatnio rynek integratorski zdecydowanie i bezpardonowo zdobywają ściany diodowe. Są to ciągle jednak drogie i nowe rozwiązania, do których klienci dopiero się przyzwyczajają. Tradycyjne rozwiązania ścian wideo, oparte o monitory bezszwowe, wybierane są przez wielu inwestorów i znajdują zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie niezbędny jest podgląd obrazu w wysokich rozdzielczościach i z małej odległości. Producent opisywanych procesorów proponuje rozwiązanie dla tych klientów, którzy preferują monitory bezramkowe lub nawet już je posiadają, oferując urządzenia o korzystnym stosunku ceny do jakości i umożliwiając wykorzystanie nawet starszych monitorów.

wywiady

Datavideo – produkty nie tylko dla telewizji. Rozmowa z dyrektorem generalnym firmy – Johanem Lieffersem.

Technologia AV zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, za sprawą czego kolejne branże zaczynają się stawać się jej częścią. Tym samym praktycznie zatarła się grania między tym, co kiedyś można było określić mianem profesjonalnych rozwiązań kamerowych, urządzeń transmisyjnych czy mikserów wideo, a systemami, które projektują specjaliści od AV. Za sprawą tego producenci, którzy jeszcze kilka lat temu funkcjonowali na pewnym ściśle określonym, zamkniętym rynku, mając stałe grono odbiorców swoich produktów, dzisiaj coraz częściej decydują się na wprowadzenie do oferty zupełnie nowych produktów czy przystosowanie posiadanych rozwiązań do nowych potrzeb.
Jednym z producentów związanych z szeroko pojętą branżą profesjonalnych rozwiązań wideo, którzy dzisiaj bardzo poważnie traktują sektor AV, jest firma Datavideo. Na łamach naszego magazynu Johan Lieffers, dyrektor generalny firmy Datavideo, zdradza, jak producent postrzega branżę AV, jakie produkty przeznaczone na ten sektor rynku znajdują się w jej ofercie oraz jak wyglądają plany producenta na przyszłość.  

TAGI:

DataVideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.