NEC MultiSync EX241UN

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – jest dobrze znana zarówno użytkownikom monitorów, jak i urządzeń projekcyjnych. Ale czy tylko? NEC to jedna z tych firm, w przypadku których zwykły użytkownik nie spodziewałby się, na jak szerokim polu może działać taki koncern. NEC oferuje rozwiązania w skali światowej dla przestrzeni publicznych, czyli na przykład lotnisk i dworców. NEC to również gotowe rozwiązania dla transportu, systemów sprzedaży, ale i produkty dla szpitali, a nawet systemy satelitarne. Dziś przed nami jeden z produktów tej kompani – monitor EX241UN

 

Pracując przy zaawansowanych systemach właściwie w różnych dziedzinach, często borykam się z dużym problemem aranżacji podglądu danych w taki sposób, aby było to rozwiązanie optymalne. Często głównym problemem jest liczba monitorów i ich mało ergonomiczne rozmieszczenie w dostępnej przestrzeni. Czy ten NEC lub kilka takich monitorów może być właściwą pomocą? Oto jego podstawowe parametry: to dwudziestoczterocalowy monitor LCD z matrycą S-IPS. Technologia IPS (ang. In-Plane Switching) jest stosowana od jakiegoś czasu i póki co jest to bardzo dobre rozwiązanie dla zwiększenia kąta widzenia oraz poszerzenia palety barw. W IPS ciekłe kryształy układa się w taki sposób, aby przemieszczały się równolegle względem powierzchni ekranu. W praktyce za pomocą tego monitora można uzyskać 16,77 milionów odcieni. Współczynnik kontrastu wynosi 1000 : 1. Dzięki tej matrycy kąt widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie wynosi 178°. Monitor może pracować w z rozdzielczością 1920 × 1080, a proporcje obrazu to 16 : 9. Jasność wyrażona w kandelach na 1 m2 wynosi 250, a latencja odświeżania – 6 ms.

 

 

O kilku rzeczach trzeba powiedzieć jasno. Przede wszystkim o ultracienkiej maskownicy matrycy pozwalającej zestawić ten monitor z kilkoma innymi. Przy instalacji składającej się z dwóch lub większej liczby monitorów maskownica jest demontowana. Uzyskanie jednolitego obrazu z jednego źródła nie powinno stanowić problemu, ponieważ monitor ma złącza DisplayPort – zarówno wejście, jak i wyjście. Nie zabrakło też HDMI, DVI-D oraz starego, dobrego, analogowego złącza D-SUB. Co do USB, to monitor ma cztery porty w wersji 3.0; trzy porty downstream oraz jeden upstream. 

PRODUCENT: NEC Display Solutions - www.nec-display-solutions.com

DYSTRYBUTOR: NEC Display Solutions Polska - www.nec-display-solutions.pl

reklama
galeria
czytaj także:
wydarzenia

NEC Competence Days 2017

Czwarty kwartał to dla branży AV najgorętszy okres każdego roku. To czas najbardziej zintensyfikowanych prac nad finalizowaniem już rozpoczętych przedsięwzięć, które mają zostać ukończone do końca grudnia, a przede wszystkim czas wielu spotkań z inwestorami i rozpoczęcie prac nad zupełnie nowymi projektami, jakie będą realizowane w kolejnym roku. W tym okresie wielu producentów decyduje się na premierę swoich produktów, dając możliwość wpisania ich do powstających z końcem roku projektów. Pomimo natłoku zadań związanych z końcem roku, na początku października oczy większości integratorów, projektantów i osób zajmujących się dostarczaniem rozwiązań AV są zwrócone w stronę Małopolski, gdzie odbywa się najważniejsza impreza branży w Polsce – NEC Competence Days. 

instalacje

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Opole jest miastem znanym przynajmniej z kilku charakterystycznych symboli, jednak z całą pewnością najpopularniejszym z nich, bijącym w rankingach popularności wszystkie inne, jest zorganizowany w tym roku po raz 54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. To dzięki tej imprezie ponad pół wieku temu stolica województwa opolskiego stała się prawdziwą stolicą polskiej piosenki.
W sierpniu 2016 w Opolu swoją działalność zainaugurowała instytucja prezentująca historię polskiej piosenki od lat dwudziestych do czasów najnowszych oraz dorobek najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Muzeum Polskiej Piosenki. Jego wystawę wypełnia ogromna liczba bardzo symbolicznych dla polskiej piosenki rekwizytów i pamiątek, związanych zarówno z największymi przebojami, jak i opolskim festiwalem. Pod jednym dachem zgromadzono tutaj zarówno historyczne artefakty, jak i przygotowane specjalnie dla tego miejsca atrakcyjne dla widza materiały audio i wideo oraz aplikacje interaktywne zamknięte w atrakcyjnej architekturze. 

instalacje

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Centrum kongresowe jest bardzo szczególnym pośród wszystkich budynków użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do galerii handlowej, uczelni, muzeum czy dworca kolejowego, na etapie budowy nie jesteśmy w stanie z taką dokładnością określić, jakie będą potrzeby klientów względem przestrzeni i pracujących w niej rozwiązań. W związku z tym na etapie projektowania jego wnętrza oraz urządzeń, które mają się w nim znaleźć, trzeba wziąć pod uwagę możliwie największą liczbę scenariuszy użytkowania i na pewnym poziomie abstrakcji wyobrazić sobie oczekiwania klientów. Czy to recepta na sukces takiego budynku? Z pewnością to nie wszystko. W dobie, gdy podobne kompleksy rosną w naszym kraju jak grzyby po deszczu, a i te istniejące już od wielu lat mają się dobrze i są ciągle rozwijane, przestrzeń kongresowa musi mieć to coś, co zachęci organizatorów wydarzeń, aby zagościło ono właśnie w tym konkretnym miejscu. Z całą pewnością jednym z dobrych kierunków jest zamknięcie funkcjonalnej przestrzeni i nowoczesnej technologii w wyjątkowej bryle budynku, czego świetnym przykładem jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

TAGI:

NEC Display Solutions
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.