NEC COMPETENCE DAYS 2017

UDOSTĘPNIJ:
13-09-2017

Już 12 i 13 października br. odbędzie się 8 edycja szkolenia NEC Competence Days, największego wydarzenia branży AV w Polsce, kierowanego do integratorów z tego sektora.

W tym roku organizatorzy postanowili przenieść imprezę z Krakowa do Wieliczki, wybierając na miejsce spotkania nowoczesne centrum konferencyjne Lenart. Nowa lokalizacja konferencji podyktowana jest stale rosnącą liczbą uczestników.  W trakcie obecnej edycji szkolenia japoński producent monitorów i projektorów spodziewa się frekwencji przekraczającej 350 gości. Nowa lokalizacja daje również możliwości rozszerzenia części wystawienniczej oraz organizację showroomu NEC.

 

 

Jak co roku NEC wraz z zaproszonymi producentami komplementarnych rozwiązań nie tylko poprowadzą prezentacje, ale również zademonstrują na żywo nowości produktowe, omówią też konkretne zastosowania  oraz przedstawią najnowsze trendy w swoich dziedzinach.  NEC Display Solutions podczas tegorocznego szkolenia zaprezentuje naprawdę szeroką gamę nowości produktowych, z których najciekawszymi wydają się:

 

  • Infinity Board – rewolucyjne, zintegrowane, interaktywne sprzętowo-programowe rozwiązanie, pozwalające na łatwą kolaborację, zarówno lokalnie jak i między odległymi lokalizacjami
  • Projektory z serii P  - w tym NEC P502HL-2, laserowy projektor o jasności 5000ANSI lumenów będący udoskonaloną i przemodelowaną wersją projektora NEC P502HL. Obok wymienionego modelu projektora NEC zaprezentuje również nową serię lampowych projektorów P czwartej generacji.
  • Wielkoformatowe monitory z serii NEC MultiSync® P oraz V  - wyposażone między innymi w system wyrównywania jednorodności podświetlenia oraz silnik graficzny SpectraView®, a także możliwość zintegrowania z komputerami Raspberry Pi
  •  Monitory NEC MultiSync® C  - przeznaczone do niskobudżetowych systemów Digital Signage

 

  • Pierwsze na świecie projektory LCD z laserowym źródłem światła, wyposażone w technologię zamkniętego silnika optycznego. Pochodzące z instalacyjnej serii PA projektory są pierwszym na świecie tego typu rozwiązaniem eliminującym potrzebę wykorzystania filtrów powietrza i całkowicie zabezpieczającymi delikatny układ optyczny przed szkodliwym działaniem kurzu.

 

  • Projektor NEC PH3501QL o jasności 35 000Ansi Lumenów  - wyposażony w pierwszy na świecie komercyjnie dostępny system laserowego podświetlenia RG.

 

Tradycyjnie obok firmy NEC, obecni będą również inni producenci, posiadający produkty i rozwiązania komplementarne.  Będą to m.in.: Kramer Electronics Polska, Edbak, Phono Media oraz Smartsign.  Natomiast patronatem medialnym objęły imprezę następujące magazyny: AV Integracje, CRN, OOH Magazine, Visual Communication.

 

 

NEC Competence Days to impreza typowo branżowa, na którą zapraszani są wybrani, strategiczni partnerzy handlowi NEC. Jednak, nowością obecnej edycji jest możliwość udziału w drugim dniu eventu (w warsztatach i części EXPO) również klientów końcowych, którzy będą mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania AV, prezentowane po raz pierwszy na rynku polskim. 

PRODUCENT: NEC Display Solutions - www.nec-display-solutions.com

DYSTRYBUTOR: NEC Display Solutions Polska - www.nec-display-solutions.pl

reklama
ostatnie wydarzenia
czytaj także:
instalacje

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Centrum kongresowe jest bardzo szczególnym pośród wszystkich budynków użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do galerii handlowej, uczelni, muzeum czy dworca kolejowego, na etapie budowy nie jesteśmy w stanie z taką dokładnością określić, jakie będą potrzeby klientów względem przestrzeni i pracujących w niej rozwiązań. W związku z tym na etapie projektowania jego wnętrza oraz urządzeń, które mają się w nim znaleźć, trzeba wziąć pod uwagę możliwie największą liczbę scenariuszy użytkowania i na pewnym poziomie abstrakcji wyobrazić sobie oczekiwania klientów. Czy to recepta na sukces takiego budynku? Z pewnością to nie wszystko. W dobie, gdy podobne kompleksy rosną w naszym kraju jak grzyby po deszczu, a i te istniejące już od wielu lat mają się dobrze i są ciągle rozwijane, przestrzeń kongresowa musi mieć to coś, co zachęci organizatorów wydarzeń, aby zagościło ono właśnie w tym konkretnym miejscu. Z całą pewnością jednym z dobrych kierunków jest zamknięcie funkcjonalnej przestrzeni i nowoczesnej technologii w wyjątkowej bryle budynku, czego świetnym przykładem jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

instalacje

Rozwiązania AV w Pawilonie nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich

Branża konferencyjno-wystawiennicza już od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nikogo nie trzeba już przekonywać, że możliwość osobistego zaprezentowania własnego produktu czy usługi, a także osobiste spotkanie z klientem ze sprzedażowego punktu widzenia, mogą przynieść najlepsze rezultaty. Coraz liczniej organizowane konferencje, spotkania i fora są natomiast niezrównaną szansą na wymianę wiedzy, doświadczeń i możliwość spotkania branży, które w innych okolicznościach nie byłyby możliwe. Jednym z krajowych ośrodków targowych, który przykłada bardzo dużą wagę do modernizacji i rozwoju swojej infrastruktury, są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tym razem przyglądamy się rozwiązaniom technicznym pracującym w Pawilonie nr 15 i słynnej już Sali Ziemi, które pomimo tego, że zostały uruchomione pięć lat temu, wciąż są aktualne i z powodzeniem odpowiadają na wszystkie wymagania inwestora.  

instalacje

Pawilon Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym

Państwowe muzea są postrzegane przez wielu jako instytucje archaiczne, z nudnymi wystawami i przestrzenią, do której po prostu nie warto iść. Takie doświadczenia z całą pewnością są wyniesione przez wielu z nas z przeszłości, jeszcze z czasów obowiązkowych wycieczek szkolnych i stadnych spacerów od gabloty do gabloty z przewodnikiem. Ale jeśli ktoś sądzi, że w muzeach państwowych w Polsce nic się nie zmieniło, nie może się bardziej mylić. Coraz więcej obiektów już z zewnątrz, samą bryłą architektoniczną przypomina największe i najbardziej znane placówki muzealne czy galerie sztuki na świecie. Są one projektowane w taki sposób, aby były nie tylko centrum wiedzy historycznej, lecz także miejscem wspólnych spotkań z przyjaciółmi w kawiarni, restauracjach czy ogrodzie, gdzie miło będzie spędzić wolny czas.  Prawdziwa rewolucja dokonała się jednak we wnętrzu. Próżno dziś szukać odgrodzonych liną i słupkami gablot oraz ubranej w jednakowe mundury obsługi pilnującej zwiedzających. Ekspozycja staje się coraz bardziej interaktywna, zachęcając nie tylko do czytania treści, ale aktywnego udziału w wystawie. Taki właśnie jest otwarty przed rokiem Pawilon Józefa Czapskiego – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, do którego wszystkie rozwiązania z departamentu AV dostarczyła zabrzańska firma Shadok AV. 

TAGI:

NEC Display Solutions
wydarzenie branżowe
szkolenie
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.