8. edycja NEC Competence Days - rozmowa z Mariuszem Orzechowskim

UDOSTĘPNIJ:
28-06-2017

Na łamach magazynu „AVIntegracje” Mariusz Orzechowski, dyrektor przedstawicielstwa NEC Display Solutions Europe GmbH w Polsce – firmy, która jest organizatorem całego wydarzenia – zapowiada kolejną edycję NEC Competence Days i opowiada o nowościach, które będzie można na niej zobaczyć oraz o początkach imprezy.

Realizacja kolejnych projektów, spotkania z klientami i piętrzące się papiery, z którymi na co dzień muszą mierzyć się projektanci i instalatorzy systemów AV, sprawiają, że czas na spotkanie, wymianę poglądów i doświadczeń czy wreszcie szkolenie jest wciąż towarem deficytowym. W ciągu roku są przynajmniej dwa wydarzenia branżowe, na których po prostu nie wypada nie być.

Pierwszym z nich są oczywiście targi ISE w Amsterdamie, gdzie można nie tylko zobaczyć nowe produkty, ale przede wszystkim spotkać wszystkich tych, którzy odrywają się od swoich projektów i przyjeżdżają tu chociaż na jeden dzień. Już od kilku lat drugim miejscem, gdzie spotyka się polska branża, jest szkolenie dla partnerów handlowych NEC Competence Days – największa i najważniejsza polska impreza branży AV. Przed nami jej ósma edycja.

Od wielu lat firma NEC Display Solutions dba o ciągłe szkolenie swoich partnerów i przekazywanie im wiedzy z zakresu nowych produktów. Dzieje się to przede wszystkim za sprawą licznych spotkań, szkoleń i warsztatów organizowanych na całym świecie. Wielu partnerów firmy, co roku udaje się do Wielkiej Brytanii, gdzie organizowane jest spotkanie o nazwie NEC Solutions Showcase.

Jednak, aby poznać najnowsze rozwiązania producenta, posłuchać o zmieniających się trendach i prognozach na przyszłość, a przede wszystkim spotkać się z najważniejszymi osobami z branży nie trzeba wyjeżdżać z kraju. Już od ośmiu lat, w październiku, w sercu Małopolski organizowana jest bowiem impreza o nazwie NEC Competence Days. Jak zgodnie przyznają specjaliści AV, jest to najważniejsze, największe i najbardziej przekrojowe wydarzenie branżowe dla integratorów w naszym kraju.

Łukasz Kornafel, AVIntegracje: Jak narodziła się idea stworzenia NEC Competence Days i kiedy odbyła się pierwsza edycja?

Mariusz Orzechowski, NEC Display Solutions: NEC Competence Days zrodził się z potrzeby edukacji. NEC od wielu lat szczyci się tym, że staramy się przekazywać naszym partnerom na bieżąco możliwie jak największą wiedzę na temat produktów i rozwiązań w różnych branżach, w których działamy. Przez wiele lat organizowaliśmy takie szkolenia z bardzo różnych obszarów rynku, dla których dostarczamy nasze rozwiązania, aż w końcu dołączyła do nich również branża AV.

Pierwsze szkolenia organizowaliśmy w Krakowie, w budynku, gdzie mieści się firma NEC, w naszych salach konferencyjnych. Na początku były to mniejsze wydarzenia, porównywalne ze szkoleniami, realizowanymi wcześniej dla innych rynków wertykalnych. Głównym ograniczeniem była pojemność sali, która mogła przyjąć około pięćdziesięciu gości.

Ponieważ zainteresowanie ze strony uczestników z roku na roku było coraz większe, w kolejnych latach NEC Competence Days rozrosło się do dwóch sal konferencyjnych. Okazało się jednak, że pojawiły się kolejne limity cieszącej się coraz większą popularnością imprezy. Po pewnym czasie zdaliśmy sobie sprawę, że nasze zasoby lokalowe są niewystarczające i zdecydowaliśmy się na to, aby całą imprezę przenieść do hotelowego centrum konferencyjnego. W tym roku już po raz trzeci całe wydarzenie będzie odbywało się w takiej przestrzeni. Wraz z decyzją o organizacji imprezy w znacznie większej lokalizacji otworzyły się zupełnie nowe perspektywy. Przede wszystkim, mając więcej miejsca, mogliśmy zaprosić większą liczbę partnerów, a także na szerszą skalę zaoferować współtworzenie szkolenia sponsorom, którzy wspomagają nas w organizacji całego wydarzenia i uatrakcyjniają jego program dla naszych gości.

Obecnie ranga imprezy oraz ogromne zainteresowanie nią ze strony rynku pokazują niezbicie, że jest to bardzo istotne wydarzenie nie tylko dla naszych partnerów, ale dla całej branży.

AUTOR: Łukasz Kornafel

ZDJĘCIA: NEC Display Solutions Europe

PRODUCENT: NEC Display Solutions - www.nec-display-solutions.com

DYSTRYBUTOR: NEC Display Solutions Polska - www.nec-display-solutions.pl

reklama
galeria
czytaj także:
instalacje

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Centrum kongresowe jest bardzo szczególnym pośród wszystkich budynków użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do galerii handlowej, uczelni, muzeum czy dworca kolejowego, na etapie budowy nie jesteśmy w stanie z taką dokładnością określić, jakie będą potrzeby klientów względem przestrzeni i pracujących w niej rozwiązań. W związku z tym na etapie projektowania jego wnętrza oraz urządzeń, które mają się w nim znaleźć, trzeba wziąć pod uwagę możliwie największą liczbę scenariuszy użytkowania i na pewnym poziomie abstrakcji wyobrazić sobie oczekiwania klientów. Czy to recepta na sukces takiego budynku? Z pewnością to nie wszystko. W dobie, gdy podobne kompleksy rosną w naszym kraju jak grzyby po deszczu, a i te istniejące już od wielu lat mają się dobrze i są ciągle rozwijane, przestrzeń kongresowa musi mieć to coś, co zachęci organizatorów wydarzeń, aby zagościło ono właśnie w tym konkretnym miejscu. Z całą pewnością jednym z dobrych kierunków jest zamknięcie funkcjonalnej przestrzeni i nowoczesnej technologii w wyjątkowej bryle budynku, czego świetnym przykładem jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

instalacje

Rozwiązania AV w Pawilonie nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich

Branża konferencyjno-wystawiennicza już od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nikogo nie trzeba już przekonywać, że możliwość osobistego zaprezentowania własnego produktu czy usługi, a także osobiste spotkanie z klientem ze sprzedażowego punktu widzenia, mogą przynieść najlepsze rezultaty. Coraz liczniej organizowane konferencje, spotkania i fora są natomiast niezrównaną szansą na wymianę wiedzy, doświadczeń i możliwość spotkania branży, które w innych okolicznościach nie byłyby możliwe. Jednym z krajowych ośrodków targowych, który przykłada bardzo dużą wagę do modernizacji i rozwoju swojej infrastruktury, są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tym razem przyglądamy się rozwiązaniom technicznym pracującym w Pawilonie nr 15 i słynnej już Sali Ziemi, które pomimo tego, że zostały uruchomione pięć lat temu, wciąż są aktualne i z powodzeniem odpowiadają na wszystkie wymagania inwestora.  

instalacje

Pawilon Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym

Państwowe muzea są postrzegane przez wielu jako instytucje archaiczne, z nudnymi wystawami i przestrzenią, do której po prostu nie warto iść. Takie doświadczenia z całą pewnością są wyniesione przez wielu z nas z przeszłości, jeszcze z czasów obowiązkowych wycieczek szkolnych i stadnych spacerów od gabloty do gabloty z przewodnikiem. Ale jeśli ktoś sądzi, że w muzeach państwowych w Polsce nic się nie zmieniło, nie może się bardziej mylić. Coraz więcej obiektów już z zewnątrz, samą bryłą architektoniczną przypomina największe i najbardziej znane placówki muzealne czy galerie sztuki na świecie. Są one projektowane w taki sposób, aby były nie tylko centrum wiedzy historycznej, lecz także miejscem wspólnych spotkań z przyjaciółmi w kawiarni, restauracjach czy ogrodzie, gdzie miło będzie spędzić wolny czas.  Prawdziwa rewolucja dokonała się jednak we wnętrzu. Próżno dziś szukać odgrodzonych liną i słupkami gablot oraz ubranej w jednakowe mundury obsługi pilnującej zwiedzających. Ekspozycja staje się coraz bardziej interaktywna, zachęcając nie tylko do czytania treści, ale aktywnego udziału w wystawie. Taki właśnie jest otwarty przed rokiem Pawilon Józefa Czapskiego – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, do którego wszystkie rozwiązania z departamentu AV dostarczyła zabrzańska firma Shadok AV. 

TAGI:

NEC Display Solutions
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.