Datavideo Open Days 2017

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Profesjonalne rozwiązania z departamentu wideo na stałe zagościły w stałych systemach AV. Początkowo były to wszelkiego rodzaju rozwiązania do odtwarzania obrazu, jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Jednak bardzo szybko w PFU nowo budowanych bądź remontowanych obiektów zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, związane już nie tylko z odtwarzaniem, ale także możliwością rejestracji obrazu, jego obróbką oraz streamingiem gotowego materiału wewnątrz budynku czy do Internetu. Trend integracji profesjonalnych rozwiązań wideo i kamer z systemami AV był doskonale widoczny na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie. O tym, jakie możliwości w tym zakresie zapewniają produkty marki Datavideo, można było się przekonać w dniach 8–10 w siedzibie firmy WAMM w Kielcach w trakcie Datavideo Open Days 2017. 

 

Kielecka firma WAMM Video Solutions jest jedynym w naszym kraju dystrybutorem rozwiązań marki Datavideo. O tym, jak dużą uwagę przywiązuje sprzedaży tych produktów, a przede wszystkim promocji marki i budowaniu świadomości znajdujących się w jej ofercie rozwiązań, może świadczyć chociażby fakt, że czytelnicy magazynu „AVIntegracje” mieli już okazję spotkać się z urządzeniami Datavideo przy okazji prezentacji w dziale „Sprzęt pod lupą” czy w relacji z wydarzenia „Dzień otwarty ze sprzętem Datavideo”, opublikowanej w majowym numerze AVI. Rozwiązania producenta stają się w Polsce coraz bardziej popularne i pracują w coraz liczniejszych lokalizacjach – i to nie tylko stacjach telewizyjnych czy firmach zajmujących się produkcją materiałów wideo, ale także instalacjach stałych. Polski dystrybutor nie spoczywa jednak na laurach i na początku sierpnia stworzył kolejną okazję do spotkania z urządzeniami Datavideo. Tym razem wszyscy zainteresowani zostali zaproszeni do siedziby firmy WAMM Video Solutions do Kielc. Oprócz części administracyjnej, gdzie na co dzień pracują osoby odpowiedzialne za sprzedaż i dostawy urządzeń oraz kierowanie firmą, znajdują się tam serwis oraz profesjonalny showroom. Ten ostatni podzielono na dwie części: pełnoprawne studio telewizyjne z green screenem oraz wydzieloną część będącą reżyserką. To właśnie w niej odbywały się wszystkie prezentacje. Każdego dnia ich porządek wyglądał w taki sam sposób, jednak aby zapewnić komfortowy udział w spotkaniach i dać możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, całe wydarzenie zostało podzielone na trzy dni, w trakcie których w siedzibie WAMM Video Solutions gościły niewielkie, kilkunastoosobowe grupy. Gościem specjalnym spotkań był dyrektor generalny firmy Datavideo – Johan Lieffers, który odpowiadał na wszystkie pytania słuchaczy spotkania i sam wygłosił krótką prezentację o kierunkach rozwoju firmy i zapowiadanych produktach. 

 

 

W trakcie prezentacji nie mogło zabraknąć miejsca dla technologii, o której już od dłuższego czasu jest wyjątkowo głośno w całej branży wideo, a więc dla standardu 4K. W ofercie firmy znajduje się szereg rozwiązań pracujących w tak wysokiej rozdzielczości. Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie o nazwie KMU-100 – zaawansowany konwerter wideo, który pozwala przetwarzać sygnał UHD na cztery niezależne strumienie full HD. Po podłączeniu do urządzenia źródła 4K w postaci SDI, HDMI bądź Display Port możemy precyzyjnie ustawić cztery niezależne kadry i wysłać je do miksera bądź do czterech niezależnych maszyn rejestrujących. W istocie urządzenie KMU-100 ma dwa wejścia 4K, dzięki którym możemy łącznie przygotować aż osiem niezależnych sygnałów full HD odpowiadających naszym potrzebom. Podgląd każdego z sygnałów ułatwia multiviewer. Dodatkowo dla każdego kadru widocznego na ekranie jako zaznaczony obszar można zaprogramować niezależne animacje w postaci przejścia od punktu start do punktu stop, przejść ping-pong czy pętli. 

 

 

Firma Datavideo ma w ofercie przebogaty wybór rozwiązań peryferyjnych, o których również wspomniano w trakcie sierpniowego spotkania. Znajdziemy tutaj m.in. różnorodne rejestratory – od bardzo prostego, kieszonkowego urządzenia HDR-10 do zapisu sygnału 3G/HD/SD SDI na dysku SSD, aż po walizkowy kombajn HRS-30HD pracujący zarówno jako rejestrator, jak i player, zasilanie z baterii V-mount oraz zintegrowany monitor 10,1''. W portfolio produktów Datavideo są także recorder i player z wyjściem i wejściem HDMI HDR-1, który dzięki swojej nieskomplikowanej budowie i obsłudze, a przede wszystkim zestawowi przycisków funkcyjnych zlokalizowanych na panelu frontowym z powodzeniem może być obsługiwany nawet przez niezaawansowanych użytkowników. W trakcie Datavideo Open Days zaprezentowano także w pełni zautomatyzowany player video H.264 oznaczony symbolem NVP-20. Ma on interfejs sieciowy, za pomocą którego możemy tworzyć i wgrywać playlisty oraz zdalnie kontrolować odtwarzanie. Materiały wideo mogą być dostarczone do urządzenia za pomocą pamięci USB bądź poprzez serwer FTP. Urządzenie, dzięki możliwości podłączenia klawiatury i myszy, umożliwia pracę bez użycia IP. To wszystko czyni odtwarzacz NVP-20 świetnym rozwiązaniem np. do systemów digital signage. 

AUTOR: AVIntegracje

ZDJĘCIA: AVIntegracje

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
galeria
ostatnie wydarzenia
czytaj także:
nowosci

datavideo SE-500MU

Nowy, czterokanałowy przełącznik wideo #datavideo SE-500MU zaprezentowany na #ise2018 to niewielkie, montowane w racku urządzenie o wielkości 1U umożliwiające przyjęcie czterech sygnałów HDMI. Na pokładzie SE-500MU znalazł się skaler, możliwość realizacji przejść MIX, WIPE, CUT, efekty wyciemnienia, picture in picture, podział ekranu oraz kluczowanie Luma Key. Dodatkowo urządzenie posiada dwa wyjścia: multiview oraz PGM co może być wielką zaletą w przypadku zastosowania monitora podglądowego dla prezentera czy prowadzącego. Łatwe zarządzanie urządzeniem oferuje dedykowana aplikacja dostępna zarówno na komputery Windows, mac OS jak i tablety pracujące pod kontrolą systemu iOS oraz Android. Dzięki temu realizator może zarządzać urządzeniem zainstalowanym np. w serwerowni bezpośrednio z sali konferencyjnej czy wykładowej.

TAGI:

DataVideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.