NEC COMPETENCE DAYS 2017

UDOSTĘPNIJ:
13-09-2017

Już 12 i 13 października br. odbędzie się 8 edycja szkolenia NEC Competence Days, największego wydarzenia branży AV w Polsce, kierowanego do integratorów z tego sektora.

W tym roku organizatorzy postanowili przenieść imprezę z Krakowa do Wieliczki, wybierając na miejsce spotkania nowoczesne centrum konferencyjne Lenart. Nowa lokalizacja konferencji podyktowana jest stale rosnącą liczbą uczestników.  W trakcie obecnej edycji szkolenia japoński producent monitorów i projektorów spodziewa się frekwencji przekraczającej 350 gości. Nowa lokalizacja daje również możliwości rozszerzenia części wystawienniczej oraz organizację showroomu NEC.

 

 

Jak co roku NEC wraz z zaproszonymi producentami komplementarnych rozwiązań nie tylko poprowadzą prezentacje, ale również zademonstrują na żywo nowości produktowe, omówią też konkretne zastosowania  oraz przedstawią najnowsze trendy w swoich dziedzinach.  NEC Display Solutions podczas tegorocznego szkolenia zaprezentuje naprawdę szeroką gamę nowości produktowych, z których najciekawszymi wydają się:

 

  • Infinity Board – rewolucyjne, zintegrowane, interaktywne sprzętowo-programowe rozwiązanie, pozwalające na łatwą kolaborację, zarówno lokalnie jak i między odległymi lokalizacjami
  • Projektory z serii P  - w tym NEC P502HL-2, laserowy projektor o jasności 5000ANSI lumenów będący udoskonaloną i przemodelowaną wersją projektora NEC P502HL. Obok wymienionego modelu projektora NEC zaprezentuje również nową serię lampowych projektorów P czwartej generacji.
  • Wielkoformatowe monitory z serii NEC MultiSync® P oraz V  - wyposażone między innymi w system wyrównywania jednorodności podświetlenia oraz silnik graficzny SpectraView®, a także możliwość zintegrowania z komputerami Raspberry Pi
  •  Monitory NEC MultiSync® C  - przeznaczone do niskobudżetowych systemów Digital Signage

 

  • Pierwsze na świecie projektory LCD z laserowym źródłem światła, wyposażone w technologię zamkniętego silnika optycznego. Pochodzące z instalacyjnej serii PA projektory są pierwszym na świecie tego typu rozwiązaniem eliminującym potrzebę wykorzystania filtrów powietrza i całkowicie zabezpieczającymi delikatny układ optyczny przed szkodliwym działaniem kurzu.

 

  • Projektor NEC PH3501QL o jasności 35 000Ansi Lumenów  - wyposażony w pierwszy na świecie komercyjnie dostępny system laserowego podświetlenia RG.

 

Tradycyjnie obok firmy NEC, obecni będą również inni producenci, posiadający produkty i rozwiązania komplementarne.  Będą to m.in.: Kramer Electronics Polska, Edbak, Phono Media oraz Smartsign.  Natomiast patronatem medialnym objęły imprezę następujące magazyny: AV Integracje, CRN, OOH Magazine, Visual Communication.

 

 

NEC Competence Days to impreza typowo branżowa, na którą zapraszani są wybrani, strategiczni partnerzy handlowi NEC. Jednak, nowością obecnej edycji jest możliwość udziału w drugim dniu eventu (w warsztatach i części EXPO) również klientów końcowych, którzy będą mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania AV, prezentowane po raz pierwszy na rynku polskim. 

PRODUCENT: NEC Display Solutions - www.nec-display-solutions.com

DYSTRYBUTOR: NEC Display Solutions Polska - www.nec-display-solutions.pl

reklama
ostatnie wydarzenia
czytaj także:
wydarzenia

NEC Competence Days 2017

Czwarty kwartał to dla branży AV najgorętszy okres każdego roku. To czas najbardziej zintensyfikowanych prac nad finalizowaniem już rozpoczętych przedsięwzięć, które mają zostać ukończone do końca grudnia, a przede wszystkim czas wielu spotkań z inwestorami i rozpoczęcie prac nad zupełnie nowymi projektami, jakie będą realizowane w kolejnym roku. W tym okresie wielu producentów decyduje się na premierę swoich produktów, dając możliwość wpisania ich do powstających z końcem roku projektów. Pomimo natłoku zadań związanych z końcem roku, na początku października oczy większości integratorów, projektantów i osób zajmujących się dostarczaniem rozwiązań AV są zwrócone w stronę Małopolski, gdzie odbywa się najważniejsza impreza branży w Polsce – NEC Competence Days. 

instalacje

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Opole jest miastem znanym przynajmniej z kilku charakterystycznych symboli, jednak z całą pewnością najpopularniejszym z nich, bijącym w rankingach popularności wszystkie inne, jest zorganizowany w tym roku po raz 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. To dzięki tej imprezie ponad pół wieku temu stolica województwa opolskiego stała się prawdziwą stolicą polskiej piosenki.
W sierpniu 2016 w Opolu swoją działalność zainaugurowała instytucja prezentująca historię polskiej piosenki od lat dwudziestych do czasów najnowszych oraz dorobek najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Muzeum Polskiej Piosenki. Jego wystawę wypełnia ogromna liczba bardzo symbolicznych dla polskiej piosenki rekwizytów i pamiątek, związanych zarówno z największymi przebojami, jak i opolskim festiwalem. Pod jednym dachem zgromadzono tutaj zarówno historyczne artefakty, jak i przygotowane specjalnie dla tego miejsca atrakcyjne dla widza materiały audio i wideo oraz aplikacje interaktywne zamknięte w atrakcyjnej architekturze. 

instalacje

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Centrum kongresowe jest bardzo szczególnym pośród wszystkich budynków użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do galerii handlowej, uczelni, muzeum czy dworca kolejowego, na etapie budowy nie jesteśmy w stanie z taką dokładnością określić, jakie będą potrzeby klientów względem przestrzeni i pracujących w niej rozwiązań. W związku z tym na etapie projektowania jego wnętrza oraz urządzeń, które mają się w nim znaleźć, trzeba wziąć pod uwagę możliwie największą liczbę scenariuszy użytkowania i na pewnym poziomie abstrakcji wyobrazić sobie oczekiwania klientów. Czy to recepta na sukces takiego budynku? Z pewnością to nie wszystko. W dobie, gdy podobne kompleksy rosną w naszym kraju jak grzyby po deszczu, a i te istniejące już od wielu lat mają się dobrze i są ciągle rozwijane, przestrzeń kongresowa musi mieć to coś, co zachęci organizatorów wydarzeń, aby zagościło ono właśnie w tym konkretnym miejscu. Z całą pewnością jednym z dobrych kierunków jest zamknięcie funkcjonalnej przestrzeni i nowoczesnej technologii w wyjątkowej bryle budynku, czego świetnym przykładem jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

TAGI:

NEC Display Solutions
wydarzenie branżowe
szkolenie
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.