DataVideo KMU-100

UDOSTĘPNIJ:
26-04-2017

Nowy multiprocesor 4K od DataVideo jest wszechstronnym urządzeniem, które trudno zdefiniować jednym zdaniem. Jeśli jesteś ciekaw, co może zaoferować KMU-100 oprócz konwersji sygnału, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

KMU 100 jest zaawansowanym konwerterem wideo, który umożliwia przetwarzanie i konwersję sygnału UDH (3840×2160) na cztery niezależne źródła, w rozdzielczości full HD każde. W rzeczywistości urządzenie pozwala wprowadzić równolegle dwa materiały wideo w 4K, z których wybrane fragmenty mogą zostać skierowane do ośmiu wyjść 3G-SDI. Prezentowane rozwiązanie powstało, aby spełnić wysokie wymagania stawiane przez stacje telewizyjne w czasie transmisji na żywo, jak również biura dbające o bezpieczeństwo obiektów i ludzi się w nim znajdujących. Mimo wielu możliwości konwerter jest prosty w obsłudze, komunikuje się z komputerem, na którym zainstalowane zostało oprogramowanie przez sieć LAN, jak również oferuje kontroler RMC-185 do skalowania i konfiguracji najważniejszych parametrów. Przyjrzyjmy się bliżej wyjątkowemu rozdzielnikowi sygnału z możliwością edycji fragmentów obrazu w czasie rzeczywistym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, KMU-100 umożliwia równoczesną konwersję dwóch sygnałów UHD, które możemy wprowadzić do urządzenia za pomocą szeregu wejść w standardzie SDI, HDMI czy DP. Następnie wybrane fragmenty, ustalone w czasie rzeczywistym w oprogramowaniu, możemy skierować do ośmiu niezależnych wyjść (kanałów). Gwoli wyjaśnienia: fragmentem obrazu jest zaznaczony obszar wprowadzanego wideo, np. z kamery. Fragmenty możemy równocześnie podejrzeć, jak również skalować i obracać. Tym samym, dla przykładu, do jednego z kanałów możemy wysłać skalowany sygnał z 4K do full HD, a dodatkowe wyjścia użyć do wybranych, zaznaczonych obszarów. W tym przypadku konwerter tworzy osiem niezależnych kanałów wyjściowych, z których sygnał kierowany jest na wyjścia SDI, a dwa wyjścia HDMI zarezerwowane są do podglądu i konfiguracji urządzenia. Producent przygotował aplikację przeznaczoną do konfiguracji urządzenia i pracy z nim, jak również kontroler pozwalający o wiele bardziej intuicyjnie i wydajnie zarządzać obrazem.

AUTOR: Arkadiusz Kowalski

PRODUCENT: DataVideo - www.datavideo.com

DYSTRYBUTOR: WAMM - www.wamm.pl

reklama
galeria
czytaj także:
wydarzenia

Datavideo Open Days 2017

Profesjonalne rozwiązania z departamentu wideo na stałe zagościły w stałych systemach AV. Początkowo były to wszelkiego rodzaju rozwiązania do odtwarzania obrazu, jak monitory wielkoformatowe czy projektory. Jednak bardzo szybko w PFU nowo budowanych bądź remontowanych obiektów zaczęły pojawiać się nowe funkcjonalności, związane już nie tylko z odtwarzaniem, ale także możliwością rejestracji obrazu, jego obróbką oraz streamingiem gotowego materiału wewnątrz budynku czy do Internetu. Trend integracji profesjonalnych rozwiązań wideo i kamer z systemami AV był doskonale widoczny na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie. O tym, jakie możliwości w tym zakresie zapewniają produkty marki Datavideo, można było się przekonać w dniach 8–10 w siedzibie firmy WAMM w Kielcach w trakcie Datavideo Open Days 2017. 

wywiady

WAMM Video Solutions - Artur Wiącek

Przejście z technologii analogowej na cyfrową przyniosło wiele do korzyści praktycznie każdemu z sektorów: spore ułatwienia w branżach audio, oświetleniowej, transmisji danych czy zakresie zarządzania i kontroli urządzeń. W sposób szczególny rozwiązania cyfrowe miały jednak wpływ na sektor wideo. Dzięki pojawieniu się chipów i układów inteligentnych w kamerach mają one obecnie znacznie większe możliwości, dysponując równocześnie znacznie lepszy obrazem. Technologia cyfrowa umożliwiła produkcję urządzeń z technologiami, które jeszcze kilkanaście lat temu nie byłyby osiągalne, takimi jak wirtualne studio telewizyjne, konwertery do streamingu internetowego czy zminiaturyzowane miksery wielokamerowe zamknięte w poręcznej walizce. Ma to tym większe znaczenie, że technologia wideo, rozwiązania na potrzeby produkcji obrazu i jego transmisji czy wreszcie urządzenia do streamingu do sieci już dawno śmiało wkroczyły do branży stałych instalacji AV i stały się ich integralną częścią. Zapraszamy do lektury rozmowy z Arturem Wiąckiem, właścicielem firmy WAMM, od wielu lat zajmującej się sprzedażą i instalacją rozwiązań najbardziej uznanych marek z branży wideo. 

TAGI:

DataVideo
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.