Datavideo SE-2850

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

Wspomniany producent proponuje rozwiązania oscylujące wokół zagadnienia nagrywania i przekazywania obrazu w różnych przestrzeniach użytkowych. Switchery są produktami niezbędnymi jako ogniwo łączące źródło przekazywanego obrazu z odbiornikiem. Możliwości techniczne, jakość wykonania, ergonomia pracy oraz gabaryty świadczą o jakości tych urządzeń, a niniejszy tekst ma za zadanie przybliżyć ich atrybuty, a w tym przypadku, najbardziej rozbudowanego miksera Datavideo z serii SE: 2850.

Urządzenie składa się z jednostki centralnej, którą możemy zamontować w obudowie typu rack o wysokości 2U, oraz sterownika. Za pomocą złącza D-SUB25 można stworzyć komunikacje z jednostką ITC-100, która jest w stanie dystrybuować komunikaty głosowe do operatorów kamer, za pośrednictwem odbiorników bezprzewodowych oraz sygnalizację Tally Light, wskazującą kamerę, która jest akurat wyświetlana na programie. SE-2850 standardowo wyposażony jest w osiem wejść, opcjonalnie można go rozbudować do dwunastu, a cały system może pracować w formacie SD, HD lub mieszanym, co oznacza, że mogą ze sobą współpracować dwa formaty w jednym czasie, lecz dotyczy to tyko sygnałów wchodzących do urządzenia. Obróbka sygnału może odbywać się w trzech formatach: SDI: 4:2:2, HDMI: YUV 4:2:2, oraz RGB: 4:4:4

Jeśli chodzi o wyjścia wideo, to urządzenie jest w stanie obsłużyć cztery SDI, do których możemy przyporządkować program, preview, auxiliary i clean out oraz dwa HDMI mogące emitować program i multiview. Mikser ma cztery symetryczne wejścia oraz dwa symetryczne wyjścia audio, zorganizowane za pomocą złącz XLR. Oprogramowanie nie ma miksera, lecz operator jest w stanie monitorować poziom głośności na każdym z kanałów. Oprócz tego SE-2850 może przyjąć do szesnastu sygnałów embedded audio ze złącz SDI, a oddać cztery. W tym miejscu należy wspomnieć o możliwości opóźnienia sygnałów audio w zakresie do czterech klatek, lecz tylko tych z wejść SDI. 

 

Tematyka wideo we współczesnym świecie wydaje się być motorem napędowym większości przestrzeni społecznej, w której wszyscy funkcjonujemy. Monitoring miejsc publicznych, wydarzenia live, przez które rozumiemy koncerty, przedstawienia teatralne i inne performance, czy wreszcie telewizja i Internet – wszystkie te obszary są w mniejszym lub większym stopniu obarczone jakąś formą rejestracji lub realizacji wideo. Proponowany przez Datavideo switcher SE-2850 może nie specjalnie znajdzie sobie miejsce w monitoringu miejskim, natomiast w większości przedsięwzięć o charakterze rozrywkowym już tak. Jest to typowe rozwiązanie do pracy Live na materiale wideo. 

AUTOR: Marek Heimbürger

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
galeria
czytaj także:
nowosci

datavideo SE-500MU

Nowy, czterokanałowy przełącznik wideo #datavideo SE-500MU zaprezentowany na #ise2018 to niewielkie, montowane w racku urządzenie o wielkości 1U umożliwiające przyjęcie czterech sygnałów HDMI. Na pokładzie SE-500MU znalazł się skaler, możliwość realizacji przejść MIX, WIPE, CUT, efekty wyciemnienia, picture in picture, podział ekranu oraz kluczowanie Luma Key. Dodatkowo urządzenie posiada dwa wyjścia: multiview oraz PGM co może być wielką zaletą w przypadku zastosowania monitora podglądowego dla prezentera czy prowadzącego. Łatwe zarządzanie urządzeniem oferuje dedykowana aplikacja dostępna zarówno na komputery Windows, mac OS jak i tablety pracujące pod kontrolą systemu iOS oraz Android. Dzięki temu realizator może zarządzać urządzeniem zainstalowanym np. w serwerowni bezpośrednio z sali konferencyjnej czy wykładowej.

TAGI:

DataVideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.