DataVideo KMU-100

UDOSTĘPNIJ:
26-04-2017

Nowy multiprocesor 4K od DataVideo jest wszechstronnym urządzeniem, które trudno zdefiniować jednym zdaniem. Jeśli jesteś ciekaw, co może zaoferować KMU-100 oprócz konwersji sygnału, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

KMU 100 jest zaawansowanym konwerterem wideo, który umożliwia przetwarzanie i konwersję sygnału UDH (3840×2160) na cztery niezależne źródła, w rozdzielczości full HD każde. W rzeczywistości urządzenie pozwala wprowadzić równolegle dwa materiały wideo w 4K, z których wybrane fragmenty mogą zostać skierowane do ośmiu wyjść 3G-SDI. Prezentowane rozwiązanie powstało, aby spełnić wysokie wymagania stawiane przez stacje telewizyjne w czasie transmisji na żywo, jak również biura dbające o bezpieczeństwo obiektów i ludzi się w nim znajdujących. Mimo wielu możliwości konwerter jest prosty w obsłudze, komunikuje się z komputerem, na którym zainstalowane zostało oprogramowanie przez sieć LAN, jak również oferuje kontroler RMC-185 do skalowania i konfiguracji najważniejszych parametrów. Przyjrzyjmy się bliżej wyjątkowemu rozdzielnikowi sygnału z możliwością edycji fragmentów obrazu w czasie rzeczywistym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, KMU-100 umożliwia równoczesną konwersję dwóch sygnałów UHD, które możemy wprowadzić do urządzenia za pomocą szeregu wejść w standardzie SDI, HDMI czy DP. Następnie wybrane fragmenty, ustalone w czasie rzeczywistym w oprogramowaniu, możemy skierować do ośmiu niezależnych wyjść (kanałów). Gwoli wyjaśnienia: fragmentem obrazu jest zaznaczony obszar wprowadzanego wideo, np. z kamery. Fragmenty możemy równocześnie podejrzeć, jak również skalować i obracać. Tym samym, dla przykładu, do jednego z kanałów możemy wysłać skalowany sygnał z 4K do full HD, a dodatkowe wyjścia użyć do wybranych, zaznaczonych obszarów. W tym przypadku konwerter tworzy osiem niezależnych kanałów wyjściowych, z których sygnał kierowany jest na wyjścia SDI, a dwa wyjścia HDMI zarezerwowane są do podglądu i konfiguracji urządzenia. Producent przygotował aplikację przeznaczoną do konfiguracji urządzenia i pracy z nim, jak również kontroler pozwalający o wiele bardziej intuicyjnie i wydajnie zarządzać obrazem.

AUTOR: Arkadiusz Kowalski

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
galeria
czytaj także:
testy

Datavideo TWP-10/100

Wielkoformatowe wyświetlanie obrazu w coraz wyższej rozdzielczości, na coraz większym ekranie, ale jak najmniej obciążające budżet inwestycji – z takimi wyzwaniami integratorzy spotykają się od zawsze. Producenci natomiast nieustannie szukają nowych, ciekawszych rozwiązań. Ostatnio rynek integratorski zdecydowanie i bezpardonowo zdobywają ściany diodowe. Są to ciągle jednak drogie i nowe rozwiązania, do których klienci dopiero się przyzwyczajają. Tradycyjne rozwiązania ścian wideo, oparte o monitory bezszwowe, wybierane są przez wielu inwestorów i znajdują zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie niezbędny jest podgląd obrazu w wysokich rozdzielczościach i z małej odległości. Producent opisywanych procesorów proponuje rozwiązanie dla tych klientów, którzy preferują monitory bezramkowe lub nawet już je posiadają, oferując urządzenia o korzystnym stosunku ceny do jakości i umożliwiając wykorzystanie nawet starszych monitorów.

wywiady

Datavideo – produkty nie tylko dla telewizji. Rozmowa z dyrektorem generalnym firmy – Johanem Lieffersem.

Technologia AV zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, za sprawą czego kolejne branże zaczynają się stawać się jej częścią. Tym samym praktycznie zatarła się grania między tym, co kiedyś można było określić mianem profesjonalnych rozwiązań kamerowych, urządzeń transmisyjnych czy mikserów wideo, a systemami, które projektują specjaliści od AV. Za sprawą tego producenci, którzy jeszcze kilka lat temu funkcjonowali na pewnym ściśle określonym, zamkniętym rynku, mając stałe grono odbiorców swoich produktów, dzisiaj coraz częściej decydują się na wprowadzenie do oferty zupełnie nowych produktów czy przystosowanie posiadanych rozwiązań do nowych potrzeb.
Jednym z producentów związanych z szeroko pojętą branżą profesjonalnych rozwiązań wideo, którzy dzisiaj bardzo poważnie traktują sektor AV, jest firma Datavideo. Na łamach naszego magazynu Johan Lieffers, dyrektor generalny firmy Datavideo, zdradza, jak producent postrzega branżę AV, jakie produkty przeznaczone na ten sektor rynku znajdują się w jej ofercie oraz jak wyglądają plany producenta na przyszłość.  

TAGI:

DataVideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.