NEC MultiSync EX241UN

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Tej firmy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – jest dobrze znana zarówno użytkownikom monitorów, jak i urządzeń projekcyjnych. Ale czy tylko? NEC to jedna z tych firm, w przypadku których zwykły użytkownik nie spodziewałby się, na jak szerokim polu może działać taki koncern. NEC oferuje rozwiązania w skali światowej dla przestrzeni publicznych, czyli na przykład lotnisk i dworców. NEC to również gotowe rozwiązania dla transportu, systemów sprzedaży, ale i produkty dla szpitali, a nawet systemy satelitarne. Dziś przed nami jeden z produktów tej kompani – monitor EX241UN

 

Pracując przy zaawansowanych systemach właściwie w różnych dziedzinach, często borykam się z dużym problemem aranżacji podglądu danych w taki sposób, aby było to rozwiązanie optymalne. Często głównym problemem jest liczba monitorów i ich mało ergonomiczne rozmieszczenie w dostępnej przestrzeni. Czy ten NEC lub kilka takich monitorów może być właściwą pomocą? Oto jego podstawowe parametry: to dwudziestoczterocalowy monitor LCD z matrycą S-IPS. Technologia IPS (ang. In-Plane Switching) jest stosowana od jakiegoś czasu i póki co jest to bardzo dobre rozwiązanie dla zwiększenia kąta widzenia oraz poszerzenia palety barw. W IPS ciekłe kryształy układa się w taki sposób, aby przemieszczały się równolegle względem powierzchni ekranu. W praktyce za pomocą tego monitora można uzyskać 16,77 milionów odcieni. Współczynnik kontrastu wynosi 1000 : 1. Dzięki tej matrycy kąt widzenia zarówno w pionie, jak i w poziomie wynosi 178°. Monitor może pracować w z rozdzielczością 1920 × 1080, a proporcje obrazu to 16 : 9. Jasność wyrażona w kandelach na 1 m2 wynosi 250, a latencja odświeżania – 6 ms.

 

 

O kilku rzeczach trzeba powiedzieć jasno. Przede wszystkim o ultracienkiej maskownicy matrycy pozwalającej zestawić ten monitor z kilkoma innymi. Przy instalacji składającej się z dwóch lub większej liczby monitorów maskownica jest demontowana. Uzyskanie jednolitego obrazu z jednego źródła nie powinno stanowić problemu, ponieważ monitor ma złącza DisplayPort – zarówno wejście, jak i wyjście. Nie zabrakło też HDMI, DVI-D oraz starego, dobrego, analogowego złącza D-SUB. Co do USB, to monitor ma cztery porty w wersji 3.0; trzy porty downstream oraz jeden upstream. 

PRODUCENT: NEC Display Solutions - www.nec-display-solutions.com

DYSTRYBUTOR: NEC Display Solutions Polska - www.nec-display-solutions.pl

reklama
galeria
czytaj także:
instalacje

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Centrum kongresowe jest bardzo szczególnym pośród wszystkich budynków użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do galerii handlowej, uczelni, muzeum czy dworca kolejowego, na etapie budowy nie jesteśmy w stanie z taką dokładnością określić, jakie będą potrzeby klientów względem przestrzeni i pracujących w niej rozwiązań. W związku z tym na etapie projektowania jego wnętrza oraz urządzeń, które mają się w nim znaleźć, trzeba wziąć pod uwagę możliwie największą liczbę scenariuszy użytkowania i na pewnym poziomie abstrakcji wyobrazić sobie oczekiwania klientów. Czy to recepta na sukces takiego budynku? Z pewnością to nie wszystko. W dobie, gdy podobne kompleksy rosną w naszym kraju jak grzyby po deszczu, a i te istniejące już od wielu lat mają się dobrze i są ciągle rozwijane, przestrzeń kongresowa musi mieć to coś, co zachęci organizatorów wydarzeń, aby zagościło ono właśnie w tym konkretnym miejscu. Z całą pewnością jednym z dobrych kierunków jest zamknięcie funkcjonalnej przestrzeni i nowoczesnej technologii w wyjątkowej bryle budynku, czego świetnym przykładem jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

instalacje

Rozwiązania AV w Pawilonie nr 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich

Branża konferencyjno-wystawiennicza już od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nikogo nie trzeba już przekonywać, że możliwość osobistego zaprezentowania własnego produktu czy usługi, a także osobiste spotkanie z klientem ze sprzedażowego punktu widzenia, mogą przynieść najlepsze rezultaty. Coraz liczniej organizowane konferencje, spotkania i fora są natomiast niezrównaną szansą na wymianę wiedzy, doświadczeń i możliwość spotkania branży, które w innych okolicznościach nie byłyby możliwe. Jednym z krajowych ośrodków targowych, który przykłada bardzo dużą wagę do modernizacji i rozwoju swojej infrastruktury, są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tym razem przyglądamy się rozwiązaniom technicznym pracującym w Pawilonie nr 15 i słynnej już Sali Ziemi, które pomimo tego, że zostały uruchomione pięć lat temu, wciąż są aktualne i z powodzeniem odpowiadają na wszystkie wymagania inwestora.  

instalacje

Pawilon Józefa Czapskiego w Muzeum Narodowym

Państwowe muzea są postrzegane przez wielu jako instytucje archaiczne, z nudnymi wystawami i przestrzenią, do której po prostu nie warto iść. Takie doświadczenia z całą pewnością są wyniesione przez wielu z nas z przeszłości, jeszcze z czasów obowiązkowych wycieczek szkolnych i stadnych spacerów od gabloty do gabloty z przewodnikiem. Ale jeśli ktoś sądzi, że w muzeach państwowych w Polsce nic się nie zmieniło, nie może się bardziej mylić. Coraz więcej obiektów już z zewnątrz, samą bryłą architektoniczną przypomina największe i najbardziej znane placówki muzealne czy galerie sztuki na świecie. Są one projektowane w taki sposób, aby były nie tylko centrum wiedzy historycznej, lecz także miejscem wspólnych spotkań z przyjaciółmi w kawiarni, restauracjach czy ogrodzie, gdzie miło będzie spędzić wolny czas.  Prawdziwa rewolucja dokonała się jednak we wnętrzu. Próżno dziś szukać odgrodzonych liną i słupkami gablot oraz ubranej w jednakowe mundury obsługi pilnującej zwiedzających. Ekspozycja staje się coraz bardziej interaktywna, zachęcając nie tylko do czytania treści, ale aktywnego udziału w wystawie. Taki właśnie jest otwarty przed rokiem Pawilon Józefa Czapskiego – oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, do którego wszystkie rozwiązania z departamentu AV dostarczyła zabrzańska firma Shadok AV. 

TAGI:

NEC Display Solutions
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.