ENERGETAB 2017

UDOSTĘPNIJ:
12-09-2017

Od 12 września przez trzy dni będą odbywały się w Bielsku-Białej największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego. Jest to jedno z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego.

Generatory, transformatory i inne maszyny elektryczne, odnawialne źródła energii, urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kable i przewody słupy, podnośniki i pojazdy specjalistyczne dla energetyki, osprzęt i elementy sieci i instalacji, oświetlenie, narzędzia i urządzenia do budownictwa energetycznego, technologie i usługi dla energetyki i wiele jeszcze innych innowacyjnych rozwiązań, które będzie można zobaczyć i podyskutować na ich temat z przedstawicielami ponad 700 wystawców z 20 krajów Europy i Azji. Wśród wystawców spotkamy zarówno dobrze znane międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też większość liczących się, krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu i efektywnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Najbardziej innowacyjne produkty zostaną zapewne zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień możemy wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

 

 

Jak co roku, targom towarzyszyć będą konferencje oraz prezentacje i seminaria promocyjne. Szczególne zainteresowanie wzbudzi zapewne konferencja „Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej”, w której swoje prezentacje zapewnili przedstawiciele Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. i spółek dystrybucyjnych, spodziewane jest także wystąpienie przedstawiciela Ministra Energii. Ta krótka, ale ważka konferencja rozpocznie się w południe pierwszego dnia targów.

 

 

Natomiast trzeciego dnia targów rozpocznie się konferencja „Technika prac pod napięciem w przemyśle”, kierowana przede wszystkim do przedstawicieli energetyki przemysłowej, w której technologie PPN są jeszcze mało rozpowszechnione, a mogą one znacząco pomóc w realizacji prac eksploatacyjnych bez konieczności wyłączania urządzeń niezbędnych dla zachowania ciągłości procesów technologicznych.

 

 

Ważną informacją dla wystawców jest uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów Energetab 2017 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego albo prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Z satysfakcją dowiadujemy się, że podczas targów niektórzy nasi wystawcy planują specjalne spotkania z klientami dla uczczenia obchodzonych w tym roku jubileuszy. Wśród „jubilatów” znajdujemy ELBUD Katowice, który obchodzi 70-lecie działalności, Energopomiar-Elektryka, Energotest, Dacpol – obchodzące 25-lecie swoich Firm i wiele innych znanych na rynku wystawców. Także bardzo zasłużony dla branży miesięcznik „Energetyka” planuje specjalne spotkanie ze swoimi czytelnikami i wspierającymi go partnerami z okazji 70-lecia działalności wydawniczej.

Zachęceni sukcesem w ubiegłym roku, także podczas tegorocznej edycji targów niektórzy wystawcy zapraszają zwiedzających do wzięcia udziału w konkursach multimedialnych, premiując atrakcyjnymi nagrodami wiedzę z zakresu oferowanych przez siebie produktów. Udział w konkursie może wziąć każdy przy pomocy własnego smartfonu, albo korzystając z tabletu hostessy.

 

30. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie

ENERGETAB 2017

12 – 14 września 2017 r.

 

PROGRAM TARGÓW

 

I dzień - 12 września 2017 (wtorek) Godziny otwarcia ekspozycji: 9:00 - 17:00

10:00 – 16:00 - prezentacje promocyjne wystawców (s. 12, 14 i 15 w biurowcu ZIAD-SP)

10:30 – 11:45 - Uroczyste posiedzenie Redakcji, Rady Naukowej i sympatyków miesięcznika Energetyka
z okazji 70-lecia wydawnictwa – org. COSiW SEP, ZIAD (s. 12 w biurowcu ZIAD-SP)

11:00 – 13:00 - Nowoczesne technologie w energetyce – warsztaty PTPiREE – (wstęp za zaproszeniami) (sala konferencyjna w hotelu Dębowiec)

12:00 – 13:15 - Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej – konferencja (org. ZIAD, PTPiREE, PSE SA, TAURON Dystrybucja SA (wstęp za zaproszeniami) (sala konferencyjna w hali A) 13:30 – 13:45 - uroczystość oficjalnego otwarcia Targów (antresola w hali A) 14:00 – 16:00 - wykład oraz prezentacja przyrządów SONEL S.A. (sala konferencyjna w hali A)

16:00 – 18:00 - ceremonia jubileuszowa ENERGETAB, wręczenie wyróżnień, ogłoszenie wyników Konkursu - (sala konferencyjna w hotelu Dębowiec)

 

II dzień - 13 września 2017 (środa) Godziny otwarcia ekspozycji: 9:00 - 17:00

10:00 – 16:00 - prezentacje promocyjne wystawców (sale 12, 14, 15 w biurowcu ZIAD-SP, s. 3 w bud. WORD)

12:00 – 13:45 - seminarium Polskiego Komitetu Ochrony Odgromowej SEP (sala 4 w budynku WORD)

14:00 – 15:45 - seminarium Polskiego Komitetu Elektromobilności SEP (sala 4 w budynku WORD)

14:45 – 15:45 - konferencja: Profesjonalna Dystrybucja jako Integrator Rynku Elektrycznego” SHE – Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki (s. 12 w biurowcu ZIAD-SP)

14:00 – 16:00 - wykład oraz prezentacja przyrządów SONEL S.A. (sala konferencyjna w hali A)

 

III dzień - 14 września 2017 (czwartek)
Godziny otwarcia ekspozycji: 9:00 - 15:00
09:00 – 13:00 - seminarium Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (s. 20 w biurowcu ZIAD-SP) 11:00 – 13:00 - otwarte spotkania polskich firm elektrotechnicznych – organizator: Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki (sala konferencyjna w hali A)

14:00 – 18:00 - „Technika prac pod napięciem w przemyśle” – konferencja - org. ZIAD, Polski Komitet Bezpieczeństwa w Elektryce SEP (sala konferencyjna w hotelu Dębowiec)

15:00 - zakończenie targów 

 

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.