SHURE ULXD6, ULXD8

UDOSTĘPNIJ:
28-06-2017

Urządzenia są godnymi uwagi produktami, rozbudowującymi linię urządzeń bezprzewodowych spod marki Shure. Niewielki rozmiar, długi czas pracy akumulatorów, duży zasięg radia oraz opcjonalna komunikacja za pomocą protokołu DANTE pozwalają na wszechstronne wykorzystanie nadajników w projektach sal wykładowych, konferencyjnych oraz różnego typu instalacjach stałych.

Shure to producent, który towarzyszy nam nieprzerwanie już niemal okrągłe stulecie. Na przestrzeni swojej działalności zajmował miejsce w różnych gałęziach produkcji, generalnie oscylując wokół urządzeń związanych z dźwiękiem. Na samym początku była to produkcja części zapasowych do radioodbiorników, przez lata rozwijał swoją działalność w różnych kierunkach, produkując między innymi mikrofony, słuchawki, miksery czy wkładki gramofonowe. Mimo że najbardziej znane są produkty w postaci mikrofonów scenicznych, to w odpowiedzi na potrzeby rynku Shure zaangażował się w rozwój technologii bezprzewodowej, a w ostatnim czasie można zauważyć pojawienie się produktów odpowiadających na potrzeby biurowo-korporacyjne.

W lutym bieżącego roku firma zaprezentowała dwa nowe produkty, uzupełniające oba wspomniane wyżej działy: ULXD6 i ULXD8. Są to dwa rodzaje nadajników bezprzewodowych, odpowiadających potrzebom rynku live business, w Polsce popularnie zwany konferencyjnym.

 

ULXD6 to mikrofon płaszczyznowy, zwany także krawędziowym, wyposażony w nadajnik bezprzewodowy współpracujący ze stacjami odbiorczymi z serii ULXD i QLXD, dzięki czemu oferuje transmisję audio o wysokiej jakości. Producent proponuje go w dwóch wersjach: dookólnej i kierunkowej. Konfiguracja omni zapewnia zadowalające ujęcie dźwięku z odległości około czterdziestu centymetrów, natomiast cardio z odległości 60 cm. Na dolnej części obudowy znajduje się włącznik zasilania, a na górnej przycisk funkcyjny, który można skonfigurować jako włącznik/wyłącznik mikrofonu, „przytrzymaj by wyciszyć”, „przytrzymaj by mówić” i nieaktywny (Toggle, Push-to-Mute, Push-to-Talk, disabled). O stanie. w jakim znajduje się obecnie urządzenie, informuje nas dioda LED, także umieszczona na górnej części obudowy, która spełni również funkcję wskaźnika niskiego poziomu baterii.

ULXD8 to z kolei nadajnik bezprzewodowy, podobnie jak poprzednik współpracujący ze stacjami odbiorczymi ULXD i QLXD; jest przystosowany do zamontowania mikrofonu typu gęsia szyja. Kompatybilne mikrofony to Shure MX405, MX410 i MX415 mające odpowiednio długość 5, 10 i 15 cali (12,7 cm, 25,4 cm, 38,1 cm) i występujące w wersjach: kierunkowej i superkierunkowej. Oba urządzenia na swojej szczytowej części mają gniazdo przeznaczone do ładowania oraz zdalne ustawianie parametrów, gdy są podłączone do przypisanych ładowarek, oraz okno podczerwieni do synchronizacji ustawień z odbiornikami.

AUTOR: Marek Heimbürger

PRODUCENT: Shure - www.shure.com

DYSTRYBUTOR: Polsound - www.polsound.pl

reklama
reklama
galeria
czytaj także:
testy

SHURE GLX-D Advanced

Shure to marka rozpoznawalna niemalże przez każdego, kto jakkolwiek jest związany z branżą audio-wideo. Towarzyszy nam nieprzerwanie już prawie sto lat, a na przestrzeni swojej działalności dała się poznać jako producent różnych produktów, oscylując głównie wokół tematów związanych z szeroko rozumianym dźwiękiem. Zaczęła od produkcji części zapasowych do radioodbiorników, aby na przestrzeni lat rozwinąć swoją działalność w różnych kierunkach i płynnie przejść do produkcji przede wszystkim mikrofonów, słuchawek, mikserów i wkładek gramofonowych. Mimo że najbardziej znane są jej produkty w postaci mikrofonów scenicznych, to w odpowiedzi na potrzeby rynku Shure zaangażował się w rozwój technologii bezprzewodowej, której efektem były między innymi bardzo udane i do niedawna uznawane za wzór brzmienia i niezawodności produkty z serii UR. W ostatnim czasie zauważamy inwestycję firmy w cyfrową transmisję dźwięku, w rezultacie której pojawiło się kilka linii bezprzewodowych mikrofonów i odsłuchów dousznych.

TAGI:

Shure
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.