Nowy wóz dźwiękowy SSL firmy 120dB - realizacja dźwięku

UDOSTĘPNIJ:
24-04-2018

22 kwietnia w katowickim Spodku odbył się Jubileuszowy Koncert zespołu Golec uOrkiestra, zorganizowany z okazji dwudziestolecia istnienia grupy, nagrywany i transmitowany przez Telewizję Polską. Cały koncert był również rejestrowany z pomocą nowego wozu dźwiękowego firmy 120dB – realizacja dźwięku, który miał swoją premierę właśnie w Katowicach. 

Nowy wóz dźwiękowy firmy 120dB – realizacja dźwięku jest pierwszą tego rodzaju konstrukcją w Polsce. Został on zbudowany według pomysłu właściciela firmy Michała Miki i jest rozwiązaniem w pełni cyfrowym w którym zostały zastosowane urządzenia i technologie będące światowymi standardami.

Sercem wozu jest broadcastowy system miksujący serii T firmy Solid State Logic z silnikiem T25 oferującym możliwość równoczesnej pracy z 256 ścieżkami audio oraz zawrotną ilości 3072 kanałów wejściowych i taką samą ilością kanałów wyjściowych, co daje praktycznie nieograniczone możliwości nawet dla największych produkcji.

 

 

 

Kompanami systemu T wybranymi przez firmę z Tych, jest zestaw interfejsów I/O firmy Solid State Logic. Na wyposażeniu wozu znajdują się takie modele jak: SB32.24, SB8.8 oraz MADI-Bridge. Część urządzeń jest zainstalowana na stałe w tyle wozu, w przestrzeni umożliwiającej łatwy dostęp i szybkie przepinanie sygnałów, natomiast pozostałe są wyposażone w case’y dające możliwość umieszczenia ich w pobliżu sygnałów.

 

 

Na wyposażeniu wozu znajduje się również interfejs Dante Focusrite RedNet X2P. Jest on niewielkim urządzeniem wyposażonym w protokół  Dante co czyni go doskonałym narzędziem zarówno do podsłuchania poszczególnych wejść (z możliwością regulacji głośności wprost na urządzeniu), a także wysłania z wozu, „na szybko” sygnału liniowego czy mikrofonowego do sieci Dante.  

 

 

Odsłuch 5.1 w wozie został zaprojektowany w oparciu o pięć koaksjalnych głośników Genelc 8331 SAM oraz subwoofer Genelec 7360A SAM

 

 

Warto wspomnieć, że w trakcie katowickiej realizacji 22 kwietnia cały system bazował na rozwiązaniach marki Solid State Logic i system T znajdujący się w wozie nagraniowych uzupełniały dwie konsolety L300 pracujące w Spodku. Zapewniło to doskonałą kompatybilność i oparcie całego systemu transmisji sygnałów audio i ich dystrybucji na protokole Dante. 

 

 

Nowy wóz firmy 120dB – realizacja dźwięku jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich projektów które wymagają rejestracji dźwięku w najwyższej jakości w warunkach podobnych do studia nagrań czy przestrzeni w wozach OB-VAN. Mobilne studio nagraniowe na kółkach jest doskonałym narzędziem do rejestracji sygnałów dla potrzeb wydawnictw DVD/Blu-Ray, transmisji telewizyjnych czy streamingu do sieci wymagających dźwięku o świetnych parametrach. 

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.