Panasonic MZ670

UDOSTĘPNIJ:
25-10-2017

Bezprzewodowe przesyłanie materiałów do projektora, jak i wymienne obiektywy są ważnym kryterium podczas wyboru projektora do sali konferencyjnej lub wykładowej.

Seria projektorów MZ670 cechuje się niewymagającą konserwacji konstrukcją, wytrzymałym laserowym źródeł światła i technologią LCD – zapewniając dużą jasność (na poziomie 6500 lumenów) i doskonałą jakość obrazu o rozdzielczości WUXGA. Lekka i kompaktowa obudowa zaprojektowana została, aby zapewniała bardzo cichą pracę (28 dB), co przekłada się bezpośrednio na brak zakłócania mowy prezentera i ciszę w sali. Na rynku dostępne są wymienne obiektywy, kompatybilne równie z serią PT-EZ770, które ułatwiają instalację nowych projektorów w nietypowych salach konferencyjnych lub lekcyjnych.

Wisienką na torcie jest opcjonalny moduł bezprzewodowy ET-WM300 rozszerzający możliwości nowej serii o bezprzewodowe, strumieniowe, a co najważniejsze – bezpieczne przesyłanie materiałów z kilku urządzeń przez WiFi 5 GHz bezpośrednio do projektora w sali.

PRODUCENT: Panasonic - business.panasonic.eu

czytaj także:
instalacje

Muzeum Polaków Ratujących Żydów

Nowoczesne technologie wyświetlania szturmem wtargnęły do przestrzeni muzealnych. Z niewielkimi wyjątkami praktycznie nie sposób już spotkać wystawy, na której nie znajdowałyby się urządzenia prezentujące filmy, grafiki, animacje, prezentacje czy nawet interaktywne aplikacje edukacyjne, upowszechniające treści wystawy za pomocą dotykowego ekranu, klawiatury, a także coraz częściej ruchów i gestów. Materiały wideo są dzisiaj wyświetlanie nie tylko w formie płaskiego obrazu 2D, ale również w postaci mappingu na modelach, kostiumach, manekinach, dwustronnych ekranach, ekranach wodnych czy parowych. Do głosu zaczynają powoli dochodzić także projekcje holograficzne, które umożliwiają oglądanie wyświetlanego obrazu z każdej strony.

Paradoksalnie wszystkie te technologie sprawiają, że historyczne eksponaty zaczynają znikać z przestrzeni muzeum. Prawdziwą sztuką jest umiejętne połączenie eksponatów z epoki z nowoczesną technologią, która pozwoli je ożywić i prezentować w szerszym kontekście. Takie założenia udało się spełnić w ekspozycji Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, zaprojektowanej przez jednego z najlepszych w Polsce architektów – Mirosława Nizio i firmę Nizio Design International, oraz uzbrojonej w nowoczesne rozwiązania z zakresu audio wideo przez krakowskiego integratora – firmę 3Logic. 

TAGI:

Panasonic
projektor
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.