Electro-Voice i Bosch w Art of the World Gallery

UDOSTĘPNIJ:
05-09-2017

Współwłaściciele Art of the World Gallery mieszczącej się w River Oaks w okolicach Houston, w Teksasie postawili na rozwiązania Electro-Voice i Bosch.

Współwłaściciele galerii sztuki, Liliana Molina i Mauricio Vallejo, zapragnęli zwiększyć odziaływanie wystawianych dzieł na odbiorców i ich nabywców. W tym celu w porozumieniu z firmą Southwest Building Systems swoją wizję wprowadzili w życie. W pomieszczeniu głównym zainstalowano system audiowizualny przeznaczony do wspierania prezentacji artystów, odtwarzający równocześnie muzykę tła. Podobną instalację wykonano w pomieszczeniu VIP, w którym mecenasi sztuki mają możliwość obejrzenia dzieła sztuki przed nabyciem.

 

 

„Ideą przewodnią było stworzenie ciepłej i komfortowej atmosfery w całej galerii, przy jednoczesnym zachowaniu wizualnego skupienia zwiedzających na sztuce” – powiedział Brent Thornhill z firmy Southwest Building Systems odpowiedzialnej za wdrożenie projektu. „Wiedzieliśmy, że kombinacja przetwarzania sygnału oferowanego przez markę Bosch i nagłośnienia EVID Compact Sound od Electro-Voice zaowocuje powstaniem instalacji odczuwalnej, lecz niewidocznej dla zwiedzających.”

 

 

Sprostanie wymaganiom pod względem spójnego pokrycia i wysokiej jakości przetwarzania na dwóch poziomach galerii skłoniło integratorów do zastosowania strefowego systemu dystrybucji audio. Wybór padł na PLM-8M8 marki Bosch. Wybrana intuicyjna w obsłudze matryca połączona z mikserem umożliwiła niezależną kontrolę głośności i wyboru źródła – bezpośrednio z przewodowych paneli sterujących lub bezprzewodowo, przy użyciu aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnych opartym na systemie operacyjnym iOS.

Ze względu na styl prezentacji prac artystów powstała potrzeba stworzenia dwóch oddzielnych systemów nagłośnienia – dla sali wystawowej i recepcji. W przestrzeni wystawowej Brent Thornhill zastosował system bezprzewodowy R300 marki Electro-Voice wraz z mikrofonami ręcznymi oraz nadajnikami typu bodypack. Natomiast w recepcji postawił na głośnik EVU-1082, również od Electro-Voice. Wybór okazał się słuszny, ponieważ dźwięk nawet przy niewielkich poziomach okazał się wysoce klarowny – zarówno dla mowy, jak i muzyki.

Po nagłośnieniu powyższej przestrzeni nadszedł czas na wypełnienie powierzchni wystawowej dźwiękiem. W tym miejscu wybór również padł na Electro-Voice, a dokładnie na system nagłośnienia EVID S44W Compact Sound. Jego parametry i jakość w pełni zaspokoiły potrzeby zleceniodawców odnośnie muzyki tła w najważniejszej sali galerii. Finalnie w sali wystawowej zastosowano system, złożony z subwoofera i czterech satelitów, wykończony w kolorze białym. Niewielkich rozmiarów satelity zamontowano na belkach stropowych, a kompaktowe subwoofery umieszczono na szczycie konstrukcji pływającego sufitu. System nagłośnienia został wsparty szesnastoma głośnikami Bosch LB2 rozmieszczonymi na suficie wzdłuż jego obrzeży, co zapewniło jednolite pokrycie dźwiękiem każdego rogu galerii.

 

 

Wisienką na torcie instalacji w Art of the World Gallery jest pomieszczenie przeznaczone do prywatnych prezentacji. Pokój dla VIP-ów stanowi oddzielną strefę audio, w której za dostarczanie muzyki odpowiedzialny jest pojedynczy, dwudrożny zestaw Electro-Voice FM 4.2, umieszczony na ścianie, z indywidualną regulacją głośności z poziomu regulatora marki Bosch. Mauricio Vallejo, współwłaściciel galerii, był tak bardzo zachwycony jakością przetwarzania systemu, że postanowił zastosować go również we własnym biurze.

 

 

Współwłaściciele galerii są bardzo zadowoleni z jakości przetwarzania i intuicyjnej kontroli stref audio. „Instalacja Southwest Building Systems przerosła nasze oczekiwania, dostaliśmy wszystko, o co prosiliśmy. Nie spodziewaliśmy, że dźwięk wypełni przestrzeń galerii w każdym jej zakątku” – powiedział Mauricio Vallejo. „Każdy z nas pragnął mieć kontrolę nad systemem dźwiękowym z dowolnego miejsca. Otrzymaliśmy to. Pokochaliśmy sterowanie strefami z poziomu iPada lub iPhona. Wszystko to sprawia, że sterowanie skomplikowaną instalacją z punktu widzenia technicznego jest dziecinnie proste” – dodał na zakończenie.

PRODUCENT: Electro-Voice - www.electrovoice.com

DYSTRYBUTOR: Audio Plus - www.audioplus.pl

reklama
ostatnie wydarzenia
czytaj także:

TAGI:

Electro-Voice
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.