DIGITAL PROJECTION E-Vision Laser 10K

UDOSTĘPNIJ:
28-08-2017

To nasza kolejna przygoda ze sprzętem DP pojawiająca się pod wspólnym tytułem „Sprzęt pod Lupą”. Przy okazji opisywanego wcześniej w niniejszym cyklu projektora Titan Super Quad wspomniałem o imponujących osiągnięciach firmy. Digital Projection to także zdobywca prestiżowych wyróżnień Emmy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie inżynierii. Dziś przed nami naprawdę imponująca maszyna oparta również (podobnie jak Titan) na DLP, ale różniąca się pod względem źródła światła. Oto E-Vision Laser 10K.

Bardzo częstym zabiegiem w gronie niektórych producentów jest podawanie danych o produkcie wyrażonych w jednostkach, które są wygodne dla marketingu; równie często niektóre parametry czy jednostki są wręcz tworzone dla celów sprzedażowych. Zdarza się, że producenci nie wdrażają swoich pomiarów, a jedynie bazują na danych dostarczanych przez wytwórców stosowanych podzespołów. Stąd w gąszczu informacji reklamowych możemy (jako konsumenci) ulec mylnemu wrażeniu odnośnie dobrego wyboru sprzętu. Zawsze kluczowe pozostaje pytanie: czy ten produkt aby na pewno spełni nasze oczekiwania? Dlatego właśnie bardzo lubię firmy, które w swoich folderach i kartach produktów nie tylko stosują różne jednostki miar dla jednego parametru (to dla celów porównawczych), ale i podają naprawdę realne dane wynikające z pomiarów. Tak właśnie jest, jeśli mówimy o odpowiedniej, profesjonalnej jakości produktów. Taką jakość prezentuje Digital Projections. 

Wdrożony standard HDMI w wersji 1,4b pozwala transmitować obraz w różnych wariantach, przede wszystkim pod kątem 3D. Dzięki stosownym złączom mamy do wyboru praktycznie większość liczących się formatów. Obraz 3D możemy przesyłać w formacie side by side, czyli metodą transmisji polegającą na skompresowaniu dwóch obrazów do połowy ich horyzontalnej rozdzielczości. Frame packing – ta metoda polega na przesyłaniu obrazu dla lewego i prawego oka jednocześnie. Pakiet jednej ramki to obraz umieszczony jeden nad drugim. Każda ramka obrazu składa się z dwóch podramek (sub-frames). Frame sequential, czyli przesyłanie informacji na przemiennie, tzn. raz klatka dla prawego, a raz dla lewego oka. Projektor obsługuje też inny popularny standard o nazwie Top Bottom – tu przesyłany strumień dzieli obraz na połowę, ale nie jak w side by side (jeden obok drugiego), lecz jeden nad drugim. 

Projektor ma pełen zakres korekcji krzywizn obrazu. Do korekcji geometrycznej możemy użyć szeregu narzędzi: cornerstone, vertical/horizontal keystone, pincushion/ barrel oraz image rotation. Taki zakres narzędzi powinien dać możliwość wyświetlenia z odpowiednią geometrią obrazu praktycznie na każdej płaszczyźnie. 

 

AUTOR: Paweł Murlik

PRODUCENT: Digital Projection - www.digitalprojection.com

DYSTRYBUTOR: ProAUDIO AVT - www.proaudio.pl

reklama
galeria
czytaj także:
wywiady

Tomasz Kwiecień o historii, działalności i planach firmy ProAUDIO-AVT na przyszłość

Budowanie portfolio produktów przez dystrybutora nigdy nie jest zadaniem łatwym. Oczywistym rozwiązaniem wydaje się zgromadzenie jak największej liczby marek, które w myśl zasady długiego ogona mogą zapewnić stabilność biznesową i maksymalizację zysku. Szybko może się okazać jednak, że wzajemnie się zwalczają, a i promocja i działania marketingowe w odniesieniu do kilkunastu czy kilkudziesięciu marek nie są w cale zadaniem łatwym, a często wręcz niemożliwym. Dlatego strategia budowania portfolio w firmie sprzedającej rozwiązania AV jest kluczowa i wymaga odpowiedniej strategii. Kluczem do sukcesu jest to, aby produkty wzajemnie się uzupełniały i aby oferta składała się z rozwiązań z różnych półek cenowych i o różnym zaawansowaniu.  Zapraszamy do rozmowy o tym, jak wyglądało kształtowanie się oferty produktowej we wrocławskiej firmie ProAUDIO-AVT, jakie rozwiązania znajdują się w niej dzisiaj oraz jak wyglądały początki działalności – o tym wszystkim opowiedział nam prezes Zarządu firmy, Tomasz Kwiecień. 

TAGI:

Digital Projection
Magazyn AVintegracje dedykowany specjalistom branży systemów zintegrowanych, architektom i entuzjastom inteligentnych budynków.