Focusrite i Solid State Logic na Intel Extreme Masters w Katowicach

UDOSTĘPNIJ:
03-03-2018

Trwa drugi weekend tegorocznej edycji Intel Extreme Masters w Katowicach, w trakcie którego rozgrywane są finały Counter Strike: Global Offensive. Zmagania zawodników obserwuje nie tylko publiczność zgromadzona w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale także dzięki ekskluzywnej transmisji widzowie przed telewizorami i ekranami komputerów na całym świecie. Aby mogli oni uczestniczyć w rozgrywce oraz śledzić to co dzieje się na poszczególnych scenach została stworzona sieć audio umożliwiająca przesyłanie sygnałów z gry, komentarzy i wywiadów towarzyszących wizji. Trwa drugi weekend tegorocznej edycji Intel Extreme Masters w Katowicach, w trakcie którego rozgrywane są finały Counter Strike: Global Offensive. Zmagania zawodników obserwuje nie tylko publiczność zgromadzona w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, ale także dzięki ekskluzywnej transmisji widzowie przed telewizorami i ekranami komputerów na całym świecie. Aby mogli oni uczestniczyć w rozgrywce oraz śledzić to co dzieje się na poszczególnych scenach została stworzona sieć audio umożliwiająca przesyłanie sygnałów z gry, komentarzy i wywiadów towarzyszących wizji. 

Już po raz kolejny zaprojektowaniem sieci audio na dwa weekendy turnieju, umożliwiającej dystrybucję i transmisję sygnałów oraz dostarczeniem niezbędnego sprzętu zajęła się firma 120dB i Michał Mika. W tym roku cały system bazował na protokole Dante.

 

 

Za konwersję sygnałów odpowiedzialne były urządzenia Focusrite RedNet 2 umożliwiające transmisję dźwięku over-IP w konfiguracji 16x16 sygnałów analogowych. Do połączenia wszystkich konwerterów zostały zastosowane przełączniki sieciowe Cisco SG300. Ze względu na odległości (w przypadku kilku połączeń sięgające nawet 500 metrów) komunikacja między nimi została zrealizowana w oparciu o połączenia światłowodowe. Ponadto w instalacji został także zastosowane urządzenie RedNet 6 64x64 MADI z pomocą którego dokonywano konwersji sygnałów Dante-MADI dla potrzeb dużego wozu transmisyjnego szwedzkiej grupy NEP, z pomocą którego realizowano wizję turnieju.

 

 

W całym systemie pracowały także stageboxy Solid State Logic SB32.24 również odpowiedzialne za konwersję sygnałów analogowych do Dante. Ich niepodważalną zaletą jest fakt, że wprost z urządzenia można odebrać połączenie światłowodowe co wyklucza konieczność stosowania do konwersji przełącznika sieciowego.

 

 

Warto wspomnieć, że w ramach całej sieci dystrybucyjnej zostały stworzone wirtualne sieci lokalne. Dzięki temu w oparciu o tą samą infrastrukturę sieciową przesyłane były zarówno sygnały audio dla potrzeb transmisji jak i komunikacja interkomowa bazująca na rozwiązaniach marki Riedel: platformie komunikacji Artist z matrycą 64 x 64, panelach RSP-2318 SmartPanel i bezprzewodowych beltpackach BOLERO.

 

 

Więcej na temat konfiguracji systemu i poszczególnych urządzeń w najbliższym wydaniu magazynu AVIntegracje. 

PRODUCENT: Focusrite - www.focusrite.com

DYSTRYBUTOR: AudioTech - www.audiotechpro.pl

reklama
galeria
ostatnie wydarzenia

World Masters of Projection Mapping

W swoich początkowych latach mapping był techniką stosowaną tylko przez garstkę specjalistów, tworzących swoje projekty tylko na zlecenie agencji eventowych, domów mediowych czy miast. Bardzo szybko jednak również artyści niezwiązani wcześniej ze sztuką wideo zaczęli sięgać po mapping i traktować go jako kolejny, równorzędny środek wyrazu. Aby jednak móc zaprezentować szerszemu gronu odbiorców swoją twórczość, konieczne jest zapewnienie bardzo konkretnych warunków, przestrzeni i sprzętu. Wyczuwając tę potrzebę, coraz więcej organizacji, instytucji i miast zaczęło organizować przeglądy, festiwale i konkursy, w trakcie których artyści mogą porównać swoje prace, a publiczność może zobaczyć panujące trendy i wiele różnych prac w jednym miejscu. Jedną z najmłodszych tego rodzaju imprez jest zorganizowany w Amsterdamie w ramach Festiwalu Światła konkurs World Masters of Projection Mapping, w trakcie którego artyści prezentowali swoją twórczość na bardzo szczególnym „płótnie”. 

Integrated Systems Europe 2018

Jak pokazują dane, zarówno w Europie, jak i na świecie branża AV jest obecnie obok sektora IT najlepiej rozwijającą się gałęzią gospodarki. Producenci, widząc tę dynamikę, ciągle rosnący popyt rynkowy i liczbę inwestycji praktycznie w każdym tygodniu, prezentują nowe urządzenia i technologie. Tak naprawdę tych produktów jest tak wiele i mają swoje premiery z taką częstotliwością, że często nawet osoby głęboko zanurzone w branżę nie są świadome wszystkich nowości. Już od piętnastu lat istnieje niezawodny sposób na to, aby pod jednym dachem zobaczyć nie tylko najnowsze produkty i technologie, ale także perspektywy i trendy całej branży na najbliższe dwanaście miesięcy. Ten sposób to największe w Europie targi AV Integrated Systems Europe w Amsterdamie, odbywające się w tym roku w dniach 6–9 lutego. 

TAGI:

Focusrite
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.