NEC MultiSync EX241UN

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – jest dobrze znana zarówno użytkownikom monitorów, jak i urządzeń projekcyjnych. Ale czy tylko? NEC to jedna z tych firm, w przypadku których zwykły użytkownik nie spodziewałby się, na jak szerokim polu może działać taki koncern. NEC oferuje rozwiązania w skali światowej dla przestrzeni publicznych, czyli na przykład lotnisk i dworców. NEC to również gotowe rozwiązania dla transportu, systemów sprzedaży, ale i produkty dla szpitali, a nawet systemy satelitarne. Dziś przed nami jeden z produktów tej kompani – monitor EX241UN

 

Pracując przy zaawansowanych systemach właściwie w różnych dziedzinach, często borykam się z dużym problemem aranżacji podglądu danych w taki sposób, aby było to rozwiązanie optymalne. Często głównym problemem jest liczba monitorów i ich mało ergonomiczne rozmieszczenie w dostępnej przestrzeni. Czy ten NEC lub kilka takich monitorów może być właściwą pomocą? Oto jego podstawowe parametry: to dwudziestoczterocalowy monitor LCD z matrycą S-IPS. Technologia IPS (ang. In-Plane Switching) jest stosowana od jakiegoś czasu i póki co jest to bardzo dobre rozwiązanie dla zwiększenia kąta widzenia oraz poszerzenia palety barw. W IPS ciekłe kryształy układa się w taki sposób, aby przemieszczały się równolegle względem powierzchni ekranu. W praktyce za pomocą tego monitora można uzyskać 16,77 milionów odcieni. Współczynnik kontrastu wynosi 1000 : 1. Dzięki tej matrycy kąt widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie wynosi 178°. Monitor może pracować w z rozdzielczością 1920 × 1080, a proporcje obrazu to 16 : 9. Jasność wyrażona w kandelach na 1 m2 wynosi 250, a latencja odświeżania – 6 ms.

 

 

O kilku rzeczach trzeba powiedzieć jasno. Przede wszystkim o ultracienkiej maskownicy matrycy pozwalającej zestawić ten monitor z kilkoma innymi. Przy instalacji składającej się z dwóch lub większej liczby monitorów maskownica jest demontowana. Uzyskanie jednolitego obrazu z jednego źródła nie powinno stanowić problemu, ponieważ monitor ma złącza DisplayPort – zarówno wejście, jak i wyjście. Nie zabrakło też HDMI, DVI-D oraz starego, dobrego, analogowego złącza D-SUB. Co do USB, to monitor ma cztery porty w wersji 3.0; trzy porty downstream oraz jeden upstream. 

Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.